Arme Aur Vs. Arme Aura

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser19470

Guest
Vezi cum vb lucisor.. la cei 13 ani ai tai m`as controla.. si ce treb am eu cu spada? eu vb de colt si jesse james.. ce conteaza daca il primesti la o amarata de misiune pe care o faci de la lvl 50 sau daca te chinui o multime sa iti pice la fort? Si.. tie ti se pare normal ca o arma pe care o folosesc toti incepatorii de lvl 70.. sa aiba daune mai mari decat una cu aura pe care putini sunt cei care o au? Folosesti arma aia de la lvl 70... la lvl 120 si stai cu arma de aura in inventar pt ca nu mai este buna de nimik.. Daca daunele coltului ar scadea ... sa fie putin peste daunele Buntline-ului de precizie ar fi perfect.. si asa ar fi cel mai corect pt toti.

si cum mai exact ar fi mai cinstit pentru toti?armele de aur au daunele pe care le au acum, si le vor avea in continuare, pana cand devs vor fi de parere ca trebuie reduse, problema ta e ca nu poti sa castigi duelul cand te ataca unul cu arma de aur nu?...poti vinde armele cu aura, sau poti sa le pastrezi si folosesti, nu conteaza ca armele de aur,pe care le obtii usor sunt lafel,sau chiar mai bune, decat cele cu aura,unii fac reskill(asta inseamna profit pentru inno)ca sa obtina armele de aur, ca pana la urma unul full conducere,tintire/ferire (un fortist mai exact)nu poate munci la toate muncile pentru a obtine armele de aur(cele de duel, nu pusca,sunt destul de multi care vor sa reziste destul si in duel), si astfel inno nu are de ce sa ceara reducerea daunelor, fiindca unii nu ar mai face niciun reskill pentru o munca la care nu poate munci, dar la care trebuie sa munceasca pentru arma de aur...
P.S.:Dezvoltatori vor decide daca reduc sau nu daunele armelor de aur,dar nu cred ca ar face asa ceva, atata timp cat ei nu fac profit...ba chiar il reduc...
P.S.2:Daca ar fi sa scada aceste daune, de care te plangi ca probabil lesini cam repede, sa le scada sub spada lui hernandos (adica "putin peste buntline de precizie)ar insemna dezechilibrarea jocului, la momentul acesta dauna medie a unei arme de aur este egala cu dauna medie a Wyatt Earps Buntline, deci e destul de echilibrat avand in vedere ca nu prea poti obtine arma fara sa ai multi bani, FOARTE mult noroc sa gasesti in cufar.
Sunt contra acestei propuneri, poate daca propuneai sa fie crescute daunele armelor cu aura, ducand la aceelasi rezultat:armele cu aura sa fie mai bune ca cele de aur, doar asa as fii PRO...pana atunci iti dau un CONTRA cat toate zilele...



Inca ceva, tu spui ca te deranjeaza ca armele cu aura nu mai sunt asa valoroase ca inainte, dar reducerea daunei armelor de aur nu ar rezolva problema,multi nu ar mai vedea de ce sa faca rost de o arma de aur, ca pana la urma spada lui hernandos ar fi mai buna...ca armele cu aura sa fie lafel de valoroase ca inainte de aparitia celor de aur, ar trebui crescute daunele tuturor armelor cu aura, asa am fi cu toti multumiti, si astia cu arme de aur, si astia cu cele cu aura...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ca sa obtii armele de aur nu este nevoie sa faci reskill ... nu ai nevoie decat de hainele necesare care sunt usor de procurat. Si tu.. tiam mai spus ca nu am nicio problema cu duelurile.. vrei sa`ti arat cateva rapoarte ca degeaba au colt ? Spun asta dearece armele cu aura nu mai au niciun sens in jocul asta.. nu ajuta la nimik .. Un obiect cu cat este mai rar cu atat ar trebui sa fie mai bun...

Si in legatura cu cei de la INNO.. daca daunele vor fi peste cele ale buntline-ului de precizie inseamna ca ar fi cea mai buna arma.. inafara de cele cu aura.. si atunci automat ca jucatorii vor continua sa le ia in continuare.. nimik nu se va schimba
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19470

Guest
Ca sa obtii armele de aur nu este nevoie sa faci reskill ... nu ai nevoie decat de hainele necesare care sunt usor de procurat. Si tu.. tiam mai spus ca nu am nicio problema cu duelurile.. vrei sa`ti arat cateva rapoarte ca degeaba au colt ? Spun asta dearece armele cu aura nu mai au niciun sens in jocul asta.. nu ajuta la nimik .. Un obiect cu cat este mai rar cu atat ar trebui sa fie mai bun...

Si in legatura cu cei de la INNO.. daca daunele vor fi peste cele ale buntline-ului de precizie inseamna ca ar fi cea mai buna arma.. inafara de cele cu aura.. si atunci automat ca jucatorii vor continua sa le ia in continuare.. nimik nu se va schimba

sa zicem ca dintr-un motiv sau altu' , eu imi fac un caracter full viata, FULL viata, nici o sansa sa fac munca sarlatan fara reskill(o stiu din experienta, cu tot setul de sarlatan tot mi-au mai trebuit vreo 30-40 aspect(sau chiar mai mult) si mmulti folosesc pepite pentru reskill, deci inno face profit, deci daca nu as mai avea nevoie de arme de aur, nu as mai face reskill si inno ar pierde acel profit...e MUUUULT mai simplu sa crestem daunele armelor cu aura, ca asa sa fi si tu multumit, si eu(sau toti cei care folosesc arme de aur)..

Edit: nimic nu s-ar schimba?????mi-ar scadea daunele cu mult,nu as avea de ce sa mai folosesc arme de aur, poate sa scada cu 10 dauna maxima dar nu mai mult...pana la urma devs s-au gandit inainte sa puna daunele astea, alta solutie pentru problema ta ar fi ingreunarea misiunilor pentru arme de aur...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu ai citit in totalitate tot ce am scris..

"Si in legatura cu cei de la INNO.. daca daunele vor fi peste cele ale buntline-ului de precizie inseamna ca ar fi cea mai buna arma.. inafara de cele cu aura.. si atunci automat ca jucatorii vor continua sa le ia in continuare.. nimik nu se va schimba"

Coltul ar ramane tot cea mai buna arma si astfel jucatorii o vor folosi in continuare.. deoarece nu vor avea ce altceva sa foloseasca.. cu exceptia celor ce au muncit sa faca rost de arma cu aura.. dar te asigur ca aceia deja au armele de aur..

EDIT: Buntline-ul de precizie are dauna 89-115 si sa ziceam ca, coltul va scadea la 101-129 (indemanarile raman aceleasi) .. Ce arma crezi ca va folosi toata lumea?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19470

Guest
Nu ai citit in totalitate tot ce am scris..

"Si in legatura cu cei de la INNO.. daca daunele vor fi peste cele ale buntline-ului de precizie inseamna ca ar fi cea mai buna arma.. inafara de cele cu aura.. si atunci automat ca jucatorii vor continua sa le ia in continuare.. nimik nu se va schimba"

Coltul ar ramane tot cea mai buna arma si astfel jucatorii o vor folosi in continuare.. deoarece nu vor avea ce altceva sa foloseasca.. cu exceptia celor ce au muncit sa faca rost de arma cu aura.. dar te asigur ca aceia deja au armele de aur..

EDIT: Buntline-ul de precizie are dauna 89-115 si sa ziceam ca, coltul va scadea la 101-129 (indemanarile raman aceleasi) .. Ce arma crezi ca va folosi toata lumea?

asa-i ca faci infarct daca spui de la bun inceput cat sa fie daunele?pai dupa cum ai spus tu "putin peste daunele buntline-ului de precizie", pot interpreta daunele 92-117 sau 101-130, sau pot interpreta ca daunele sa scada de la 101-149 la 100-145...raman Contra...aceeleasi motive:)
 

DeletedUser

Guest
OK esti contra.. dar sungurul motiv pt care multi sunteti contra este acela ca nu va credeti in stare sa faceti rost de o arma cu aura ..
 

DeletedUser

Guest
Cum adica au devenit accesibile si celor fara pepite/$ ? Ca sa faci rost de o arma cu aura trebuie sa muncesti si apoi sa te bucuri de ea.. nu ti`o da nimeni fara $ .. vreti totul mura in gura? Ce rost mai are jocul atunci? Dupa ce veti atinge lvl 120 ce veti face cu banii? .. ce teluri veti mai avea? Stati si va uitati la coltul vostru ca aveti cea mai buna arma din joc si ati muncit pt ea si sunteti niste adevarati asi in joc ..

poate nu m-am exprimat suficient de clar...
de vreme ce armele cu aura sunt practic inutile pentru cei care au setul de aur, acestia le vor vinde. deci oferta va fi mai mare. in consecinta, pretul unei arme cu aura va fi mai mic. am vazut mai demult allens vandut cu 250k, acum il gasesti si cu 50k. avantaj pt cei mai fara pepite/$...

in afara de asta, armele de aur ofera un anumit echilibru jocului (fiind practic accesibile oricui e dispus sa le faca), pe cand armele cu aura ar oferi avantaje imense celor cativa norocosi care au avut bafta sa le pice in vreun fel

in fine, daca se mentin bonusurile putin ma intereseaza de damage-ul oricarei arme:razz:
 

DeletedUser

Guest
Pai si nu ti se pare normal ca armele cu aura sa ofere un avantaj posesorilor? Si acestea nu vor fi imense cum spui tu... Si cum adik vor fi avantaj pt cei fara $ ? toti am inceput jocul cu aceeasi bani.. toti am inceput de la 0 e problema fiecaruia ce face cu banii.. si cum joaca.. Si cum adik vor fi avataj pt cei fara pepite? pt colt sau sabie nu ai nevoie de pepite? dar ai nevoie pt armele cu aura?
 

DeletedUser

Guest
Pai si nu ti se pare normal ca armele cu aura sa ofere un avantaj posesorilor? Si acestea nu vor fi imense cum spui tu... Si cum adik vor fi avantaj pt cei fara $ ? toti am inceput jocul cu aceeasi bani.. toti am inceput de la 0 e problema fiecaruia ce face cu banii.. si cum joaca.. Si cum adik vor fi avataj pt cei fara pepite? pt colt sau sabie nu ai nevoie de pepite? dar ai nevoie pt armele cu aura?

pentru colt, sabie sau pusca NU ai nevoie de nici o pepita... si le faci sigur...
unele arme cu aura le poti face numai cu pepite si ceva noroc sau chiar nu le poti face , ci trebuie sa ai un noroc chior sa-ti pice la vreun cufar

deci ce vrei tu este sa fie avantajati cativa baftosi in detrimentul celor care stiu sa joace

iti dau insa dreptate in privinta faptului ca e problema fiecaruia cum joaca... ai ramas cu vreo arma de-aia cu aura nevanduta?:)
 

DeletedUser

Guest
Acei "baftosi".. este meritul lor ca au gasit arma cu aura.. si au dreptul sa se bucurea de ea cum se cuvine.. nu ca vine toata lumea cu colt si gata.. poate sa vanda arma aia cu aura la negustor ca nu il mai ajuta cu nimik
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pentru colt, sabie sau pusca NU ai nevoie de nici o pepita... si le faci sigur...
unele arme cu aura le poti face numai cu pepite si ceva noroc sau chiar nu le poti face , ci trebuie sa ai un noroc chior sa-ti pice la vreun cufar

deci ce vrei tu este sa fie avantajati cativa baftosi in detrimentul celor care stiu sa joace

exact din acelesi motive sint si eu CONTRA.

in momentul de fata, doar aparent sint avantajati cei cu arme de aur, pentru ca au daunele mai mari decit armele cu aura. dar acest avantaj este doar aparent, pentru ca armele de aur sint accesibile oricarui jucator care doreste sa le obtina, cu un minim de cheltuieli/pepite/reskill etc. asa ca doi jucatori cu arma de aur discuta "de la egal la egal" intr-un duel, diferenta o face doar distribuitia indeminarilor si stapinirea tacticilor de duel. deci, arma de aur nu dezavantajeaza pe nici unul dintre jucatori... dupa cum am spus, avantajul dat de arma de aur e doar aparent.

daca s-ar readuce armele cu aura pe locul "pe care il merita" atunci vom avea un avantaj real acordat doar celor "baftosi" care au gasit arme cu aura care conteaza (de ex. eu am primit 2 Belle Star's Derringer la munci, ce sa fac eu cu ele la nvl 120? pentru mine derringer-ul nu conteaza. altfel ar fi stat lucrurile daca as fi primit un Wyatt's Buntline, dar pe asta il obtii numai la batalii aranjate, intr-un cufar, daca ai norocul primesti cufarul)... doar foarte putini jucatori pe o lume pot fi destul de "baftosi" sa gaseasca o arma cu aura (cam 5% dintre ei? ce faci cu ceilalti 95%, cum echilibrezi jocul pentru ei?). ce faci cu jucatorii care nu participa la batalii pentru ca pur si simplu nu le plac bataliile? vor fi dezavantajati... la fel si cei care participa la batalii dar n-au norocul sa primeasca nici un cufar, sau, daca primesc un cufar, se trezesc ca au un poncho sau vreo funda in ditamai cufarul cu sine de otel... cred ca frustrarea jucatorilor a atins limite maxime in trecut, de aceea inno a introdus setul de aur accesibil tuturor jucatorilor si a modificat sistemul de acordare a cuferelor la batalii... intr-un cuvint, armele cu aura dau avantaj real doar "baftosilor", avantaj care dezechilibreaza jocul.

Later edit: alt motiv pentru care armele cu aura si-au pierdut locul "pe care il merita" este strategia gresita aplicata de inno (dupa parerea mea, au o multime de strategii gresite... de aceea multi jucatori s-au lasat de joc - e un topic la salon in care cineva se intreaba de ce a scazut numarul de jucatori de la peste 120000 la aproape 50000 sau pe-acolo. din pacate, nimeni nu a vazut motivele reale). cind spun strategie gresita in ceea ce priveste armele cu aura ma refer la faptul ca sint acordate jucatorilor prea tirziu in joc, jucatorii nu mai au ce face cu ele cind le primesc... am dat exemplul Belle Star's Derringer-ului, am mai primit vreo 5 briciuri de-ale lui Figaro, flintele lui Drake, Bowie etc... la momentul la care le-am rimit eram cu cel putin 30 de niveluri peste nivelul armei, arma era pentru mine depasita de mult... ce sa mai fac cu ele? nici la piata nu le-am vindut, pentru ca pretul e mic... de-aia le-a scazut pretul, pentru ca cei care le primesc nu au nevoie de ele, iar cei care le pot folosi nu isi permit sa dea milioane de dolari pe ele pentru ca sint prea mici in nivel si n-au suficienti bani. eroare de marketing, asta a fost cu armele cu aura. parerea mea!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai daca asa sta treaba.. de ce sa nu se scoata armele cu aura? sau haideti.. adminii dati arme cu aura la toti !! sa le cada din cer nu? de maine toata lumea primeste arme cu aura stand cu mainile in ... asa vreti voi arme nu? Oameni buni.. pt asta sunt armele cu aura ! Le cauti, le gasesti, te bucuri de ele.. daca nu le cauti in continuare...da voi ce credeti ca vi le da cineva gratis?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5629

Guest
NUME SUGESTIE: Arme Aur Vs. Arme Aura

DESCRIERE SUGESTIE: Asa deci... propunerea mea este urmatoarea.. Scaderea daunelor Armelor de aur ( Colt de aur si Sabie de aur) .. adusa putin peste dauna Buntline-ului de precizie deoarece .. sunt mult prea puternice.. intrec pana si daunele armelor cu aura care sunt mult mai rare.. si acestea ajung sa nu mai aiba nicio valoare.. oricine poate face rost de colt / sabie.. dar de arme cu aura mai greu.. dar degeaba ..

AVANTAJE: Le dau armelor cu aura meritul lor ... munca pt a le gasi si banii isi au rostul..

DEZAVANTAJE: Nu vad niciun dezavantaj deoarece toate armele vor ajunge la acelasi nivel si nu vor fi discriminari..

Va rog sa-mi scuzati eventualele greseli de scriere.


Cu stima, biohazard.ro
PRO
Oricine de nive 70/67 poate avea coltul de aur si nici nu s-ar mai deranja sa cumpere alta arma, din cauza daunelor, oricum, in prezent multa lume cauta arme cu aura dar in zadar, pe lumea 1 am primit multe telegrame daca vand wyattul/billy-ul, semn ca lumea inca este in cautarea armelor cu aura (Probabil sa le tina in inventar degeaba)
 

DeletedUser17140

Guest
Contra

1.deoarece inca te lauzi daca ai arma cu aura(nu stiu pe ce lume joci darpe Lumea mea sunt ff scumpe cele cu aura inca)

2.Poti sa il bati pe unu cu colt de aur/sabie de aur chiar daca nu ai coltul sau sabia..(Vreti sa va pun rapoarte?..)

+ca armele din aur nu s`au implementat de ff mult timp si nu cred ca se mai acepta modificari.:nu:
 

DeletedUser

Guest
1. Punctul 1 la tine nu are niciun sens.. nici nu am pomenit de faptul cum ca detin o arma cu aura(este si normal ca o arma atat de rara sa fie si scumpa) EDIT: spui ca ma laud cu arma cu aura... nu mai reprezinta un motiv de lauda sa ai arma cu aura.. toti cei care au asa ceva nici nu si le echipeaza.. le tin de forma in inventar pt ca nu mai sunt bune de nimic

2. Nu ne intereseaza pe cine poti bate tu(Nu, nu vrem sa ne pui rapoarte)

3. Nu conteaza de cat timp s-au implementat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Delirezi? Vad ca nu intelegi nimik din ce se petrece aici.. te rog sa nu mai spui nimik. punct
 

DeletedUser

Guest
prontra....unii ar face reskiluri dar este totusi mai bine ca armele rare sa fie mai bune.
 

DeletedUser

Guest
cooooooonnnnnntrrrraa

coooooonntra daca ai tu arma cu aura nu inseamna c trebuie sa le degradezi pe cele de aur plus ca exista arme cu aura cu dmg mai mare decat alea de aur ce spui tu acolo de allen's si alea nici macar nus de lvl 70
cele cu aura CU LEVEL mai mare de 70 am vazut ca au dmg mai mare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13088

Guest
Pai daca asa sta treaba.. de ce sa nu se scoata armele cu aura? sau haideti.. adminii dati arme cu aura la toti !! sa le cada din cer nu? de maine toata lumea primeste arme cu aura stand cu mainile in ... asa vreti voi arme nu? Oameni buni.. pt asta sunt armele cu aura ! Le cauti, le gasesti, te bucuri de ele.. daca nu le cauti in continuare...da voi ce credeti ca vi le da cineva gratis?
mha tu esti diperat sau ce zici ca esti ala care tot acuza conspiratia si e nebun, ce tot ai cu adminii nene? ce ei implementeza sau ei fac ce le zici tu? pe ei ii doare undeva de disperati ca tine caci ei sant admini nu intregul inno? ce tot le dai dileme si intrebari prostesti de ale tale nuti convine jocul nu mai juca, tot atata te agiti aici sa zici ca ideea ta e bun de fiecare data cand primesti contra, nui buna si gata, astea sau pus cu un scop si sau zis si mai sus, daca nuti convine ia cheile o sticla de apa si o paine mergi frumos pe autostrazile romaniei si dute frate pana la nemti si fa acolo reclamatie la inno, ce crezi ca noi ca romani le putem face cv?
 

DeletedUser

Guest
coooooonntra daca ai tu arma cu aura nu inseamna c trebuie sa le degradezi pe cele de aur plus ca exista arme cu aura cu dmg mai mare decat alea de aur ce spui tu acolo de allen's si alea nici macar nus de lvl 70
cele cu aura CU LEVEL mai mare de 70 am vazut ca au dmg mai mare

Da ma dar fa tu media la Allen`s sa vezi ce iese.Si daca iti pica 33 nu cred ca iti convine.La sabie/colt e 101-149 deci de trei ori mai mare 101 decat 33.
Ps:Tu ai 8 ani si esti pe clasa I /Ai 10 dar nu prea esti silitor si esti pe clasa a II-a?Sau ai mai mult si nu prea ai trecut pe la scoala?


mha tu esti diperat sau ce zici ca esti ala care tot acuza conspiratia si e nebun, ce tot ai cu adminii nene? ce ei implementeza sau ei fac ce le zici tu? pe ei ii doare undeva de disperati ca tine caci ei sant admini nu intregul inno? ce tot le dai dileme si intrebari prostesti de ale tale nuti convine jocul nu mai juca, tot atata te agiti aici sa zici ca ideea ta e bun de fiecare data cand primesti contra, nui buna si gata, astea sau pus cu un scop si sau zis si mai sus, daca nuti convine ia cheile o sticla de apa si o paine mergi frumos pe autostrazile romaniei si dute frate pana la nemti si fa acolo reclamatie la inno, ce crezi ca noi ca romani le putem face cv?

Lucica,Lucica....Stiu ca la 13-14 ani ai tai esti cam criz....A Treaba mea era alta...Si esti in momentul in care te crezi buricul pamantului.Dar respecta si opiniile altora.Eu uite,ti-o respect pe-a ta.Ma gandesc mai mult si spun ca totusi daca nu ar fii armele de aur duelistii nu ar avea arme asa de bune ca nu pot face munci cu noroc sau cu bani sa le gaseasca/cumpere.
Deci,te rog nu mai te criza si nu mai imi raspunde pentru stelute.
PRO
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus