Ce obiecte din inventar participa la punctele de munca?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Stie cineva cand se calculeaza punctele de munca relativ la o munca aflata in curs coada? Cand se da comanda, cand incepe munca sau cand se termina munca?

Am observat ca daca sunt la limita cu o munca si incerc sa scot de pe mine un obiect care imi dadea un bonus important pentru munca respectiva nu pot chiar daca sunt pe drum catre munca. Dar daca chiar si fara bonus am destul puncte de munca atunci sunt lasat sa scot obiectul.
Am problema asta pentru ca nu stiu cand sa schimb obiectele intre doua munci care au nevoie de bonusuri diferite.
 

DeletedUser

Guest
Cred ca in momentul inceperii muncii... Cred chestia asta fiindca am schimbat in timp ce munceam, in situatia in care cred ca eram la limita.. Totusi nu am fost foarte atent la lucrul acesta .... Dar mi s-ar parea logic ca in momentul in care incepi munca sa se calculeze punctele de munca, astfel sa poti sa iti schimbi obiectele pentru a cauta sau a da o alta comanda de munca pe care nu ai altfel cum sa o faci inca...
 

DeletedUser

Guest
Obiectele care-ti aduc un plus de puncte pentru anume job-uri le poti pune pe tine inainte de acceptarea acelei munci. Poti sa le schimbi in intervalul cat mergi catre sau muncesti doar daca celelalte obiecte iti ofera indemanare ce este necesara pt acel job, sau daca munca respectiva nu cere un nivel ridicat dintr-un anume skill. Munca incepe in momentul in care ai acceptat job-ul, asta include si drumul catre job. Inainte de a accepta un job, verifica ce fel de indemanare si atribute ai nevoie. Ex: Comert... Ai nevoie de Aparenta, Comert, Tactica, Conducere, Vigoare, Tenacitate, etc. Deci cauti obiectele din inventar care-ti acorda mai multe puncte pentru aceste indemanari.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus