Ajutor-logare

  • Autor subiect DeletedUser24699
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14746

Guest
Au picat toate serverele din cauza prietenilor nostrii, chill :))

sa fiu sincer...pe hawaii am f f multi prieteni...si imi merge atat de rau incat pur si simplu mi-e f greu sa dau comenzi ...
mi se blocheaza in repeptate randuri imagine,indiferent ce as incerca sa fac :)
Mi se pare ca acest event a fost un mic esec din acest punct de vedere,adica,era de asteptat ca o sa se suprasolicite serverele!
Cum am multi prieteni si cum ei nu stiu sa stea DOAR on sau DOAR off ... am nonstop notificari cu prieteni care apar online in partea dreapta :))
prin urmare: LAG cat incape :)
 

DeletedUser24699

Guest
sa fiu sincer...pe hawaii am f f multi prieteni...si imi merge atat de rau incat pur si simplu mi-e f greu sa dau comenzi ...
mi se blocheaza in repeptate randuri imagine,indiferent ce as incerca sa fac :)
Mi se pare ca acest event a fost un mic esec din acest punct de vedere,adica,era de asteptat ca o sa se suprasolicite serverele!
Cum am multi prieteni si cum ei nu stiu sa stea DOAR on sau DOAR off ... am nonstop notificari cu prieteni care apar online in partea dreapta :))
prin urmare: LAG cat incape :)

Probabil le-o venit ideea acum 2 saptamani, au bagat in graba sa faca bani. Il repara pe parcurs :))
 

DeletedUser14746

Guest
Probabil le-o venit ideea acum 2 saptamani, au bagat in graba sa faca bani. Il repara pe parcurs :))

eu nu condamn pe nimeni...in lumea "vitezei" de zi cu zi,nu ma mira atatea greseli si probleme!
Nu doar din pdv al westului...ci si a omului in general,a societatii...ce sa mai poti zice de o masinarie la care i se incalzesc circuitele si o ia somnul...

Dar intr-un fel ai dreptate ;)
Chestia asta trebuia rezolvata INAINTE de eveniment,nu dupa ;)

Era logica ca se solicita serverele ;) Doar se stie,cand vine o tombola,ceva nou...pac pac pac clickuri pana pusca mouseul :D
 

DeletedUser2041

Guest
Problema nu are legatura cu tombola. Este una de natura tehnica, sunt si alte servere afectate.
 

DeletedUser14746

Guest
Problema nu are legatura cu tombola. Este una de natura tehnica, sunt si alte servere afectate.

iulian,sa fim sinceri...de cand cu evenimentul asta jocul merge foarte greu :|
poate nu e tombola 100% de vina,dar are si ea impactul ei ;)
 

DeletedUser24699

Guest
Problema nu are legatura cu tombola. Este una de natura tehnica, sunt si alte servere afectate.

Dar nu haousul tombolei si comenziile date au provocat problema tehnica? Serverele slabe sau populate au cazut .


App. ne dati ceva despagubiri?
 

DeletedUser24699

Guest
Ro1 are mici probleme de cateva zile, si atunci nu exista tombola.

E cel mai vechi server de pe ro care a trecut prin multe . + Ca pe ro nu se prea investeste cred ca.

Repet: Ceva despagubiri? Cum ar fi deschiderea spamului. 1k oup, 10k inimi? Ceva de genul :))
 

DeletedUser14046

Guest
Ai sa vezi despagubiri :whistle: la triburile inainte vreme cand era doar l1 si l2 jucau si admini si cand vroiau sa faca o magarie faceau cate un roll-back...nu este cazul acuma doar vreau sa aduc aminte treaba asta...normal ar fi sa primim despagubiri,pepite cand le bag sunt multumiti ....macar 100 de obligatiuni sa primim.
 

DeletedUser16010

Guest
E cel mai vechi server de pe ro care a trecut prin multe . + Ca pe ro nu se prea investeste cred ca.

Repet: Ceva despagubiri? Cum ar fi deschiderea spamului. 1k oup, 10k inimi? Ceva de genul :))

La spam nu avem sanse, poate la celelalte 2 :D
 

DeletedUser14746

Guest
E cel mai vechi server de pe ro care a trecut prin multe . + Ca pe ro nu se prea investeste cred ca.

Repet: Ceva despagubiri? Cum ar fi deschiderea spamului. 1k oup, 10k inimi? Ceva de genul :))

euala :)) ai tu ce ai cu spammu ala :))


ok iulian,voi stiti mai bine,dar oare nu tombola a fost picatura care a umplu paharul(spre exemplu) pentru l1? :)
In fine..n-are rost sa ne tot contrazicem atat!
Eu atat stiu:de cand cu tombola lumile merg f greu,ce-l mai probabil din cauza "amestecului" de prieteni ;)
Poate doar mie imi merge atat de greu,poate la mai multi...nu stiu,dar atat stiu sa confirm 100%,tombola a afectat jocul direct sau indirect :D
 

DeletedUser14746

Guest
Ai sa vezi despagubiri :whistle: la triburile inainte vreme cand era doar l1 si l2 jucau si admini si cand vroiau sa faca o magarie faceau cate un roll-back...nu este cazul acuma doar vreau sa aduc aminte treaba asta...normal ar fi sa primim despagubiri,pepite cand le bag sunt multumiti ....macar 100 de obligatiuni sa primim.

asta nu tine de adminii serverelor romanesti ;)
NU cred ca se pot da oupuri fara aprobari de "sus" :D
 

DeletedUser24699

Guest
asta nu tine de adminii serverelor romanesti ;)
NU cred ca se pot da oupuri fara aprobari de "sus" :D

Se pot. Daca j4f care e CM vine si baga cate 100 oup-uri la toti crezi ca se ia cineva de el? Daca nu poate lua decizii care ar fi rolul lui? Deciziile astea care nu influenta cursul jocului sunt luat de CM. Din 100 oup-uri date la 50k jucatori , daca ar baga toti oup in tombola, 75k incercari ar fi portofele cu 1k $ :hmf:
 

DeletedUser16010

Guest
Se pot. Daca j4f care e CM vine si baga cate 100 oup-uri la toti crezi ca se ia cineva de el? Daca nu poate lua decizii care ar fi rolul lui? Deciziile astea care nu influenta cursul jocului sunt luat de CM. Din 100 oup-uri date la 50k jucatori , daca ar baga toti oup in tombola, 75k incercari ar fi portofele cu 1k $ :hmf:

Sa stii, dar poate avem norocul sa primim ceva. Apropo, comenzile care le aveam in curs, inca se contorizeaza? :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus