Changelog versiune 2.34 - marti, 9 februarie!!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

just4fun

The Boss
Changelog_2_34.png

În cursul zilei de marti, 9 februarie, intenționăm să efectuăm update-ul jocului la versiunea 2.34. Este posibil, ca această dată să fie modificată în cazul în care vor apărea probleme neprevăzute.

Noutati.png

Setul lui Sfantul Nicolae este licitabil
Puteti achizitiona setul de la Piata si impartasi bucuria Craciunului! (Sau puteti profita)

Yage
Pentru o perioada limitata de timp puteti cumpara un item de la magazin, item care va va permite sa scadeti nivelul de duel de la 450 la 449. Acest item va va afecta numai nivelul duelului current, si nu nivelul duelului din clasament. Acest item poate fi folosit doar de cei care au nivelul 450! Itemul nu va fi disponibil odata cu update-ul, dar va aparea la scurt timp dupa.

Misiune Temporara
Datorita schimbarii formulei de duel implementata in 2015, Waupee va oferi tuturor jucatorilor posibilitatea de redistribuire a indemanarilor pentru duel. Aceasta misiune va ramane active pana pe 31 Martie.

Goana dupa aur
Datorita problemelor cu misiunea Goana dupa Aur, am ajustat misiunea, aceasta ruland din 14 Februarie, timp de 30 de zile, pentru a permite jucatorilor sa o termine. Datele acestea vor fi aduse la valorile initiale la un urmator update.

Am ajustat sansele de a gasi cheia 3
Se poate gasi cheia 3 la muncile: “Jefuitor de morminte” si “Negustor Ambulant”. Sansa de a o gasi ca si “Jefuitor de morminte” era vizibil mai scazuta. Valorile au fost ajustate astfel incat sa coincida cu munca de “Negustor Ambulant”.

Imbunatatiri la sistemul de chat
Am lucrat la cateva imbunatatiri tehnice la sistemul de chat. De acum va lucra mai bine, va trimite mesajele mai repede si mai sigur.

Misiunea de Sfantul Valentin
Misiunea de Sfantul Valentin din 2015 este acum repetabila si poate fi facuta in fiecare an. Se va debloca automat si nu va mai fi legata de eveniment.

Eroare atunci cand incercati sa va alaturati unei batalii de fort a unei aliante care nu este a dumneavoastra
Un mesaj SQL era afisat. Acesta a fost schimbat cu un mesaj mult mai folositor.

Bug_uri_reparate.png
Reparatii pentru cateva misiuni repetabile
Datorita unor probleme recente cu misiunile repetabile, am descoperit ca existau niste probleme legat de cum functiiona sistemul si cum misiunile individuale erau configurate

Blocat la misiunea de Anul Nou
Datorita unor anumite conditii, era posibil sa fi ramas blocati la misiunea de Anul Nou. Am remediat aceasta problema.

Migrare imposibila
In anumite circumstante, caracterele nu erau capabile sa migreze de pe un server pe celalalt.

Telegramele trimise intr-o limba gresita.
Cateva telegrame erau automat trimise in joc intr-o limba straina. Acum va fi posibil sa intelegeti ce vor de la tine acei NPC.

Coliba arsa indisponibila dupa 31 decembrie.
Impartitorul de misiuni nu a fost configurat corect si prin urmare nu aparea. A fost rezolvat

Speram sa va placa schimbarile primate cu acest update. Binenteles, asteptam cu nerabdare sa auzim feedback-ul vostru, care poate fi dat in tema de discutii!
 

just4fun

The Boss
In cursul zilei de joi se va efectua un nou update al jocului.
In cadrul acestui update se va remedia problema misiunii repetabile "Plecat cu Sf Valentin".
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus