Desene de mana ...

DeletedUser

Guest
eu nu inteleg cum faceti parul, sau cum asa mai cu negru exista ceva creion special?
 

DeletedUser

Guest
la desenul de ieri am folosit si creion , la desenele in care apar calutii numai carbune negru. Cauta creion cu varf moale , un 5B ceva . HB e subtire , e pentru schita de inceput.
 

DeletedUser

Guest
Aici am doar 5 dar o sa mai pun un post ca mai am unul.
 

Atașamente

  • DSC05291.jpg
    DSC05291.jpg
    83,3 KB · Vizualizări: 40
  • DSC05292.jpg
    DSC05292.jpg
    88,6 KB · Vizualizări: 38
  • DSC05294.jpg
    DSC05294.jpg
    86,5 KB · Vizualizări: 41
  • DSC05295.jpg
    DSC05295.jpg
    82,7 KB · Vizualizări: 39
  • DSC05296.jpg
    DSC05296.jpg
    88,2 KB · Vizualizări: 33

DeletedUser

Guest
Sunt facute mai demult dar pozate azi. Scz de dublu-post dar nu imi incapeau toate pozele
 

Atașamente

  • DSC05297.jpg
    DSC05297.jpg
    84,2 KB · Vizualizări: 95

DeletedUser

Guest
Desenati si scrieti cu mintea si sufletul, cea mai buna realizare este aceea care voi o credeti cea mai buna, pentru ca tot ceea ce sunteti se reflecta acolo si nimeni altcineva nu stie.
 

DeletedUser6229

Guest
a mele desene sunt toate pe sricla.pe foaie nu imi reuseste nici unu decat daca ma chinui vreo o saptamana :D.toate sunt pe sticla dupa cum ati observat desi sunt greu de facut :

 

DeletedUser

Guest
eu nu inteleg cum faceti parul, sau cum asa mai cu negru exista ceva creion special?

hm.../da este creionu grafit...te duci la papetarie si ceri un creion grafit sau creion pt desen......tre sa fie cam la fel de gros ca ala normal numa c acu varfu mai rotund....
 

DeletedUser

Guest
un copil.

copil.jpg
 

DeletedUser

Guest
m-am cam lasat dus de val, dar totusi, ce nota imi dati :D ?


imi scapase pictura ta . e chiar reusita . Din ce s-a postat aici probabil cel mai mult imi place. Felul in care ai folosit nuantele de culori pentru a sublinia mai bine umbrele si atentia acordata detaliilor. :)
 

DeletedUser5153

Guest
n-am talent la pictura, doar putin in creon :D, dar tot nu ma pricep ca liliana29s
 

DeletedUser

Guest
Cu mana PWG. :) pe hartie A4 si de regula creion cu varf moale un B3 sau B5 si carbune.

Hmm..asta ma interesa..adica ultima parte pt ca stiam pe ce le faci si ca le faci cu mana:))..dar ma interesa ce instrumente utlizezi..ce fel de carbune:D?..adica eu niciodata nu m-am prins cum se foloseste ala pe un desen:))..
 
Sus