Campania Anti-Manele

DeletedUser

Guest
>Implying implies.

inb4moreimplying.

Si daca va dura mai mult ce faci ?

Ce sa fac? Mai mult de 3 saptamani n-are cum sa dureze. Poate doar sa fie uitat de lume, ceea ce sunt sigur ca se va intampla, pana se va gasi unul necromancer sa reinvie toata treaba.
 

DeletedUser5250

Guest
>Implying implies.

inb4moreimplying.



Ce sa fac? Mai mult de 3 saptamani n-are cum sa dureze. Poate doar sa fie uitat de lume, ceea ce sunt sigur ca se va intampla, pana se va gasi unul necromancer sa reinvie toata treaba.

inb4morecomplaining.
Sincer mie nu imi pasa de manelisti si nu stau sa imi pierd timpul sa fac nu stiu de porcarii de campanii, oricum nu o sa se schimbe nimic.
 

DeletedUser

Guest
Adminii cred ca refuleaza din acest topic de nu-l inchid.Care-i ideea?
Mie putin imi pasa ce asculta altii sincer, cat timp nu asculta pe strada, in autobus sau mai stiu eu ce mediu' in care sunt implicate si persoane care nu agreeaza...mai bine zis, detesta acest gen muzical.
La faza cu romanu' adevarat am bagat o partida buna de ras.Pai pe voi romanii ce va caracterizeaza?Prostimea, analfabetismul, lipsa de cultura?Daca da, sunt mandru ca nu sunt roman.Ar trebui sa va amintiti de istoria Romaniei ca sa o cinstiti, nu niste piese jegoase, corcituri intre muzica populara romaneasca(care recunosc, e frumoasa, chiar sunt piese frumoase), cu cultura indiana, care n-are nici un pic de noima in tara noastra draga.Tind sa cred ca mai sunt oameni care pot gandi in tara asta(nu ady, nu jjjmekerii aia de roacheri), dar imi sunt aratate contra-argumentele in fiecare zi.

De multe ori patesc cand vin de la scoala, dau de cate un sofer de autobuz care baga manele...

atentie la limbaj...

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite, a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori sunt puse intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2854

Guest
Adminii cred ca refuleaza din acest topic de nu-l inchid.Care-i ideea?
Mie putin imi pasa ce asculta altii sincer, cat timp nu asculta pe strada, in autobus sau mai stiu eu ce mediu' in care sunt implicate si persoane care nu agreeaza...mai bine zis, detesta acest gen muzical.
La faza cu romanu' adevarat am bagat o partida buna de ras.Pai pe voi romanii ce va caracterizeaza?Prostimea, analfabetismul, lipsa de cultura?Daca da, sunt mandru ca nu sunt roman.Ar trebui sa va amintiti de istoria Romaniei ca sa o cinstiti, nu niste piese jegoase, corcituri intre muzica populara romaneasca(care recunosc, e frumoasa, chiar sunt piese frumoase), cu cultura indiana, care n-are nici un pic de noima in tara noastra draga.Tind sa cred ca mai sunt oameni care pot gandi in tara asta(nu ady, nu jjjmekerii aia de roacheri), dar imi sunt aratate contra-argumentele in fiecare zi.

Tu doar ai adus aminte de armata de rockeri . Cand este criticat genul de muzica pe care il asculti ce zici ? In cele mai multe cazuri " Gusturile nu se discuta " . Mdeh a asculta manele nu inseamna ca esti prost , analfabet , sau lipsa de cultura . Asculti un gen de muzica pe care oricat ai incerca sa il opresti nu poti . La fel ca si cu muzica lui Lady Gaga , chiar daca noua nu ne place pe undeva in lume se asculta .

@easy da , si soferul de la autobuzul cu care vin asculta manele . Am casti , le folosesc cu mare placere .
 

DeletedUser

Guest
De multe ori patesc cand vin de la scoala, dau de cate un sofer de autobuz care baga manele...

atentie la limbaj...

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite, a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori sunt puse intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

Bine ai venit in secolul 21! Sau inventat castile! Sunt chiar ieftine.
 

DeletedUser

Guest
daca ar canta giastin bibar manele le-ar place la toti(mai mult la fete)manelele
 

DeletedUser10521

Guest
Eu ascult cam toate genurile de muzica: clasica, dance, club, hip-hop, rock, muzica veche(Al Bano & Romina, Ricchi e Poveri, etc), si ca sa vezi, lautareasca si manele. Dar nu ascult in autobuz, pe strada, sau in locuri publice. Scot frumos castile si ascult ce vreau eu.
EDIT: Puteti sa ma injurati:)))
 

DeletedUser

Guest
Nu te injur, ma doare pe mine fix undeva daca tu asculti manele la casti, cat timp nu le aud, nu-mi pasa si nu te desconsider.
 

lord ion

West Marshal
Secolul 21 va fi religios, sau nu va fi deloc, a zis unu' malraux.
lord ion zice: luna decembrie va fi anti-manele, sau nu va fi deloc!


:ras::ras:
 

DeletedUser8304

Guest
Nu te injur, ma doare pe mine fix undeva daca tu asculti manele la casti, cat timp nu le aud, nu-mi pasa si nu te desconsider.

eu uras la fel de mult rockari care asculta muzica asa, nu doar manelari le asculta. manelari se imbraca ca naiba, dar rockari si mai si, au parul lung vopsit in einspemii de culori, haine foarte ciudate, manusi dinalea tepoase, pirsinguri in nas ca la bou[animal], in buza in limba si mai stiu eu unde.... te si sperii cand ii vezi. manelari macar se imbraca cat de cat normal.
 

DeletedUser10521

Guest
eu uras la fel de mult rockari care asculta muzica asa, nu doar manelari le asculta. manelari se imbraca ca naiba, dar rockari si mai si, au parul lung vopsit in einspemii de culori, haine foarte ciudate, manusi dinalea tepoase, pirsinguri in nas ca la bou[animal], in buza in limba si mai stiu eu unde.... te si sperii cand ii vezi. manelari macar se imbraca cat de cat normal.


Sunt oameni care asculta si manele si rock in aceeasi masura si totusi se imbraca si se comporta perfect normal. Cei la care te referi tu(rocker-i cu cercei, manusi, si "manelarii" cu 1kg de gel in cap si 3kg de aur la gat) sunt "extremele" celor doua stereotipuri.
 

DeletedUser

Guest
eu uras la fel de mult rockari care asculta muzica asa, nu doar manelari le asculta. manelari se imbraca ca naiba, dar rockari si mai si, au parul lung vopsit in einspemii de culori, haine foarte ciudate, manusi dinalea tepoase, pirsinguri in nas ca la bou[animal], in buza in limba si mai stiu eu unde.... te si sperii cand ii vezi. manelari macar se imbraca cat de cat normal.

Aia sunt wannabe's ratati, credeam ca esti in stare sa faci diferenta.
 

lord ion

West Marshal
Sunt oameni care asculta si manele si rock in aceeasi masura si totusi se imbraca si se comporta perfect normal. Cei la care te referi tu(rocker-i cu cercei, manusi, si "manelarii" cu 1kg de gel in cap si 3kg de aur la gat) sunt "extremele" celor doua stereotipuri.

sa-mi "trag" una....
eu am acusica 44 [ani], etc...etc...etc... explicati-i voi care e treaba cu muzica...
 

DeletedUser2854

Guest
eu uras la fel de mult rockari care asculta muzica asa, nu doar manelari le asculta. manelari se imbraca ca naiba, dar rockari si mai si, au parul lung vopsit in einspemii de culori, haine foarte ciudate, manusi dinalea tepoase, pirsinguri in nas ca la bou[animal], in buza in limba si mai stiu eu unde.... te si sperii cand ii vezi. manelari macar se imbraca cat de cat normal.

VOrba unui profesor :

" Ba ! Eu stiu decat 2 tipuri de baieti/barbati care isi pun cercei . Piratii si homosexualii , din moment ce in fata scolii nu e nicio corabie parcata ce inseamna asta ? "
Aia sunt fraierii din grup .
 

DeletedUser

Guest
Sa o crezi tu;).In cazul in care populatia pre-ponderenta o sa fie manelarii, o sa ma asigur personal ca o sa fie omorati toti tiganii aia handicapati.Si da, exista o armata mare de "roackeri" in Romania, care nu sunt molai, prosti, ca si manelarii.

Lasai pe manelarii handicapati sasi traiasca viata lor aia de toata greata ...oricum sunt 100% Pro
 

DeletedUser2854

Guest
Lasai pe manelarii handicapati sasi traiasca viata lor aia de toata greata ...oricum sunt 100% Pro

Si ma rog tu . Cel care asculti muzica dance ( d-aia nasoala rau ) si te omori sa iti faci freaza cu ce esti mai deosebit de un ascultator de manele ? Te crezi superior ? In momentu de fata limba romana te tradeaza .
 

DeletedUser5250

Guest
eu uras la fel de mult rockari care asculta muzica asa, nu doar manelari le asculta. manelari se imbraca ca naiba, dar rockari si mai si, au parul lung vopsit in einspemii de culori, haine foarte ciudate, manusi dinalea tepoase, pirsinguri in nas ca la bou[animal], in buza in limba si mai stiu eu unde.... te si sperii cand ii vezi. manelari macar se imbraca cat de cat normal.

Gothic /= rock
 
Sus