Confruntarea meme-urilor - temă de discuții

TheWho

Trapper
Puteam sa jur ca cei 2 castigatori ai primului loc si al avatarului vor fi de pe Hawaii, cum au mai fost si pana acum. Majoritatea playerilor din staff au ca Hawaii lumea lor de baza (viper, clapudiu, Benyamyn). Eu sa nu fiu nici macar in top5 avand meme-urile cu cel mai mare nr de aprecieri al playerilor este strigator la cer.. Plus de asta, no hate dar majoritatea dintre meme-uri ale lui Mircea nici nu au indeplinit conditiile concursului ewqewqewq.png
Acestea au fost la adresa anumitor jucatori gen Titanic sau euconu :)) si nici nu au avut legatura cu gameplay-ul jocului! Fac pariu ca cei din staff care au votat nici macar n-au citit cerintele concursului :))).
Nu ma mai mira nimic la concursurile astea de pe forum, aceeasi coruptie ca si in era lui Alegsz. Puteti sa le dati de acum incolo premiile tuturor jucatorilor de pe Hawaii!
 

batras

Trapper
Puteam sa jur ca cei 2 castigatori ai primului loc si al avatarului vor fi de pe Hawaii, cum au mai fost si pana acum. Majoritatea playerilor din staff au ca Hawaii lumea lor de baza (viper, clapudiu, Benyamyn). Eu sa nu fiu nici macar in top5 avand meme-urile cu cel mai mare nr de aprecieri al playerilor este strigator la cer.. Plus de asta, no hate dar majoritatea dintre meme-uri ale lui Mircea nici nu au indeplinit conditiile concursului Vezi atașament 7026
Acestea au fost la adresa anumitor jucatori gen Titanic sau euconu :)) si nici nu au avut legatura cu gameplay-ul jocului! Fac pariu ca cei din staff care au votat nici macar n-au citit cerintele concursului :))).
Nu ma mai mira nimic la concursurile astea de pe forum, aceeasi coruptie ca si in era lui Alegsz. Puteti sa le dati de acum incolo premiile tuturor jucatorilor de pe Hawaii!
eu de-aia am si inceput sa ma limitez in a mai participa la concursuri...am obs de-a lungul acestui ultim an de cand e noul staf ca,castigatorii sunt cam aceeasi...api..o sa se ajunga sa participe decat cei 3-4..ca na,noi,restul suntem de umplutura..doar sa dea bine in statistici..
 

euconu

Trapper
Pentru frustratii/invidiosii de pe The West, descalificati din start:
"Condiții de participare:

Meme-urile nu trebuie să conțină atacuri ad hominem sau să fie folosite pentru a jigni/provoca alți jucători sau membri ai staff-ului."
 

TheWho

Trapper
Nu are niciun sens ce zici dar ok.. Nu a avut nimeni insulte/cuvinte jignitoare la adresa unui player/membru staff, ba chiar l-am si intrebat pe x-viper daca pot face meme cu numele lui, poate confirma.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Puteam sa jur ca cei 2 castigatori ai primului loc si al avatarului vor fi de pe Hawaii, cum au mai fost si pana acum. Majoritatea playerilor din staff au ca Hawaii lumea lor de baza (viper, clapudiu, Benyamyn). Eu sa nu fiu nici macar in top5 avand meme-urile cu cel mai mare nr de aprecieri al playerilor este strigator la cer.. Plus de asta, no hate dar majoritatea dintre meme-uri ale lui Mircea nici nu au indeplinit conditiile concursului
ewqewqewq.png

Acestea au fost la adresa anumitor jucatori gen Titanic sau euconu :)) si nici nu au avut legatura cu gameplay-ul jocului! Fac pariu ca cei din staff care au votat nici macar n-au citit cerintele concursului :))).
Nu ma mai mira nimic la concursurile astea de pe forum, aceeasi coruptie ca si in era lui Alegsz. Puteti sa le dati de acum incolo premiile tuturor jucatorilor de pe Hawaii!

Mi-ai recunoscut acum cateva zile ca nu ai citit regulamentul si ca aveai impresia ca va castiga cel cu cele mai multe like-uri. Ti-am citat regulamentul si degeaba. A fost extragere aleatorie, fiecare jucator a avut sanse egale. Nu conteaza ca ai postat 1 meme sau 100, ai aceeasi sansa de castig. Habar n-am pe ce lume joaca cei care castiga, prea putin imi pasa, introduc numele tuturor participantilor pe roata si apas pe ”Roteste”. Singurul castigator ce a fost votat de catre staff a fost @mirceacelputred .
 

TheWho

Trapper
Mi-ai recunoscut acum cateva zile ca nu ai citit regulamentul si ca aveai impresia ca va castiga cel cu cele mai multe like-uri. Ti-am citat regulamentul si degeaba. A fost extragere aleatorie, fiecare jucator a avut sanse egale. Nu conteaza ca ai postat 1 meme sau 100, ai aceeasi sansa de castig. Habar n-am pe ce lume joaca cei care castiga, prea putin imi pasa, introduc numele tuturor participantilor pe roata si apas pe ”Roteste”. Singurul castigator ce a fost votat de catre staff a fost @mirceacelputred .
Da, nu il citisem, l-am citit abia dupa. Lasand asta, cum explicati decizia de a il declara pe mircea castigator al avatarului in conditiile in care majoritatea meme-urilor postate nici nu indeplinesc cerintele concursului. Sunt meme-uri facute la adresa playerilor Titanic si euconu care nu au niciun sens, nu fac parte din gameplay-ul jocului. Titanic si euconu pot fi 2 nume si de pe alte jocuri, 0 sens. Chiar sunt curios fiecare om din staff pe cine a votat si care meme de la fiecare in parte.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Chiar sunt curios fiecare om din staff pe cine a votat si care meme de la fiecare in parte.
Eu pe tine, restul pe mircea.
Lasand asta, cum iti explici decizia de a il declara pe mircea castigator al avatarului in conditiile in care majoritatea meme-urilor postate nici nu indeplinesc cerintele concursului.
Era de ajuns ca unul sa respecte cerintele si era eligibil. Doar pentru ca tie nu ti-au placut, nu inseamna ca nimeni nu are dreptul sa ii aprecieze umorul. Cred ca cele mai multe voturi le-a primit la meme-ul cu iulian. Inclusiv de la iulian ;)

Da, nu il citisem, l-am citit abia dupa.
Degeaba, din pacate.
Fiecare jucător cu cel puțin o postare ce corespunde cerințelor intră la extragerea aleatorie, fiecare jucător având șanse egale de câștig.
Puteam sa jur ca cei 2 castigatori ai primului loc si al avatarului vor fi de pe Hawaii, cum au mai fost si pana acum
Tu spui ca i-am ales noi pe cei de pe Hawaii, dar aceia au fost extrasi aleatoriu. Sunt mai multi participanti de pe Hawaii pentru ca e de departe cea mai populata lume de joc.

Chiar e atat de greu sa intelegi faptul ca nu ai avut noroc si ca postand 100 de meme-uri nu ti-a crescut sansa de a castiga, deoarece sansele erau EGALE pentru fiecare participant? Aveai o sansa mai mica de 3% sa castigi, chiar nu inteleg de ce esti asa suparat si agresiv, sa incepi sa ne acuzi de coruptie din atata tot e dezamagitor, nu ma asteptam de la tine.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Au fost meme-uri adresator multi jucatori, cele care au incalcat regulamentul au fost sterse. Si jucatorii fac parte din The West. Si, repet, era de ajuns un singur meme pentru a castiga, nu era nevoie de mai multe. Cititi regulamentul mai atent si intelegeti ca atunci cand sunt zeci de participanti, sansele de castig sunt mici, supararea asta este lipsita de orice fundament. Sunt multi castigatori de pe Hawaii, deoarece Hawaii-ul este cea mai populata lume de joc si de aici sunt de departe cei mai multi participanti. Este firesc sa fie si cei mai multi castigatori.
 

TheWho

Trapper
Stiu si eu ca Hawaii cea mai populata lume, cu toti stim. Ce nu stiam pana acum este faptul ca trebuie sa te joci pe Hawaii 1 la mana, si 2 la mana sa fi prieten cu cei din staff pentru a castiga un concurs de pe forum.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Deja intreci masura. Eu am extras cei 5 castigatori si cred ca ma inteleg (sau cel putin ma intelegeam pana acum) cel mai bine cu tine. Si uite ca nu ai castigat. Pentru ca e ALEATORIU.

Desi nu avem nicio obligatie sa argumentam voturile noastre (deoarece sunt subiective), iti voi spune meme-urile care mi-au placut mie si a trebuit sa ma decid pe care dintre ele pe care il votez pentru avatar. Ale tale erau in postarile astea trei: #17, #24, #112, ale lui mircea in astea patru: #96 #100, #153, #173 si mai era si a lui TheFlam in postarea #83. Dupa cum vezi, a avut si mircea destule meme-uri pe care, pana si eu care te-am votat pe tine, le-am considerat bune.
 

Undisputed

Greenhorn
Deci, doar pentru a vedea cine mai consideră că interpretez eu aiurea și că se subînțelegea altceva.
Nu vreau să contest câștigătorii, nici decizia, ci vreau să văd dacă sunt singurul care consideră că exprimarea din descriere nu este potrivită cu modul în care s-a votat de către unii, fără a se menționa meme-ul, ci doar persoana și că la final nu s-a scris meme-ul care e considerat favorit, ci numai persoana câștigătoare.
„Membrii staff-ului vor vota intern meme-ul favorit, iar norocosul câștigător va primi un avatar clasic la alegere.”
Asta s-a scris la descrierea concursului.
De aici ce se înțelege, fraților? Că va câștiga omul care primește cele mai multe voturi indiferent de meme, pentru a avea sens să postezi mai multe meme-uri sau se înțelege prin „meme-ul favorit” că va câștiga meme-ul (același meme) care strânge cele mai multe voturi, iar nu persoana care strânge mai multe voturi la meme-uri diferite? Căci sunt două noțiuni total diferite. Spre exemplu X poate posta un meme care strânge 2 voturi, iar Y 10 meme-uri care strâng câte un vot fiecare. Din condiția preliminară se subînțelege că va fi meme-ul favorit cel cu două voturi, nu că va câștiga cel care a strâns 10 voturi la 10 meme-uri diferite. Voi cum înțelegeți?
Repet, este strict vorba de exprimare și de ce înțelegeți voi, nu am în plan să contest nicio decizie legată de premiere. Vă felicit pe toți și mă bucur pentru voi! Au fost meme-uri la care chiar m-am amuzat.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
eu de-aia am si inceput sa ma limitez in a mai participa la concursuri...am obs de-a lungul acestui ultim an de cand e noul staf ca,castigatorii sunt cam aceeasi...api..o sa se ajunga sa participe decat cei 3-4..ca na,noi,restul suntem de umplutura..doar sa dea bine in statistici..
E amuzant ca spui asta. Esti unul dintre putinele persoane care a castigat de mai multe ori la concursurile facute de mine, chiar daca, dupa cum ai spus si tu, nu prea ai participat la ele.
Loc 3: @batras (300 pepite) (Oda Romaniei)
Locul 6: @batras (200 OUP + Răvașul norocului) (Artificiile lui Waupee)

Daca ai fi stat macar 3 minute sa verifici castigatorii concursurilor noastre, ai fi vazut ca sunt foarte multe nume diferite. Spre exemplu, laurentiu si ghotic nu au mai castigat niciodata. Unele nume se repeta pentru ca jucatorii respectivi participa la toate concursurile posibile, deci sansele lor de reusita cresc considerabil fata de alte persoane care participa la 1 concurs pe an si se plang apoi ca nu au castigat nimic, desi sansa teoretica de castig era sub 5%.
Retineti ca toate concursurile sunt optionale, daca sunteti ferm convinsi ca nu aveti nicio sansa de castig, nu cred ca mai are rost sa participati doar pentru a face flame ulterior. Desi remarc faptul ca unii fac flame chiar si fara sa participe.
Poate e cazul sa luam masuri, va reamintesc de regulile pe care forumul le are si pe care ati acceptat sa le respectati cand v-ati facut contul:
1.6. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti. De asemenea este interzisa postarea de acuzatii aduse echipei de administrare a forumului si jocului.
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.
 

Emeer

Gunman
Servus ! Am venit și eu pe aici, ca să se închidă acest topic....
Eu am înțeles concursul așa
- Postezi un meme, dacă vrei tu 1k, nu se supără nimeni.
- Meme-ul să facă referire la TW ( nu luând în derâdere un conducător sau un player ).
- Premiul se oferă random, iar meme-ul cu avatar se va alege din toate meme-urile valide ( doar membrii echipei votând intern, aici se poate alege un prieten sau nu, poți să te înțeleg cu viper, dar nu cu shm sau altfel, deci mai greu să se aleagă după prietenie și nu amuzament )
Nu a fost un concurs greu și am mai multe la care aveam speranțe de a le câștiga, dar m-am simțit frustrat, o perioadă.
Dacă alegi să joci un concurs pentru premiu, este bine să te gândești înainte la toate variantele, nu să te gândești ce faci cu pepițele câstigate.
Nu țin partea nimănui, dar sincer viața-i frumoasă și nu are rost s-o complicăm cu dispute, când în curând vom avea un alt concurs și alte șanse la premiu/premii.
Spor !
 
Sus