Revolverul lui Young si mult offtopic in legatura cu Belle Star's...

DeletedUser

Guest
Ghicitoare:

"Melbourne, ora 18:17.

MihaiGavrilescu se uita la ceas, mai are jumatate de ora pana sa vina trenul ca sa plece spre Orrong rd. De partea cealalta a orasului, Elmer isi aseaza tacticos palaria de aventurier si...let begin the treasure hunt! De cand vrea el sa calce pe urmele lui Indiana...:) albertus frunzareste nervoasa printre ultimele detalii pentru un proces c-un violator si e in drum spre Judecatorie cand da nas in nas cu Sp1tfire care-o saluta din fuga si pleaca sa lase un anunt de angajare langa Atheneu. Sp1tfire intinde mana sa dea noroc cu albertus dar albertus nu poate."



am si cateva raspunsuri si cateva intrebari dupa putin gandit..
 

DeletedUser

Guest
asa este...palaria era pusa sa ne induca in teroare...deci a ramas bilet de tren, ora, ziua le stim...insa cu siguranta mai e ceva...iesiti frumos de pe forum si storcetiva creierii in buda:)) ca aici iar vina astia gramada si se strica tot:))
 

DeletedUser8404

Guest
Eu ma gandesc de ceva timp la gara si bilet, am incercat la diferite ore , o sa incerc azi la 16:47 sa vad ce iese :)
 

DeletedUser4243

Guest
sp1tfire nu se ducea cumva sa lipeasca un afis?

acum mai ramane sa avem rabdare
 

DeletedUser

Guest
ATENTIE, oameni buni: cei 4 admini de pe forum activi i-am inclus in ghicitoarea mea. Actiunile unora, produsele unora, sunt intentionat false. Incercati sa faceti combinatii intre ele, v-am redus arealul de cautare infiorator de mult!
Nu ramaneti blocati pe un nume, detasati-va de text si intelegeti-l dincolo de ce pare banal.
 

DeletedUser

Guest
Ghicitoare:

"Melbourne, ora 18:17.

MihaiGavrilescu se uita la ceas, mai are jumatate de ora pana sa vina trenul ca sa plece spre Orrong rd. De partea cealalta a orasului, Elmer isi aseaza tacticos palaria de aventurier si...let begin the treasure hunt! De cand vrea el sa calce pe urmele lui Indiana...:) albertus frunzareste nervoasa printre ultimele detalii pentru un proces c-un violator si e in drum spre Judecatorie cand da nas in nas cu Sp1tfire care-o saluta din fuga si pleaca sa lase un anunt de angajare langa Atheneu. Sp1tfire intinde mana sa dea noroc cu albertus dar albertus nu poate."
[/COLOR][/B][/QUOTE]
 

DeletedUser

Guest
[...]Sp1tfire care-o saluta din fuga si pleaca sa lase un anunt de angajare langa Atheneu[...] de aici ar rezulta un afis.
[...]let begin the treasure hunt![...] -> treasure hunt = cautare de comori, dar parca sa zis ca e accesibila pentru toti.
Am o intrebare ca nu mai tin minte misiunea la care seriful iti cere Catuse de picioare la ce lvl iti apare?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4243

Guest
o logica cam ....

sp1t se duce sa lase anuntul....poate avea nevoie de un ajutor penrtu a sparge banca...:|
 

DeletedUser

Guest
Zi-le pe ambele...

pai eu zic ca cei 4 admini sunt cu subinteles....sunt 3 barbati si o fata(albertus)..eu zic ca sunt legate si de 4 caractere din joc..si intrebarea mea era de ce nu a dat mana albertus cu sp1t?..si m-am gandit la indiciu de pe twitter ca era suparata maya...
a doua idee era aia cu treasure hunt(sir de misiuni),dar iese din plan ca e pe la 47 misiunea
a treia..angajare pt ce? poate sa caute alti oameni dornici de aventuri bancare :)
ora care si-a dat oricine seama....
a cincea...elmer poate sa fie Billy(zic eu) si India sa duca spre acoperamanta din pene..dar cere 51 si iar iese din calcul...
 

DeletedUser

Guest
DEci multumim frumos Mihai.Dragi colegi au mai ramas pe lista asa:
-afis
-bilet de tren
-documente
-zice ceva de o palarie (nu de aventurier dar cred ca o importanta o are si palaria..CRED)
-ora e + 30 de min deci poate sa fie la 18:45-19:00
 

DeletedUser

Guest
eu am inteles cam asa ceva :
ca acel "tren" va ajunge la ora 18:47 trebuie sa ai echipat pe tine palaria de aventurier si trebuie sa fii la o "gara"
si cam atat
 
Sus