Academii

  • Autor subiect Beniamin the Honest
  • Data de început

DeletedUser14944

Guest
Ai un PRO din partea mea!
Foarte bine lucrata ideeea!
 

DeletedUser

Guest
Beni prietene esti o sursa de idei...Pro !! Nu fiindca esti prietenul meu, ci fiindca propunerea aceasta chiar este utila, si va face jocul mai apropiat de realitate !!
 

DeletedUser

Guest
PRO!!!
1.Frumos dezvoltata.
2.Are poze.
3.Academiile ar fi acum "oficiale" si nu ar trebui sa scrie la profilul orasului "Suntem academia orasului X"
4.Oasele cu multi locuitori vor reusi sa-i imparta mai bine pe jucatori in academii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
OFF: Ce ma enerveaza toti post-hunterii care la toate propunerile zic " prea greu de implementat/ cei de la INNO nu ar implementa niciodata asta / cei de la INOO vor sa scoata bani din The-west + toate porcariile care pot fi clocite de mintea 'pustanilor' ce joaca jocul asta!

Ca sa va explic voua, pustanilor, cum sta treaba, i-a cititi aici:

- voi NU aveti de unde sa stiti daca ceva e greu de implementat sau nu;
- voi NU aveti de unde sa stiti daca INNO ar fi de acord sau nu cu propunerea pentru ca inca nu a fost propusa pe .net;
- voi NU aveti de unde sa stiti daca INNO urmareste doar sa faca bani, inscrierea in joc este free, iar multe avantaje din joc sunt la fel ( nu trebuie sa dai bani la INNO ca sa faci parte dintr-un oras sau ca sa dai un duel )
- voi NU va dati seama ca cei de la INNO sunt deschisi la 'enşpe' mii de propuneri ( pentru asta sunt si update-urile )

Un sfat pentru voi: NU MAI CLOCITI TOATE TAMPENIILE CE VA INTRA-N CAP!

Voi a-ti auzit de ROAD MAP? Pentru cei care nu au auzit, acolo sunt doar propunerile jucatorilor; de unde stiti ca propunerea asta nu v-a intra intr-un viitor road map, road map 2?

Incercati sa fi-ti mai deschisi propunerilor si zice-ti-va punctul VOSTRU de vedere, voi nu sunteti INNO sa va dati cu parerea din punctul lui!


ON:

Academiile sunt folositoare atunci cand nu mai ai locuri in orase, e adevarat!

Dar ar fi mai frumos daca academiile ar avea aceeasi conducere cu orasul principal...( zic si eu )...

PRO, ideea e foarte bine dezvoltata, pozele sunt reusite!
 

DeletedUser

Guest
Buna sunt un user nou si am citit cu atentie mai multe din threadurile postate referitoare la idei de imbunatatire a jocului si ma bucur sa vad atata interes din partea celorlalti jucatori pentru perfectionarea acestora.

Totusi cu ideea de fatza desi foarte elocvent expusa si argumentata nu pot fi de acord. Voi justifica de ce.

Jocul acesta este unul despre vestul salbatic american ori o astfel de initiativa cu academia nu are nici un fundament in realitatea istorica. In teritoriile respective de multe ori asezarile umane nu constituiau mai mult decat cateva baraci adunate la un loc si protejate de un zid exterior. De multe ori aceste asezari se aflau la sute de mile distante intre ele fara nici o modalitate de comunicare directa iar de cooperare nici nu se punea problema, de cele mai multe ori chiar si in fatza unor atacuri indiene fiecare isi pazea propria piele iar ajutorul acordat intre asezari era cel mult sporadic si de cele mai multe ori motivat de anumite interese. Ori tot din cauza distantei foarte mare dintre asezari orice forma de colaborare dintre acestea e mai mult de domeniul fictiunii.

In concluzie desi ideea aceasta poate ar fi utila ca mod de gameplay nu ar fi in spiritul jocului neavand nici o legatura cu vestul salbatic deci din partea mea un CONTRA
 

DeletedUser

Guest
In vestul salbatic puteai incarca energie cu pepite??? NU!! Este un element din joc care difere de realitate..si nu este singurul...jocul in opinia mea trebuie sa respecte si realiatiile existente-n joc !!
 

DeletedUser

Guest
Sigur asta ne-ar ajuta !!
PRO, pentru ca e bine gândită și chiar interesanta...
Bravo !!
 

DeletedUser10054

Guest
PRO Imi place ideea,frumos dezvoltat. Lipseste ideea in TW :)
 

DeletedUser

Guest
Un mare PRO din partea mea deoarece si asa exista academiile si ar fi mai frumos sa fie "legalizate" sa zic asa ...
 

DeletedUser

Guest
contra

in westul salbatic nu existau academi...............

crezi ca oricare din orasele din westul salbatic aveau o limita si faceau academie hai sa fim seriosi asa ca de ce sa se faca asa ceva ca pana la urma jocul acesta trebuie sa fie cat mai reau nu sa ajunem sa avem academie si alte rahaturi care nau nicio legatura cu ce a fost in westul salbatic.
 

DeletedUser

Guest
As fi de acord cu ideea,sa zicem un Pro,in ciuda faptului ca am facut si eu inca 1 oras dupa primul,ca un fel de academie,ca ma plictiseam.Insa de multe ori vad,ca si la mine,orase cu academii care au in orasul de baza 5-10 locuitori...La faza asta,se cam duce indeea cu academiile...
 
Sus