Bizon,Glont,Cruce

  • Autor subiect DeletedUser11724
  • Data de început

DeletedUser11724

Guest
Nume:Bizon,Glont,Cruce
Descriere:Aceste produse au un pret mult prea mare pt bonusul pe care il dau ceea ce ,zic , eu le face inutile.
Exmple
63403404.png

15 pm pt fiecare munca-prea putin in duel e mult mai buna o esarfa iar la o lupta e mai bn sa porti o cravata.
Deci; eu propun ca in loc de 3 puncte pt fiecare atribut bizonul sa aiba urmatoarele bonusuri:
Bizonul arata maretia celui care il poarta deci ar trebuia sa dea ceva aspect.acest fiind de aur propun sa dea 15 aspect
Tot odata bizonul este si foarete usor incat it poate oferi un bonus de 11 reflex/ferire(alegeti voi).
In vestul salbatic doar cei mai puternici si respectati oameni purtau bizon .deci sa dea 9 vigoare
iar apoi sa mai dea 2 putere si 2 mobilitate
APOI GLONTUL
50978345.png

Glontul este mandria unui pistolar. deci ar trebui sa dea indemanari pt pistolari.
astfel propun ca glontul de aur sa ofere:
+13 impuscare
+10 tintire
+10 aspect
+10 ferire
+10 reflex

aceste sunt indemanari care sa ofere avantaje unui pistolar
Apoi crucea
65317292.png

crucea ii da credinta luptatorului credincios care ii rapune cu taisul ascutit al armei sale pe cei necredinciosi. astefel crucea va oferi un avantaj celor care care sunt axati pe arme albe.
astefel crucea de aur sa ofere:
+13 vigoare
+10 tintire
+10 ferire
+10 rezistenta
+10 aspect

ACESTE BONUSURI SUNT FACUTE DOAR PE BIZONUL DE AUR, GLONTUL DE AUR SU CRUCEA AURIE. PT. CELELALTE COLIERE BONUSUL VA FI SCAZUT DI ACESTA.
VA MULTUMESC!
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece bosnusurile alea sunt destul de bune asa :)) nu mai are rost sa se mai bage alte bonusuri la aceste iteme
 

DeletedUser

Guest
eu sunt pro:D atata timp cat bonusurile sunt inlocuite nu suprapuse:P:) <3W
 

DeletedUser12402

Guest
CONTRA!Glontul si Crucea dau bonusuri mai bune decat Bizonul.Si eu cred ca bonusurile sunt destul de bune.
 

DeletedUser

Guest
Contra
1.Aceste trei coliere sunt special facute pentru a da bonusuri de atribute
2.Cine te crezi mai nene sa vii aici si sa spui ca itemu nu e bun ca nu iti place tie?
3.Fiecare item are rolul lui.
4.Daca nu iti convine nu il cumpara/daca ti-a picat si nu ai nevoie de el vindel ca de aia e piata.(lpe care . nu toti ce au adus ideii tampesti care incurajeaza multi acc. , o folosesc)
5.Daca ai gandit "asa de bine" bonusurile de la bizon dece nu tiai terminat ideea gandindule si la cruce respectiv la glont.
6.Deci sunt 100%Contra
 

DeletedUser16663

Guest
Valorile celor 3 iteme sunt proportionale cu atributele pe care ofera. Ceea ce nu intelegi tu e faptul ca nu au fost introduse degeaba: sunt ideale pentru luptele de fort si munci, functie de nivelul pe care il ai. Crucea este pentru cei de level mai mic, iar pe masura ce cresti, atat glontul, cat si bizonul isi fac treaba. Sunt mai mult decat folositoare pentru un duelist pur: cele 15 pdm (ale bizonului) nu sunt de aruncat si il poti folosi si pentru deff in dueluri!
Inca o data o spun, pentru un duelist pur sunt ok!
CONTRA
 

DeletedUser

Guest
contra....sunt facute de cei de la INNO pentru a echilibra jocul si sunt si ele folositoare la multe asa cum sunt
 

DeletedUser

Guest
Contra.

1.Bonusurile care le-ai spus sunt prea bune ,fata de cele de acum.
2.Toti duelisti si soldatii cred ca le-ar lua ...
3.Ele au un rol ca si celelalte lucruri.
4.Daca schimbam bonusurile de la aceste iteme ,ce facem cu cruce argintie , glont argintiu bizon argintiu,cruce de metal,glont de metal,bizon de metal ?
5.Daca schimbam bonusul de la cruce de aur , cu crucea argintie ce facem ?Daca ne trebuie setul de quaker si la fel cu crucea de metal la setul de quakerita .Cred ca bonus e mai bun asa cum e pt. ca deobicei quakerii si quakeritele sunt mai mult muncitorii.
:D6.CONTRA
 

DeletedUser11724

Guest
Contra.

1.Bonusurile care le-ai spus sunt prea bune ,fata de cele de acum.
2.Toti duelisti si soldatii cred ca le-ar lua ...
3.Ele au un rol ca si celelalte lucruri.
4.Daca schimbam bonusurile de la aceste iteme ,ce facem cu cruce argintie , glont argintiu bizon argintiu,cruce de metal,glont de metal,bizon de metal ?
5.Daca schimbam bonusul de la cruce de aur , cu crucea argintie ce facem ?Daca ne trebuie setul de quaker si la fel cu crucea de metal la setul de quakerita .Cred ca bonus e mai bun asa cum e pt. ca deobicei quakerii si quakeritele sunt mai mult muncitorii.
:D6.CONTRA

1.bonusurile sunt atat de mari pt ca;1 am pus pt obiectele din aur si 2. valoarea acestor obiecte este destul de mare asa ca si bonusul ar trebui sa la fel de mare
2. ar fi si normal pt ca eu vreaiu sa le fac mult mai cautate decat acum
3. nu gasesc acel rol
4. am zis ca la celelate produse se va sacdea cate putin din acest bonus primar pt produsele din aur.
5.nu cred ca daca ai fi muncitor pur si ai avea setul de qaker/quakerita
tear deranja daca ai primi ceva puncet in aparare pt duel. in in plus daca esti muncitor pur iti zic eu ca nu iti convine sa iti iei setul de qaker/quakerita; mai bn iti iei jobenul lui lincol ,papion de lux. jacheta rosie, si doar papucii de qaker/quakerita. si in plus nici produsele din aceste seturi nu iti prea dau construire.



apropo. am cautat pe west stats si din toate muncile doar la colegatur de portocale iti cere bizon de aur si la vanatoare de coioti glont de aur. din cate stiu aceste munci sunt facute foarte usor de duelistii puri
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Intre cruce si glont e diferenta mare de pret, dar la indemanari nu!
+ ca bizonul ar trebui sa aiba cele mai mari bonusuri si oricum bonusurile sunt prea mari!

CONTRA
 

DeletedUser9380

Guest
Bonusurile sunt foarte bune.Nu degeaba au fost gândite de către dezvoltatorii jocului.CONTRA.
 
Sus