Wrestling

  • Autor subiect DeletedUser23060
  • Data de început

DeletedUser23060

Guest
Wrestlingul este un sport spectacol de origine americană, cunoscut în Statele Unite sub numele de pro wrestling (prescurtare pentru professional wrestling).

În România, în anii '90 pentru definirea wrestlingului era folosit și termenul de catch (provenit de la expresia "catch as can", care denumește forma inițială de luptă din care se trage wrestlingul modern).

Wrestlingul este o disciplină înrudită cu sporturile de contact. Dacă în luptele greco-romane și în luptele libere, protagoniștii sunt doi sportivi amatori a căror scop este acela de a prevala și a-și învinge adversarul, în wrestling sunt implicați doi sau mai mulți atleți a căror principală preocupare e aceea de a crea spectacol și de a menține interesul publicului la cote ridicate prin practicarea unei game vaste de tehnici și manevre spectaculoase. Această disciplină este foarte populară în Statele Unite și Marea Britanie precum și în alte țări din întreaga lume și cunoaște diferite stiluri: Japonia (Puroresu), Mexic (Lucha Libre), Canada, Germania sau Italia.

În prezent, în România transmisiunile de wrestling pot fi urmărite pe posturile Sport.ro, Eurosport și Eurosport 2.
__________________________________________________

WWE

256px-Wwelogo.svg.png


WWE, Inc. este o companie privată americană al cărei principal obiect de activitate îl reprezintă wrestlingul.

În prezent, WWE operează cea mai mare companie de wrestling din lume și deține o arhivă impresionantă de documente video ce cuprind o mare parte din istoria wrestlingului. Promoția de wrestling a funcționat anterior sub numele de Capitol Wrestling Corporation, promovând brandul World Wide Wrestling Federation (WWWF), și mai târziu World Wrestling Federation (WWF). Actualmente, WWE operează doua divizii de wrestling : RAW, SmackDown! și deține doua din sapte titluri recunoscute la nivel mondial (WWE Championship si WWE World Heavyweight Championship.

RAW : Vineri seara in Romania ; Luni seara in SUA
Smack Down : Sambata seara in Romania ; Vineri seara in SUA

ULTIMUL PPV WWE:
~Summer Slam~ (19 August).
wwe-summerslam-2012-300x200.jpg


URMATORUL PPV WWE:
~Night of the champions~ (TBA).

*Sa inceapa discutiile !*
 

DeletedUser20509

Guest
cat timp am pierdut in fata TV-ului cand eram mic uitandu-ma la porcaria asta ... nici macar show nu se poate numi. Mai degraba ma uit la alde ghita si morosanu' :d.
 

DeletedUser

Guest
Cel mai fals sport din lume,inainte ma uitam mereu(acum 2 ani),acum imi este greata de acest sport.

Totusi,chiar daca il urasc tot UNDERTAKER e cel mai bun!...
 

DeletedUser20130

Guest
Cum zicea si .Reload. mai bine ma uit la box si il vad pe Morosanul cum le sparge figurile ... macar stim ca boxul nu e un sport fake ...
 

DeletedUser5629

Guest
Mie îmi place. Știu că e făcătură, nu îmi pasă. Pana la urma e un show pentru toată familia, un show de 'Entertainment'. Habar n-am când începe show-ul, mă uit doar când îl prind, oricum la ora aia nu prea ai la ce sa te uiți.
The end. Hai sa va aud, ceva critici?
 

DeletedUser23526

Guest
as far as I know, the only admitted language here is romanian so act like it, carumba ;)

I am sorry to interfere with your superhero moment, but as far as my knowledge (and anyone's who is an English speaker) goes, a language is never 'admitted', but rather, 'allowed', and you can not act 'romanian' (It's spelled Romanian), but to your dismay, only speak it.
I therefore believe that you should try harder to make an attendance to your English classes in order to brush up before you shall come online and only make a fool of yourself trying to prove how your conversations with the school's janitor helped you improve your English speaking skills by any means, who, by any means, and to your dismay, is not the right person to communicate in English with.
To sign it all off, I truly hope you do grow up some day and be able to read and fully comprehend the words above.

Yours faithfully,
 

DeletedUser20509

Guest
I am sorry to interfere with your superhero moment, but as far as my knowledge (and anyone's who is an English speaker) goes, a language is never 'admitted', but rather, 'allowed', and you can not act 'romanian' (It's spelled Romanian), but to your dismay, only speak it.
I therefore believe that you should try harder to make an attendance to your English classes in order to brush up before you shall come online and only make a fool of yourself trying to prove how your conversations with the school's janitor helped you improve your English speaking skills by any means, who, by any means, and to your dismay, is not the right person to communicate in English with.
To sign it all off, I truly hope you do grow up some day and be able to read and fully comprehend the words above.

Yours faithfully,
Tu insusi ai incercat sa ai un "superhero moment" incercand sa fii sarcastic, ironic ?! Nu sunt la ora de engleza domn' profesor si daca nu ai fii incercat sa te dai rotund cu skillu' tau de engleza poate postul tau mi-ar fi atras atentia. Asta e conditional-optativul btw, in caz ca de la atata engleza ai uitat limba romana. Te-as fi ironizat in ultimul hal, in engleza, lucru care probabil mi-ar fi placut la nebunie,dar deja am luat warn pentru postul precedent.
Bonsoir, mi amigo Inglés.
 

DeletedUser23526

Guest
Tu insusi ai incercat sa ai un "superhero moment" incercand sa fii sarcastic, ironic ?! Nu sunt la ora de engleza domn' profesor si daca nu ai fii incercat sa te dai rotund cu skillu' tau de engleza poate postul tau mi-ar fi atras atentia. Asta e conditional-optativul btw, in caz ca de la atata engleza ai uitat limba romana. Te-as fi ironizat in ultimul hal, in engleza, lucru care probabil mi-ar fi placut la nebunie,dar deja am luat warn pentru postul precedent.
Bonsoir, mi amigo Inglés.

Vrei sa spui perfect conditional-optativ, nu? Apropo, nici cu grafia n-o duci prea bine, bunule partener de tras de sireturi. Alta data cand iti mai creste testosteronul in tine sa ironizezi pe cineva, poate nu te mai faci de rahatel in public incercand sa te dai mare lingvist.

Apropo, "tu insusi"? LOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOL = ))))))))))))))))))))))))))))))))))) AHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Edit: Felicitarile mele ca ti-ai sters postarea in care te-ai facut de tot rahatul. Bine ca eu mi-o pastrez pe a mea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Si eu m-am uitat cand eram mic si imi placea cu toate ca stiam ca ceea ce faceau nu era pe bune. Si acum m-as uita, deoarece nu ma indeamna deloc la violenta.
 

DeletedUser

Guest
Am auzit si eu ca si facaturi dar tot nu pot sa imi dau seama cum falsifica sariturile..
 

DeletedUser21978

Guest
Ma uitam acum 2 ani in fiecare seara,m`am uitat iar acum 1 saptamana si parca eram uimit cat de fake poate fii,unu a incercat sa`i dea un cap in gura lu..unu,nici nu la atins (am pus pauza,eram pe youtube) si ala a cazut pe jos zici ca a dat tiru peste el o_o
wrestling e foarte gay
 
Sus