Coordonator/Comandant

  • Autor subiect DeletedUser22610
  • Data de început

DeletedUser22610

Guest
Comandant
9vohxgR.png


Detalii: Acest coordonator, practic în joc nu există, este doar un jucător care strigă pe chat și prin șoapte încercând să atragă atenția prin scripturi de modificare a textului ș.a.m.d. Și m-am gândit că tot vine campionatul de forturi să se bage un grad de comandant(coordonator) cu anumite funcții în timpul bătăliei pentru o bună coordonare a jucătorilor.


Gradele

I3ymyVJ.png

  1. Gradul de comandant se poate da doar de general.
  2. Sunt disponibile doar doua grade de comandant.
  3. Gradele care pot primii funcția de coordonator sunt: General și Căpitan.
  4. Dacă nu este ales nimeni comandant până la începutul bătăliei, o sa se aleagă random de către joc un general.


Funcțiile coordonatorului

Marcarea sectoarelor

WJkhREK.gif


  1. Coordonatorul poate selecta unul sau mai multe sectoare de pe harta bătăliei.
  2. Nu poți vedea sectoarele marcate de coordonatorul advers.
  3. Doar coordonatorii pot avea această funcție.

Marcarea jucătorilor adverși

utYkTKm.gif


  1. Coordonatorul poate marca un jucător advers, atrăgând atenți jucătorilor asupra lui.
  2. Doar un singur jucător poate fi marcat.
  3. Jucătorii nu or să tragă automat spre jucătorul marcat, este doar pentru a le atrage atenția.
  4. Doar coordonatorii pot avea această funcție.

Țina jucătorilor

wRwqq1n.gif


  1. Coordonatorul poate vedea unde a plasat ținta jucătorul pe care a pus mouse-ul înainte sau în timpul bătăliei.
  2. Poate vedea și jucătorii offline și cei online.
  3. Nu poate vedea ținta adversarilor.
  4. Doar coordonatorii pot avea această funcție.

Legenda:
xh1plcj.png
- Butonul unde poți marca un jucător advers.
lXMj4a6.png
- Butonul pentru țintele jucătorilor.
l2fXFfE.png
- Butonul unde poți selecta sectoare.


Realizări

woQCjD2.png

Titlu:
Comandant Fl0oo

Avantaje: Coordonare mai ușoară.
Dezavantaje: Lag, poate ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
"Dacă nu este ales nimeni comandant până la începutul bătăliei, o sa se aleagă random de către joc un general."

Mai gandeste-o :mad: Oricum PRO
 

DeletedUser24094

Guest
Pro, incearca si pe beta, chiar ar trebui implementat asa ceva.
 

DeletedUser25910

Guest
Citez : ''Dezavantaje: Lag, poate ...''
N-avem nevoie de lag :/

PRO - CONTRA

PS: Te-ai gandit la un vot pentru functia asta in joc? Sunt aliante care au un coordonator - deci el face realizarea .Restul jucatorilor ce faci cu ei?Sunt multi coordonatori buni
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PRO
De asemenea, cred ca este util sa vezi si inainte de batalie, cum pune cineva tinta, in functie de asta, se vor evita diversele intamplari, pe care le stim toti :ras:
 

DeletedUser

Guest
Citez : ''Dezavantaje: Lag, poate ...''
N-avem nevoie de lag :/

CONTRA

PS: Te-ai gandit la un vot pentru functia asta in joc? Sunt aliante care au un coordonator - deci el face realizarea .Restul jucatorilor ce faci cu ei?

S-a gandit dar nu a vrut sa cauzeze si mai mult lag :))
 

DeletedUser14896

Guest
PRO, cu mentiune comada este unica, deci un singur comandat si foarte buna ideea. Si asta in caz de victorie sa primeasca si altceva decat aplauze :)
 

DeletedUser22610

Guest
Mulțumesc tuturor, știam că o să vă placă! :razz:
 

DeletedUser10117

Guest
Pro,o idee foarte buna....iar realizarea mi se pare ok..asa o sa iasa mai usor in evidenta cei care se pricep cu adevarat la condus batalii de fort....
 

DeletedUser26089

Guest
deci asta inseamna ca asteptam ca moderatorii sa se puna pe treaba, parerea mea :up:
 

DeletedUser19531

Guest
De mult timp se asteapta ca o astfel de propunere sa fie implementata, din partea mea ai un pro. Sper sa apara in joc intr-un viitor apropiat alaturi de noi recompense si realizari.
 
Sus