2 Idei(Misiuni&Dueluri)

  • Autor subiect Răzvan03Andrei
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Ideea numarul 1
Nume idee:Misiunii asociate cu rapoartele
Descriere:Atunci cand primim o noua misiune sa apara la rapoarte(ca in imaginile 1.1 si 1.2).
Avantaje:Toti vor sa sclipeasca si butonul cu misiuni,dar mai simplu ar fi sa apara la rapoarte si putem da citite toate rapoartele dintr-o data!Mai rapid si eficient!
Dezavantaje:Nu cred ca ar exista dezavantaje in favoarea jucatorilor!


70174890.png
78630486.png


Ideea numarul 2
Nume idee:Recompensa pe cap(la serif)
Descriere:
1)Atunci cand cineva va ataca(si nu il va lesina pe jucatorul din aceasta situatie) sa apara ca nu a castigat recompensa pe cap!
"Din pacate jucatorul "X" nu a reusit sa castige recompena pusa pe capul jucatorului "Y"!
Avantaje:Ati observa ca va atacat pentru recompensa si ca aveti o recompensa pe cap la serif!
Dezavanteje:Nici aici nu exista dezavantaje pentru jucatori!

duelusirecompensa.png


Nume idee:Mai multe detalii la serif

Descriere:
2)Sa apare mai multe optiuni la serif,ca exemplu:
A)Un buton dupa Nivelul duelului,numit "Cei cautati din orasul tau"(acolo vor aparea tot,inclusiv tu)
Ori
a)La fiecare "buton" tu sa apari primul(pentru a vedea daca ai recompensa).
b)ESTE EXACT CA LA PUNCTUL A numai ca tu nu apari!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Contra,cu acest update e deja foarte usor,daca ai chef de misiuni poti deschide o casuta:)
 

DeletedUser

Guest
Contra,cu acest update e deja foarte usor,daca ai chef de misiuni poti deschide o casuta:)

:))

Doar pentru o idee mai notat cu CONTRA?

EDIT:Care ar fi motivele intemeiate pentru toate?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1.Ideea 1 Contra Poti sa dai un clic pe Misiuni si iti apar misiunile acolo .
2.Tot la ideea 1 .Contra pt. ca asa jucatorii ar citi forumul si ar fi mai activi.
3.Ideea 2 .PRO poate uni jucatori nu se uita la profilul lui si sa observe ca are recompensa pe capul lui .
4.Ideea 3 . CONTRA .Din cate stiu eu daca am recompensa pe capul meu ,eu apar primu la lista aia ;) deci a e inutil la fel ca si A si B tot inutil pt. ca daca nu ai recompensa nu apari .
 

DeletedUser

Guest
Sa zicem un prontra la ideea nr. 1

Ideea nr. 2 nu prea isi are rostul. Din cate am inteles eu acolo scrie ca daca nu il lesini nu primesti recompensa. Atunci cand faci afisul poti alege cand va primi agresorul banii. Deci nu isi are rostul
 

DeletedUser

Guest
Sa zicem un prontra la ideea nr. 1

Ideea nr. 2 nu prea isi are rostul. Din cate am inteles eu acolo scrie ca daca nu il lesini nu primesti recompensa. Atunci cand faci afisul poti alege cand va primi agresorul banii. Deci nu isi are rostul

Vezi si tu imaginea:rolleyes:
Vreau sa zic ca atunci cand cineva dueleaza o persoana care are recompensa pe cap,si nu castiga(nu il lesina si nu primeste recompensa) sa apara acolo aceasta chestie(adica ca nu a castigat recompensa...)
 

DeletedUser

Guest
Vezi si tu imaginea:rolleyes:
Vreau sa zic ca atunci cand cineva dueleaza o persoana care are recompensa pe cap,si nu castiga(nu il lesina si nu primeste recompensa) sa apara acolo aceasta chestie(adica ca nu a castigat recompensa...)

Nu prea isi are rostul. Daca dai un duel il poti da si de la profilul jucatorului pt ca daca nu esti sigur ca il bati te uiti la echipament si vezi acolo daca e cautat.
 

DeletedUser

Guest
Nu prea isi are rostul. Daca dai un duel il poti da si de la profilul jucatorului pt ca daca nu esti sigur ca il bati te uiti la echipament si vezi acolo daca e cautat.

Ori nu m-am exprimat eu cum trebuie,ori nu pricepeti voi ce vreau sa spun:)
 

DeletedUser6410

Guest
1.CONTRA deoarece nu cred ca ne-ar ajuta cu prea mult :) daca nu cred ca e asa greu sa dai un click pe salon si sa vezi ce misiuni ai :D

2.CONTRA deoarece cred ca este bine asa cum este in momentul de fata la serif :)
 

DeletedUser

Guest
o comenez doarpe prima si credc ca ar fi mai eficient dfaca al palpai sectiunea MISIUNI cand ai o noua misiunea..nici ideea ta nu e rea dar in intervalul 10-20 sunt multe misiuni + ca daca ai o serie de misiuni in care ti se cer obiecte si tu deja le ai pe toate devine enervant sa primeste intruna rapoarte
 

DeletedUser12402

Guest
1.Hai ma ca ai site-uri care iti dau misiunile,deci ai putea sti cand iti da misiunile.CONTRA!
2.Si pentru ce sa apara propozitia aia amarata?Vrei ca sa te mai demoralizeze si propozitia aia amarata dupa ce ca nu ai castigat recompensa?CONTRA!Daca nu ai castigat recompensa asta e...
3.Apari primul la Serif,iar cat despre playerii din oras,la ce iti trebuie?Vrei tu sa ii ataci?Sau ce?CONTRA!
CONTRA!
 

DeletedUser17554

Guest
La poza 1.2 ar fi mai bine daca in loc de "daca vrei sa acepti misiunea da aici" mai bine ar scrie "daca vrei sa sti mai multe da click aici"sau ceva de genu:D

PRO <3W<3W
 

DeletedUser

Guest
Sugestiile tale nu sunt originale...ele au mai existat, propuse de alti jucatori.
Nu sunt necesare si nu cred ca ar imbunatatii jocul..
Contra
 

DeletedUser

Guest
1.CONTRA deoarece nu cred ca ne-ar ajuta cu prea mult :) daca nu cred ca e asa greu sa dai un click pe salon si sa vezi ce misiuni ai :D

2.CONTRA deoarece cred ca este bine asa cum este in momentul de fata la serif :)

1.PRO, ai sti cand primesti o misiune, cei care nu fac misiuni si au multe misiuni nedeschise habar nu au

2.PRO, nu e ceva greu de implementat
 
Sus