Blocare iteme de la vanzare - nevandabile

AndreiCR

Greenhorn
Dau foarte multe munci la 15 sec (Jefuieste un negustor de arme si Jefuieste un cautator de aur) pentru a primi iteme care sa le vand la negustorul ambulant.

Problema pe care o am e ca sunt cazuri cand vreu sa dau click pe un item pt al vinde dar el se decaleaza pt ca primesc altul si dau click pe alt item si am patit de 2 -3 ori cand era sa vand iteme care in nici un caz nu voiam sa le vand la negustorul ambulant.

Exista o solutie prin a bloca ca unele iteme (alese de fiecare jucator) sa nu poata fi vandute la negustor?

Exemplu: sunt iteme/produse cu status nevandabil care nu poate fi vandute la negustor. Se poate aplica un statut de nevandabil la alegere?
 

AndreiCR

Greenhorn
Stiu ca in acest moment nu exista aceasta solutie, dar s-ar putea implementa in viitor?
E utila si nu vad efecte negativa.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ar avea destule efecte negative, deoarece nu se poate modifica asa de usor statutul unui item (licitabil/nelicitabil) Nici macar noi, staff-ul, nu putem face asta. Tipul acesta de modificare este globala, ar afecta toti jucatorii de pe toate lumile si toate marketurile, nu s-ar putea limita la un singur inventar. Singurul lucru pe care il poti face este sa strangi mai multe iteme de acelasi fel si sa le vinzi pe toate in acelasi timp fara sa te grabesti pentru a nu face greseli.
 

AndreiCR

Greenhorn
Nu vreau ca echipa TW sa asigneze ei statusul de nevandabil la noi iteme.

Ceea ce vreau e ca fiecare jucator sa aiba o optiune ca manual sa schimbe statusul unui item din vandabil in nevandabil si viceversa (si asta doar la cele care initial au fost schimbate din vandabile in nevandabile)
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu înțelegi că nu se poate? Ori se schimbă global ori nu se schimbă deloc. Și nu e că nu vrem, dar nu putem altfel. Ar trebui regândit tot sistemul, ceea ce nu se va întâmpla. În cazul în care ai vândut un item foarte valoros la negustor, poți depune tichet.
 

conbunel

Greenhorn
Iti dai seama, e foarte greu sa blochezi un item in inventar sa nu il poti vinde pana nu il deblochezi, si un script facut in 5 minute poate face asta, dar e prea greu pentru voi si ai o atitudine foarte buna fata de un jucator care si-a exprimat ce doreste, nu trebuie sa ii schimbi statusul global ci doar sa ii dai posibilitatea sa il blocheze...
 

Dagon96

Trapper
Iti dai seama, e foarte greu sa blochezi un item in inventar sa nu il poti vinde pana nu il deblochezi, si un script facut in 5 minute poate face asta, dar e prea greu pentru voi si ai o atitudine foarte buna fata de un jucator care si-a exprimat ce doreste, nu trebuie sa ii schimbi statusul global ci doar sa ii dai posibilitatea sa il blocheze...
tătuca inno trebuie să facă schimbarea asta, nu un admin de pe .ro. Iar pentru ei westul e o văcuță pe care o mulg dar pe care nu o hrănesc prea bine, pentru profit.
Mă îndoiesc de faptul că vor schimba nu știu ce semnificativ în bine.
 

batras

Trapper
bre,omu a ridicat probl la nivel de tw.ro ca,cei ce se ocupa,sa transmita mai departe ca propunere...
faptul ca inno mulge vaca,asa si trebuie ca de-aia e vaca,sa fie mulsa iar cu hranirea,aia e..la inno e mereu vara si inca creste iarba singura pe camp..dar in sine,ideea nu e chiar rea desi se poate evita cu 1 sec de atentie in + si dc intre timp apar ”dezvoltatorii” cu implementarea intr-un nou script,tot aia e.ca apelam la el dc lui inno ii e greu sa mai arunce o mana de ”nutret”..;)
 

n i x

Greenhorn
ai o oarecare posibilitate prin script(numai stiu care exact...) cu posibilitatea dea da PIN/fixa unu item in inventar si sa ramana "fixat" in partea de sus a inventarului, fara sa i se schimba pozitia in inv.
 

batras

Trapper
aia e altceva,andrei,cere a se bloca un prod/item astfel incat dc dai din greseala clik pe el sa nu-l poti da la mustacios(sau in orice alta parte) decat dc mai apesi pe altceva sa-l deblochezi deoarece,initial l-ai blocat tocmai sa nu-l dai din greseala(repezeala)..gen,dupa ce o mângâi sa nu o mai si bați..
el ,fiind ,secundar notoriu si cu buil de comert inrait ii pica atat de multe iteme de se incurca in ele si exact cand se pregatea sa dea la mustacios (sau piata) un nr neinfinit din acele iteme hop ca comertul ii mai gaga unul in inv si taman atunci ii fuge itemul care avea in plan sa-l vanda mai hacana si da ,din greseala,clik pe alt item(sper ca nu din setul gringo,te rog..nu ma speria,stau prost cu corasonu)..capisce?
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Iti dai seama, e foarte greu sa blochezi un item in inventar sa nu il poti vinde pana nu il deblochezi, si un script facut in 5 minute poate face asta, dar e prea greu pentru voi si ai o atitudine foarte buna fata de un jucator care si-a exprimat ce doreste, nu trebuie sa ii schimbi statusul global ci doar sa ii dai posibilitatea sa il blocheze...
Ce legatura are scriptul cu actiunile unui supporter pe joc. Pana la urma fiecare este responsabil de propriul lui cont si ce face pe el. Nu va obliga nimeni sa vindeti la mustacios de pe telefoane sau cand nu sunteti atenti.
In concluzie dupa cum v-a explicat si colegul meu, nu este posibila aceasta cerere si foarte probabil nici nu va fi introdusa in cadrul jocului prea curand.
 

batras

Trapper
Ce legatura are scriptul cu actiunile unui supporter pe joc. Pana la urma fiecare este responsabil de propriul lui cont si ce face pe el. Nu va obliga nimeni sa vindeti la mustacios de pe telefoane sau cand nu sunteti atenti.
In concluzie dupa cum v-a explicat si colegul meu, nu este posibila aceasta cerere si foarte probabil nici nu va fi introdusa in cadrul jocului prea curand.

parerea mea este ca dc tastai:AM LUAT LA CUNOSTINTA SI VOM TRANSMITE PROPUNEREA MAI DEPARTE,erai mai apreciat ca intelect(dpmv)ca pana la urma,de-aia v-ati pus WEST SHERIFF sau MEMBRU PERSONAL sau mai stiu eu ce alte denumiri pompoase,sa fiti ca telefonul fara fir intre noi si inno...zic si eu :hmf:.
 

Lucyanooo

Greenhorn
Parerea mea si a fratelui just e ca toata problema asta e de la faptul ca n-ati tinut destul fereastra deschisa sau e de la scripturi, dezinstalati-le toate. Se poate inchide topicul.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
parerea mea este ca dc tastai:AM LUAT LA CUNOSTINTA SI VOM TRANSMITE PROPUNEREA MAI DEPARTE,erai mai apreciat ca intelect(dpmv)ca pana la urma,de-aia v-ati pus WEST SHERIFF sau MEMBRU PERSONAL sau mai stiu eu ce alte denumiri pompoase,sa fiti ca telefonul fara fir intre noi si inno...zic si eu :hmf:.
Crezi ca e prima oara cand se propune asta? Daca se considera necesar, se implementa inca de cand era in primetime jocul. Si nu zic ca nu e util, si eu as vrea ceva de genul acesta, dar necesita multe resurse pentru ceva ce nu este tocmai relevant in momentul de fata. Jocul are nevoie de alte schimbari mai importante.
 

batras

Trapper
boss,nu stiu dc e prima sau a 2-a sau...a 10-a oara cand se propune asta.sincer nici mie nu-mi pare o propunere wow sau care sa rupa gura targului cand toata treaba tine de 1 sec de atentie sporita cand vrei sa dai ceva la negustor....pana la urma multi am patit asta ,inclusiv eu din cauza ca m-am grabit mai repede decat prevede atractia gravitationala insa,postarea mea a tinut exclusiv de cum sa prezentat [player]Benyamyn 10[/player] in fata noastra,a muritorilor de rand,in conditiile in care este o ”figura publica” si capata ceva de pe spinarea noastra....ceva mai mult ”tact pedagogic” nu cred ca-i strica dc aplica in aceasta relatie virtuala ;) dc intelegi unde bat si cine sa priceapa..
 
Sus