Cos de gunoi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nume idee:Cos de gunoi
Descriere:Deci ... ideea este urmatoarea , la mult forumuri (nu dau nume) am vazut o sectiune numita " Cos de gunoi " unde membrii nu puteau posta/spama/deschide un topic . Eu as zice sa se creeze asa ceva si pe dragul nostru forum in care au fost puse N intrebari de acelasi gen . Si in sectiunea Cos de gunoi sar putea pune intrebarile care au mai fost puse si macar un topic cu aceea intrebare sa fie . Acesta este un exemplu si la Saloon sunt multe topicuri nefolositoare inchise .
In aceasta sectiuni se vor aplica posturi , expetie doar daca topicul provine din saloon (nu se primesc posturi daca este de la saloon)

Avantaje:
Am putea face si noi putina ordine pe forum .
Toate sectiunile ar arata ,mult mai bine .

Dezavantaje:Munca pentru moderatori . Dar , ma rog , ei au vrut sa fie .



Sper ca ati inteles ideea si sa fiti de acord pentur curatenie pe forum .

Scuzati greselile gramaticale
 

DeletedUser18124

Guest
pro deoarece cum sa spus si mai sus ar fi mai ordonat forumul si mai curat
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece nu prea vad cu ce deranjeaza topicurile vechi ;)
 

DeletedUser9859

Guest
CONTRA
Cat timp acele forumuri nu sunt Importante nu deranjeaza pe nimeni.Chiar conteaza ce e cu 10 pagini in urma?Oircum nici 2 nu prea conteaza...
 

DeletedUser

Guest
Ezista functia cauta pentru a cauta rapid topicurile vechi...

Chiar nu stiam la ce foloseste functia "cauta" ... ma gandeam ca e topic de spam :rolleyes: ....

Pai cu ajutorul functiei "Cauta" cautam in Cosul de gunoi intrebari la care stim ca gasim sigur raspuns.... nu mai trebuie sa cautam in tot forumul.... Plus ca ar fi si mai multa ordine pe forum .
 

DeletedUser9859

Guest
Chiar nu stiam la ce foloseste functia "cauta" ... ma gandeam ca e topic de spam :rolleyes: ....

Pai cu ajutorul functiei "Cauta" cautam in Cosul de gunoi intrebari la care stim ca gasim sigur raspuns.... nu mai trebuie sa cautam in tot forumul.... Plus ca ar fi si mai multa ordine pe forum .
Si cu ce te deranjeaza ca in loc sa cauti in Cosul de gunoi cauti in Saloon, sau unde vrei?E acelasi lucru.Doar o categorie in plus si niste munca degeba.
 

DeletedUser

Guest
Si cu ce te deranjeaza ca in loc sa cauti in Cosul de gunoi cauti in Saloon, sau unde vrei?E acelasi lucru.Doar o categorie in plus si niste munca degeba.

Partea cu ordinea nu-ti spune nimic . :eek: Ti-am zis pana acum 2 avantaje si nu te abtii...iti mai zic unul : ii vei putea ajuta mai repede pe cei care au intrebari si la care nu s-au raspuns deoarece nu te mai lovesti de topicuri inchise.
 

DeletedUser9859

Guest
Partea cu ordinea nu-ti spune nimic . :eek: Ti-am zis pana acum 2 avantaje si nu te abtii...iti mai zic unul : ii vei putea ajuta mai repede pe cei care au intrebari si la care nu s-au raspuns deoarece nu te mai lovesti de topicuri inchise.

Ce ordine ma?10-20 de topicuri din paginile 100-101 in minus e ordine?Si de ce sa ma abtin?Nu am voie sa imi spun/motivez parerea?
 

DeletedUser

Guest
Ce ordine ma?10-20 de topicuri din paginile 100-101 in minus e ordine?Si de ce sa ma abtin?Nu am voie sa imi spun/motivez parerea?

Adica doar 10-20 de topicuri sunt inchise ??? :eek: Sunt sute poate chiar mii de topicuri inchise si inutile....shht!
 

DeletedUser16869

Guest
PRO

gasim mai usor topicuri vechi :D

dar, pune si tu macar 1 poza ;)
 

DeletedUser

Guest
PRO

gasim mai usor topicuri vechi :D

dar, pune si tu macar 1 poza ;)

frlub.png

By emoangel1 at 2011-06-20
(de la forumul meu)

1.PRO, motivele au fost deja scrise
2.nu trebuie neapărat poze (se înțelege ideea)
 

DeletedUser9859

Guest
Adica doar 10-20 de topicuri sunt inchise ??? :eek: Sunt sute poate chiar mii de topicuri inchise si inutile....shht!

Am zis ca idee.Exact sunt mii de topicuri.Deci ar dura foarte mult si nu cred ca pierde nimeni atat timp pentur un avantaj atat de mic.
 

DeletedUser

Guest
Am zis ca idee.Exact sunt mii de topicuri.Deci ar dura foarte mult si nu cred ca pierde nimeni atat timp pentur un avantaj atat de mic.

Si i-am pus eu sa fie admini ?

on:Am scapa si de topicurile spam-erilor.
 

DeletedUser

Guest
Am zis ca idee.Exact sunt mii de topicuri.Deci ar dura foarte mult si nu cred ca pierde nimeni atat timp pentur un avantaj atat de mic.

cele vechi pot fi șterse.
dar de acum (daca s-ar implementa) în colo, toate topicurile închise vor fi mutate la "cos de gunoi". durează maxim 3 secunde sa muti un topic.
rămân pro.
 

DeletedUser12000

Guest
Voi transmite propunerea catre just4fun, in caz ca se va accepta veti vedea rezultate , iar daca se respinge o sa editez postul acesta.


LE: Nu se va crea.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus