conducere

  • Autor subiect DeletedUser8396
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8396

Guest
Deci as vrea ca cineva sa imi spuna EXACT la ce ajuta CONDUCEREA . Stiu ca se zice ca este buna in luptele pentru fort, dar cu ce ajuta ea mai exact in lupta ??? care nu stie sa nu raspunda !
 

DeletedUser14808

Guest
Deci as vrea ca cineva sa imi spuna EXACT la ce ajuta CONDUCEREA . Stiu ca se zice ca este buna in luptele pentru fort, dar cu ce ajuta ea mai exact in lupta ??? care nu stie sa nu raspunda !

Bunã Dimineatza.

Dupã cum aţi spus , Conducere ajuta în Forturi , în luptele (Dueluri)
Între doi jucãtori nu ajuta deloc . În Fort se cer anumite îndemãnãri
Diferite decãt cele între doi jucatori , mai multe detali :




Intrebare: 9. Care sunt indemanarile intr-o batalie pentru fort?

Raspuns: Intr-o batalie se folosesc mereu 3 indemanari la fiecare incercare de lovire/ferire.

Acestea sunt:

* Conducerea: este folosită şi în atac şi în apărare.
* Ţintirea: este folosită doar in atac.
* Ferire: este folosita numai in aparare
* Ascunderea este folosită la împuşcare şi la ferire de către apărători.
* Perseverenţa este folosită la împuşcare şi la ferire de către atacatori.

Sursã


Mai multe detali despre Fort / Luptele pentru Fort gãsiţi la : FAQ: Forturi

Succes la Forturi şi o zi cãt mai plãcutã.

iSavage
 

DeletedUser

Guest
Eu stiu ca in bataliile pentru forturi,conducerea influenteaza ordinea in care tragi asupra inamicilor si cea in care te misti pe harta;daca ai conducere multa,vei trage printre primii din tabara ta,iar atunci cand vei selecta o pozitie la care vrei sa ajungi,te vei deplasa printre primii acolo,deci vei avea sanse mai mari sa o ocupi,decat daca ai avea conducere putina.

Am auzit si o ipoteza conform careia conducerea ar influenta damage-ul dat,dar nu mi se pare plauzibila...damage-ul dat este influentat de catre ascundere,pentru aparatori si de catre perseverenta,pentru atacatori.
 

DeletedUser

Guest
Damage-ul este dat doar de arma, nici conducerea, nici ascunderea si nici perseverenta nu influenteaza damage-ul. Conducerea influenteaza miscarea pe harta.
 

DeletedUser8396

Guest
Damage-ul este dat doar de arma, nici conducerea, nici ascunderea si nici perseverenta nu influenteaza damage-ul. Conducerea influenteaza miscarea pe harta.

Mda, deci nu prea merita investit in ea intr`un build bun de lupta pt fort.Se poate inchide topicul .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus