Continua cuvantul

X-viper

West Sheriff
Membru personal
transcendent

Edit: Vezi ca regula scrisa de tine nu se afla in concordanta cu logica limbii romane.
Regula: Continua cu un cuvant format din ultima litera a jucatorului de dinaintea ta
Ultima litera a jucatorului? Ce vrea sa insemne asta? Ultima litera din numele jucatorului? Ultima litera din cuvantul scris de jucator? Sau e vreo metafora foarte profunda si nu m-am prins eu? Ar fi prea usor jocul daca scriem cuvinte care incep cu o litera. Nu am mai fi creativi, n-am invata cuvinte noi. Ce sens are jocul asa?
 
Ultima editare:
transcendent

Edit: Vezi ca regula scrisa de tine nu se afla in concordanta cu logica limbii romane.

Ultima litera a jucatorului? Ce vrea sa insemne asta? Ultima litera din numele jucatorului? Ultima litera din cuvantul scris de jucator? Sau e vreo metafora foarte profunda si nu m-am prins eu? Ar fi prea usor jocul daca scriem cuvinte care incep cu o litera. Nu am mai fi creativi, n-am invata cuvinte noi. Ce sens are jocul asa?
TotuL

si ca sa-ti raspund, vezi ca are eticheta spam, daca alegeam ca la fazan se termina de mult jocul :) Pace !:up:
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
lăuntric

Ai fi putut face o alta regula prin care sa statuezi ca nu este voie sa inchizi. Sau daca cineva inchide, incepi din nou. Mare lucru:rolleyes:
Edit: Avem voie sa folosim cuvinte articulate? Asa lexic limitat aveti de nu puteti un gasi un cuvant nearticulat? :lol:
 
Sus