Comert cu indienii sau Defrisare?

DeletedUser

Guest
Ce munca ar fi mai buna? As tinde spre comert cu indienii insa la defrisare cred ca ajuta mai mult vigoarea daca e caracterul cu arma alba.
stie cineva cam cat se castiga la defrisare in 2 ore, fara premium?
 

DeletedUser

Guest
Defrişare de pădure 94%
2 ore
$ 161
18 Puncte de experienţă

fara premium...
 

DeletedUser

Guest
la comert cu indienii ai nevoie de capcane + 2*comert+2*aspect si este o munca la care iei putini bani si putina xp dar ai sansa sa gasesti obiecte de valoare.

la defrisare padure ai nevoie de 2*vigoare+reflex+conducere+tactica si este o munca la care iei putin xp noroc mic dar ai salariu bunicel.

din punctul meu de vedere sunt 2 munci complet diferite atat ca necesar de indemanari cat si ca rezultat.
deci inainte de a alege trebuie sa analizezi indemanarile tale si sa analizezi ce vrei, salariu sau noroc.
 

DeletedUser

Guest
as prefera salar insa pe de alta parte comertul cu indienii trebuie si la misiunile de aventurier. probabil o sa merg pe varianta cu norocul, desi am observat ca mai bine castigi in medie daca te axezi pe munca pentru salar.
 

DeletedUser

Guest
DIM poate ca tu fiind admin si avand un cont de test pe l1 stii cumva care indemanari sunt de baza la munci ?

PS:Am vazut ca foarte multe munci se bazeaza pe pune capcane ?
 

DeletedUser

Guest
cunosc pe cnva care scoate de la mina de argint 360 fara premiu plus 2argint :D:P
 

DeletedUser

Guest
cam asa se scoate de acolo in medie de 500$ cu argintul vandut...
 

DeletedUser2854

Guest
Pai sii io scot vreo 500$ din pescuit(glumeam)
Dim tu nu mai treci pe aici sa imi dai ban?
 

DeletedUser

Guest
Si eu as alege comert cu indienii,in plus daca iti pui poe comert si pe aparenta oi sa faci si munca mina de argint si si aia iti da multiu bani:D
 

DeletedUser

Guest
Daca vrei $ alege defrisare de padure. Daca vrei sa gasesti obeicte e mai bine la comert cu indieni. Ai sanse sati pice obeicte extrem de rare pe care ai da cateva mii de $.
 

DeletedUser

Guest
DIM poate ca tu fiind admin si avand un cont de test pe l1 stii cumva care indemanari sunt de baza la munci ?

PS:Am vazut ca foarte multe munci se bazeaza pe pune capcane ?

Eu mi-am facut un fisier Excel in care am pus toate muncile (91) si cerintele pentru fiecare munca. Introduc punctele pe care le am la indeminari si se calculeaza automat cite puncte de munca am, respectiv mai am nevoie, pentru fiecare munca. Astfel, pot sa stiu in avans unde sa imi distribui punctele de indeminare pentru a debloca o munca sau alta (merg in general pe muncile de la misiuni). Bineinteles, iau in calcul si echipamentul.

Ca sa iti raspund: pune capcane e ceruta de 31 de ori, la 21 de munci (unele munci cer pune capcane de 2-3 ori, de ex. vinatoare de castori o cere de 3 ori). Si intr-adevar, e o indeminare destul de ceruta la munci.
 

DeletedUser

Guest
eu as alege minerit de argint iti da bani multi:D daca asta doresti
 

DeletedUser

Guest
Depinde de fiecare unde isi pune punctele de indeminare.

Eu prefer sa merg pe cele de la misiuni si pe cele cu experienta mare. De la un anumit nivel incolo, daca nu ai deblocate munci de experienta, o sa fie destul de greu sa avansezi in nivel. E posibil sa ramii blocat destul de mult timp la un nivel, deci o sa fie greu sa cresti in puncte de indeminare (deblochezi mai greu muncile).

Bineinteles ca problema se poate rezolva si mergind pe munci de salariu, cu care sa cumperi echipament care sa-ti aduca puncte de indeminare.

Depinde de fiecare cum doreste sa abordeze jocul.
 

DeletedUser

Guest
Alege defrisare, ca poti sa o faci de pe la nivelul 28. In schimb Comertul cu indienii o sa-l faci putin mai incolo.Depinde cum iti pui punctele si ce haine ai pe tine.
 

DeletedUser

Guest
eu as alege coemert cu indieni deoarece daca iti pui punctele la comert o sa poti face si comert cu indieni si mina de argint unde castigi mai multi bani decat la defrisare padure
eu pe lumea 3 am 86 puncte la comert si mai imi trebuie 9 pentru comert cu indieni si 16 pentru mina de argint si am doar lvl 18
 

DeletedUser

Guest
cont furat

stie cineva cum se procedeaza unde se raporteaza scuze ca intreb aici?
 

DeletedUser

Guest
Am o mare problema, am o misiune in care trebuie sa fac comert cu indienii timp de 9 ore, nu reusesc sa gasesc ce trebuie sa fac!!! :confused:
Initial am crezut ca este vorba de comertul simplu si am lucrat ca o desteapta 9 ore, apoi m-am intors la punctul de misiune si cand am dat incheie misiunea mi-a dat "Nu indeplinesti conditiile!" de unde trag concluzia ca nu de comertul simplu este vorba, dar altceva nu gasesc! Ma puteti ajuta va rog? de 3 zile tot incerc sa-i dau de cap!
 

DeletedUser

Guest
eu am ales pe lumea 2 defrisarea imi da 90$ la 1 punct de munca
 

DeletedUser

Guest
Am o mare problema, am o misiune in care trebuie sa fac comert cu indienii timp de 9 ore, nu reusesc sa gasesc ce trebuie sa fac!!! :confused:
Initial am crezut ca este vorba de comertul simplu si am lucrat ca o desteapta 9 ore, apoi m-am intors la punctul de misiune si cand am dat incheie misiunea mi-a dat "Nu indeplinesti conditiile!" de unde trag concluzia ca nu de comertul simplu este vorba, dar altceva nu gasesc! Ma puteti ajuta va rog? de 3 zile tot incerc sa-i dau de cap!
exista munca comert cu indienii la care ai nevoie de urmatoarele indemanari pune capcane, 2*comert, 2*aspect. dificultatea muncii este de 223.
 
Sus