Cronicile lui Sam

DeletedUser

Guest
Deci sa stiti legea gravitatiei pe care a aprobat-o Newton e naspa.

Uite avantajele anti-gravitatiei:

I.Parintii nu mai aud vocea copului care zice:,,Am facut bubaaaaaaaa!''
II.Asa poti fugi pe fereastra mai usor de la scoala.
III.Acum nu mai trebuie sa inveti sa inoti ca zbori deasupra si acum te duci din Italia in America.
IV.Pe care a mentionat-o si Sam:nu mai platim bani pe avioane cand putem face altceva cu ei:Partyyyyyyyyyyyyyy!!!!!
V.Acum putem intra direct prin horn in ,,Casa Alba'' sa il da-m jos pe Basescu personal.
VI.Mai putini omorati din cauza pistoalelor(ca gloantele merg pe lanaga),iar cu sabiile ia ceva sa il prinzi prin zbor.
VII.La ora de sport nu mai trebuie sa faci 3 ture alergand si zburand.
VIII.In clasele mai mici doamna nu mai are cum sa te puna in banca.
IX.Merg mai multi oameni la biserica,protestare,altele ca nu mai ii dor piciarele sa stea in piciare.
X.Nu te mai poate lua masina in pot la viteza aia.
XI.Masini zburatoare:Yupiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!
XII:Nu mai te dor piciarele sa te duci pe jos la:servici,scoala,liceu,facultate.
XIII.Nu mai trebuie sa stai la coada iei cum apuci.
XIV.Acum poti sa te uiti cum vrei la TV si sa dormi cum vrei.
XV.Acum politia te prinde mai greu.
XVI.Nu mai ai cum sa primesti amenda la viteza asta.
XVII.Poti sa faci ce vrei,ca mama daca tot iti spune cand vor zbura porcii.

Si multe altele...........

E doar un dezavantaj:

Se va baga asta in anul 2100,ca stiti ca au zis la TV ca arunci vor fi masini zburatoare.:hmf:
 

DeletedUser

Guest
Cele mai noi accidente de munca inventate

Vanator de recompense

Un glont vine spre tine si te feresti de el in reluare. Bai,dar unde te crezi aici,in Matrix??? Pierzi 345 puncte de viata.

Instaleaza un gard de sarma ghimpata.

Un nazist te prinde cand furai sarma ghimpata de la lagarul de concentrare. Pierzi 222 puncte de viata.

Cautare de comori.

Bai Indiana Jones,asta e patrimoniu protejat de UNESCO! Paznicul iti da o mama de bataie. Pierzi 545 puncte de viata.

Pescuieste

Din cauza deversarii in rau de materiale radioactive,prinzi o sirena cu barba. Nu e prea fericit(a). Pierzi 154 puncte de viata.

Vanatoare de ursi grizzly

Ursul te prinde si iti aplica un armbar. Pierzi 333 puncte de viata.

Vanatoare de lupi.

Galeria lui Petrolul te prinde si iti da o mama de bataie. Pierzi 754 puncte de viata.

Vanatoare de curcani

Curcanii te aresteaza pentru atacarea unor ofiteri si port ilegal de arma. Pierzi 80 puncte de viata.

Contrabanda

Un rachet moldovean ce incerca sa traverseze granita cu deltaplanul aterizeaza pe tine. Pierzi 150 puncte de viata.

Muncitor pe calea ferata.

Dorele,aia e linia de metrou,bai! Prea tarziu,pierzi 230 puncte de viata.

Inrolare in armata

Faci misto de superior si te trezesti la carcera. Pierzi 25 puncte de viata.

Spargere

Stapanul nu era acasa. Dar dobermanul era! Pierzi 444 puncte de viata.

Înşelătorie cu pirostriile

Fosta nevasta o trimite pe ex-soacra-ta peste tine. Pierzi 783 puncte de viata

Scoate pietre preţioase

In loc sa te duci la un minereu,te duci sa jefuiesti bijutierul. Babuta scoate pistolul si incepe sa traga dupa tine. Pierzi 111 puncte de viata
 

DeletedUser

Guest
INCREDIBIL! JUMATATE DIN PLAYERI SUNT ATEI: NU CRED IN EXISTENTA LUI JUST4FUN!

Un sondaj realizat de catre reporterii de la cotidianul "Cronicile lui Sam" arata ca 50% dintre jucatorii de the-west nu cred in existenta lui just4fun.
"-Eu cred numai ceea ce vad,ating,gust,miros sau aud. Eu unul nu l-am simtit pe just4fun in niciunul dintre aceste moduri" ne-a declarat jucatorul Geia.
"-Just4fun este doar o poveste de adormit copiii. Acest personaj nu exista cu adevarat" ne-a declarat Roland del Nord.
"-=))):)))=)))))))))))):):):)" ne-a declarat Alex "Kod" Pav.
"-Eu nu am crezut niciodata ca just4fun exista. Este doar un mit,o poveste de adormit copiii,o entitate a carui existenta nu a putut fi demonstrata fizic niciodata. Am mai auzit eu de jucatori care au primit raspunsuri la tichete de la just4fun,dar cred ca e doar o gluma proasta,o farsa pusa la cale de Lord Ion. As fi zis ca a fost ideea lui IulianP dar acesta fiind doar un program nu are simtul umorului,deci nu poate elabora nici macar bancuri,d-apai farse. RUSINE PANDAU!" ne-a declarat jucatorul recfree.
 

DeletedUser2948

Guest
=))

22:10 97 solpe: *Care are piatra arma de batalie???*
22:10 97 solpe: *Care are piatra arma de batalie???*

:)))) Awww...de 2 ori inca :|
 

DeletedUser23060

Guest
Vanatoare de lupi.

Galeria lui Petrolul te prinde si iti da o mama de bataie. Pierzi 754 puncte de viata.

La asta poti sa pui 1000 puncte de viata pierdute (mai ales daca cel batut e cRapidist, stelist sau dinamu... dinamovist, pardon) :ras:

DOAR PETROLUL !
 

DeletedUser

Guest
Cele mai noi accidente de munca inventate

Vanator de recompense

Un glont vine spre tine si te feresti de el in reluare. Bai,dar unde te crezi aici,in Matrix??? Pierzi 345 puncte de viata.

Instaleaza un gard de sarma ghimpata.

Un nazist te prinde cand furai sarma ghimpata de la lagarul de concentrare. Pierzi 222 puncte de viata.

Cautare de comori.

Bai Indiana Jones,asta e patrimoniu protejat de UNESCO! Paznicul iti da o mama de bataie. Pierzi 545 puncte de viata.

Pescuieste

Din cauza deversarii in rau de materiale radioactive,prinzi o sirena cu barba. Nu e prea fericit(a). Pierzi 154 puncte de viata.

Vanatoare de ursi grizzly

Ursul te prinde si iti aplica un armbar. Pierzi 333 puncte de viata.

Vanatoare de lupi.

Galeria lui Petrolul te prinde si iti da o mama de bataie. Pierzi 754 puncte de viata.

Vanatoare de curcani

Curcanii te aresteaza pentru atacarea unor ofiteri si port ilegal de arma. Pierzi 80 puncte de viata.

Contrabanda

Un rachet moldovean ce incerca sa traverseze granita cu deltaplanul aterizeaza pe tine. Pierzi 150 puncte de viata.

Muncitor pe calea ferata.

Dorele,aia e linia de metrou,bai! Prea tarziu,pierzi 230 puncte de viata.

Inrolare in armata

Faci misto de superior si te trezesti la carcera. Pierzi 25 puncte de viata.

Spargere

Stapanul nu era acasa. Dar dobermanul era! Pierzi 444 puncte de viata.

Înşelătorie cu pirostriile

Fosta nevasta o trimite pe ex-soacra-ta peste tine. Pierzi 783 puncte de viata

Scoate pietre preţioase

In loc sa te duci la un minereu,te duci sa jefuiesti bijutierul. Babuta scoate pistolul si incepe sa traga dupa tine. Pierzi 111 puncte de viata

Hai ca topicul asta chiar e tare , bravo Sam , tine-o tot asa...
ON:
Spargere

Stapanul nu era acasa. Dar dobermanul era! Pierzi 444 puncte de viata.

The best ...
 

DeletedUser12011

Guest
Spargere

Stapanul nu era acasa. Dar dobermanul era! Pierzi 444 puncte de viata.

Copyright Fara Zahar:razz::razz::razz:
 

DeletedUser2854

Guest
Deci sa stiti legea gravitatiei pe care a aprobat-o Newton e naspa.

Uite avantajele anti-gravitatiei:

I.Parintii nu mai aud vocea copului care zice:,,Am facut bubaaaaaaaa!''
II.Asa poti fugi pe fereastra mai usor de la scoala.
III.Acum nu mai trebuie sa inveti sa inoti ca zbori deasupra si acum te duci din Italia in America.
IV.Pe care a mentionat-o si Sam:nu mai platim bani pe avioane cand putem face altceva cu ei:Partyyyyyyyyyyyyyy!!!!!
V.Acum putem intra direct prin horn in ,,Casa Alba'' sa il da-m jos pe Basescu personal.
VI.Mai putini omorati din cauza pistoalelor(ca gloantele merg pe lanaga),iar cu sabiile ia ceva sa il prinzi prin zbor.
VII.La ora de sport nu mai trebuie sa faci 3 ture alergand si zburand.
VIII.In clasele mai mici doamna nu mai are cum sa te puna in banca.
IX.Merg mai multi oameni la biserica,protestare,altele ca nu mai ii dor piciarele sa stea in piciare.
X.Nu te mai poate lua masina in pot la viteza aia.
XI.Masini zburatoare:Yupiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!
XII:Nu mai te dor piciarele sa te duci pe jos la:servici,scoala,liceu,facultate.
XIII.Nu mai trebuie sa stai la coada iei cum apuci.
XIV.Acum poti sa te uiti cum vrei la TV si sa dormi cum vrei.
XV.Acum politia te prinde mai greu.
XVI.Nu mai ai cum sa primesti amenda la viteza asta.
XVII.Poti sa faci ce vrei,ca mama daca tot iti spune cand vor zbura porcii.

Si multe altele...........

E doar un dezavantaj:

Se va baga asta in anul 2100,ca stiti ca au zis la TV ca arunci vor fi masini zburatoare.:hmf:

Am un sfat , du-ti amuzamentul la un curs de amuzament sau arunca-te de pe un bloc cu o caramida legata de testicule .
V.Acum putem intra direct prin horn in ,,Casa Alba'' sa il da-m jos pe Basescu personal.

Casa Alba = Statele Unite , Washington , Obama , Nigger
Palatul Cotroceni = Romania , Bucuresti , Basescu , Trucaj
 

DeletedUser

Guest
INTERVIU CU BULLET-TOOTH TONY

SeriousSam:-Salut Tony,ce mai faci?
Tony:-Iarasi tu?? Bagami-as ************** in ****!
SS:-Hey,vorbeste frumos ca eu nu te-am injurat,da?
Tony:-Asa,si? Ai vreo probelma **********?
SS:-O sa ma fac ca nu am auzit. Spune-ne si noua,cum te intelegi cu ceilalti membrii ai staffului?
Tony:-Ce va priveste pe voi,bai **********? Ba,voi vreti sa va bat? ****** ** ****!
SS:-Auzi,esti admin,nu-ti e rusine sa vorbesti asa despre jucatori? Nu ti-a fost rusine sa injuri asa,ca la usa cortului pe regionalul lumii 5?
Tony:-Bai ciumpalacule,imi **** **** de **** ce esti,auzi?
SS:-Stii ce,ma enervezi! Dute ********** si tu de *********!
(Da sa ma injure din nou,dar suna telefonul.Raspunde)
Tony:-Care **** mea esti ba,acolo ca iti *** ****** si tie si lu ****!
just4fun:-Deci asa vorbesti tu cu mine?
Tony:-Just,scuze,nu am vrut,Serious Sam e de vina!
just4fun:-Stiu,dar tocmai am primit ticket de la el. Esti suspendat.
SS:-Alo,just? Asa admini aveti voi in staff,de injura ca la usa cortului?
just4fun:-Stai calm,vom lua masuri drastice.
SS:-Ha ha,ai auzit asta? Tine,vorbeste tu.
just:-Stai calm,te banam 5 zile de ochii lumii si uitam tot;)
Tony(se luminase la fata,dar nu stiu de ce):-Ok,sefu,te salut!(formeaza un alt numar si suna):-Alo,Kod? Sa te ****** in ***** si in ******* cu tot cu ****** pe tine si pe toata alianta aia de ****** de pe lumea 5!(si inchide repede,apoi se intoarce la mine):
-Auzi,bai? Ia mars afara ca te ********* cu tot neamul tau de ***********!
SS:-Ok,te iei de familie,nu zic nimic,dar daca mi-ai injurat computerul,ai mers prea departe! ************* ***** ******** *********!
Tony:-Comentezi la mine,bah? Tu sti cine sunt eu? ********** care esti!
SS:-Nu zau? La fel si tie!

asta e cea mai tare
 

DeletedUser2854

Guest
In urma unor lucrari de constructii efectuate pe autostrada Bucuresti-New York . Constructorii de la grupul behtel , bectel , bektel cum dracu o fi , au descoperit probabil cea mai mare descoperire a civilizatiei umane de la ifon 5 incoace . Se pare ca au gasit un oras ascuns sub pamant . Dar asta nu e tot , cercetatorii afirma ca acel oras se poate numii legendarul oras ascuns sub pamant "Ferentari" . Judecand dupa spusele lui Florin Salam , marele cercetator al mileniului 3 acel oras exista inca din secolul 5 i.hr , insa a fost distrus datorita dusmaniilor care nu aveau valoare , acestia au cumparat vulcanul Etna si l-au adus aproape pentru a
erupe acolo . Dovada ca oamenii credeau in Dumnezeu si inainte de Iisus Hristos se gaseste tot aici in oras , s-au gasit relicve antice , cruci de aur , icoane de aur , lanturi de aur . In urma eruptiei multi locuitori au fost surprinsi facand sex , cantand manele si jucand poker . Aici se afla si cea mai veche masina construita vreodata , dateaza inca din secolul 2 i.hr si reprezinta un Mertan care nici azi nu a fost contruit .

1 . Au fost ei influentati de puteri extraterestre ?
Studiile facute de cercetatorii spatiali arata ca acum multi ani , o naveta extraterestra s-a prabusit pe pamant , ramasitele navetei se pot gasi in apropierea orasului . Acestia probabil i-au ajutat pe Ferentarieni sa isi dezvolte tehnologia .

2 . Aveau puteri supranaturale ?
In scrierile Ferentariere ne este dezvaluit intr-un pasaj al lui Cioaba I-ul primul rege al orasului " Ba mancatas da ce putere am sa moara mama " . Acesta se destainuie zicand ca are putere , oare ce putere poate fii ? Cea mai probabila e supranaturala .

3 . Cadou de la Mos Craciun ?
Studiile facute de Babi Minune , craciunologul care afirma ca Mos Craciun a facut o vizita in oras . A fost gasita chiar o scrisoare " Ba mosule ! Daca nu vii la mine la nunta sa imi aduci mertanu ala , intru peste tine in casa cu sabii si topoare sa mor io ! " .


Acesta a fost documentarul nostru despre Ferentari , orasul disparut sub cenusa vulcanica .
 

DeletedUser

Guest
Declaratie incredibila a lui Lord Ion:"Am dat la schimb titlul de rege pe titlul de lord pe eBay"

Celebrul moderator face dezvaluiri incredibile despre un secret bine ascuns in tot acest timp. Acesta declara ca a dat la schimb titlul de rege pe titlul de lord prin intermediul celebrului site eBay. Intrebat de reporterii nostri imaginari,Lord Ion ne-a declarat:
"Sunt tot felul de regi in aceasta tara care fac de ras acest titlu: regi ai asfaltului,regina vamilor Blejnar,regele Cioaba,bosorogul ala senil de faci pe tine de ras cand zice doua vorbe regele Mihai si N regi ai manelelor. NU vreau sa am deaface cu ei,nu vreau sa fiu asemanat cu ei in niciun fel! Am fost un mandru rege al taranilor,fermierilor si carciumarilor pana au inceput papitoii aia sa faca de ras titlul de rege. Acum sunt doar lord peste acest forum si sunt mandru de asta.
 

DeletedUser7008

Guest
In urma unui interviu realizat in carciuma din sat al 3-lea scaun pe stanga s-a constatat faptul ca faimosul, celebrul, fantasticul, incredibilul, extra, mega, senzationescul Serious Sam ofera live-uri de neuitat direct prin halba de bere. Nu numai ca le ofera live celor mai buni berari din sat dar le face si foarte interesante prin sarmul sau celebru ramas la etajul subsol aflat pe partea stanga cu deschidere la Marea Berii. De ce pe stanga? Deoarece Serious Sam nu-l imita pe Chuck Rorris care trage numai pe dreapta, el e unic doamnelor si domnilor, un fenomen rar intalnit in aceasta gradina zoologica.
Si cum spuneam mai devreme, acest fenomen aparut sub umbra ploii se manifesta acum si doar acum intr-un vast pustiu forum care se afla in galaxia a 4-a aflata pe partea stanga dupa berea a 10-a. Sapand adanc in tainele berii aflam cu stupoare ca misteriosul faimos Serious Sam isi mituieste subordonatii ca sa isi completeze umilul faimos C.V. pentru intrarea in grupul antenelor parabolice.
Acest adevar sumbru al societatii noastre a fost greu scos la iveala abia dupa ce reporterul nostru Berirescu a doborat 10 peturi de bere. Incredibil Omega Fantastic, reporterul nostru ne-a ajutat foarte mult cu aceasta actiune impotriva proprilor moravuri sa scoatem cenusa din dulap si sa bagam mortu-n casa si-n frigiderul vecinului in acelasi timp. Din partea grupului neformat inca, primeste inca un pet de bere bonus.
Va multumim pentru atentia neacordata acestei mici dezvaluiri si inca o data pentru neatentia acordata acestui mic, dar micut, pamflet.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In urma unui interviu realizat in carciuma din sat al 3-lea scaun pe stanga s-a constatat faptul ca faimosul, celebrul, fantasticul, incredibilul, extra, mega, senzationescul Serious Sam ofera live-uri de neuitat direct prin halba de bere. Nu numai ca le ofera live celor mai buni berari din sat dar le face si foarte interesante prin sarmul sau celebru ramas la etajul subsol aflat pe partea stanga cu deschidere la Marea Berii. De ce pe stanga? Deoarece Serious Sam nu-l imita pe Chuck Rorris care trage numai pe dreapta, el e unic doamnelor si domnilor, un fenomen rar intalnit in aceasta gradina zoologica.
Si cum spuneam mai devreme, acest fenomen aparut sub umbra ploii se manifesta acum si doar acum intr-un vast pustiu forum care se afla in galaxia a 4-a aflata pe partea stanga dupa berea a 10-a. Sapand adanc in tainele berii aflam cu stupoare ca misteriosul faimos Serious Sam isi mituieste subordonatii ca sa isi completeze umilul faimos C.V. pentru intrarea in grupul antenelor parabolice.
Acest adevar sumbru al societatii noastre a fost greu scos la iveala abia dupa ce reporterul nostru Berirescu a doborat 10 peturi de bere. Incredibil Omega Fantastic, reporterul nostru ne-a ajutat foarte mult cu aceasta actiune impotriva proprilor moravuri sa scoatem cenusa din dulap si sa bagam mortu-n casa si-n frigiderul vecinului in acelasi timp. Din partea grupului neformat inca, primeste inca un pet de bere bonus.
Va multumim pentru atentia neacordata acestei mici dezvaluiri si inca o data pentru neatentia acordata acestui mic, dar micut, pamflet.

=))))))))=)))))))):up:<3W Sa ma sparg de ras,nu alta=)))) O sa am atacuri de amuzament mult timp de acum incolo=)))) Va trebui sa ascult manele depresive ca sa contrabalansez,pe bune,nota 10!=)) App,spune-i lui Berirescu(dupa ce se trezeste din coma alcoolica) ca il mai astept si data viitoare daca il mai tine ficatul si ii mai proceseaza rinichii. Ah,si da-i niste zeama de varza la pet,va avea nevoie:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12909

Guest
In urma unor lucrari de constructii efectuate pe autostrada Bucuresti-New York . Constructorii de la grupul behtel , bectel , bektel cum dracu o fi , au descoperit probabil cea mai mare descoperire a civilizatiei umane de la ifon 5 incoace . Se pare ca au gasit un oras ascuns sub pamant . Dar asta nu e tot , cercetatorii afirma ca acel oras se poate numii legendarul oras ascuns sub pamant "Ferentari" . Judecand dupa spusele lui Florin Salam , marele cercetator al mileniului 3 acel oras exista inca din secolul 5 i.hr , insa a fost distrus datorita dusmaniilor care nu aveau valoare , acestia au cumparat vulcanul Etna si l-au adus aproape pentru a
erupe acolo . Dovada ca oamenii credeau in Dumnezeu si inainte de Iisus Hristos se gaseste tot aici in oras , s-au gasit relicve antice , cruci de aur , icoane de aur , lanturi de aur . In urma eruptiei multi locuitori au fost surprinsi facand sex , cantand manele si jucand poker . Aici se afla si cea mai veche masina construita vreodata , dateaza inca din secolul 2 i.hr si reprezinta un Mertan care nici azi nu a fost contruit .

1 . Au fost ei influentati de puteri extraterestre ?
Studiile facute de cercetatorii spatiali arata ca acum multi ani , o naveta extraterestra s-a prabusit pe pamant , ramasitele navetei se pot gasi in apropierea orasului . Acestia probabil i-au ajutat pe Ferentarieni sa isi dezvolte tehnologia .

2 . Aveau puteri supranaturale ?
In scrierile Ferentariere ne este dezvaluit intr-un pasaj al lui Cioaba I-ul primul rege al orasului " Ba mancatas da ce putere am sa moara mama " . Acesta se destainuie zicand ca are putere , oare ce putere poate fii ? Cea mai probabila e supranaturala .

3 . Cadou de la Mos Craciun ?
Studiile facute de Babi Minune , craciunologul care afirma ca Mos Craciun a facut o vizita in oras . A fost gasita chiar o scrisoare " Ba mosule ! Daca nu vii la mine la nunta sa imi aduci mertanu ala , intru peste tine in casa cu sabii si topoare sa mor io ! " .


Acesta a fost documentarul nostru despre Ferentari , orasul disparut sub cenusa vulcanica .

Sa mai spui ca nu se fac lucrari la autostrazi in Romania.
(Evrei credeau dinainte de Iisus in Dumnezeu, tigani purtau cruci de haur, tigani vin din india, deci evrei vin din india, orcum batrani le zic la toti tigani)
 

DeletedUser

Guest
Diploma de merit

Noi, comisia alcoolica de examinare de pe langa sucursula “ADIO MAMA”,

conform instructiunilor de alcoolizare si prevederilor articolului 100 gr. din

Codul Betivilor, am procedat la examinarea polialcoolica a numitului SERIOUS SAM nascut langa butoiul cu vin, in comuna Turt, judetul Slibovita, fiul

doamnei Crama si al domnului Crasma, de nationalitate Tulburel, cetatenie

Tescovina, religia Betiv, cu domiciliul in strada Damigenii, nr. 150 grame,

avand studii 4 clase bodega elementara, 1 clasa carciuma medie, 4 clase

restaurant categoria I-a. Prin prezenta DIPLOMA se atesta ca sub-numitul a

absolvit Scoala Superioara de Pileala din orasul Toi, judetul Butoi, cu

calificativul 10.

Intrucat atat la examene, cat si in cursul anilor de studiu a dovedit inclinatii

reale spre pileala si s-a prezentat intotdeauna intr-o perfecta stare de

ebrietate, i s-a eliberat prezenta diploma care ii asigura accesul in toate

localurile de orice categorie, la orice ora, dreptul de a consuma, la alegere,

orice cantitati de bauturi alcoolice.

Diploma ii da purtatorului dreptul de a umbla pe doua sau mai multe carari, in

patru labe, taras, in santuri sau pe sub garduri, sa poata fi lins sau udat de

caini, spre bucuria familiei…​

PRESEDINTE: O.Litruta​
Secretar: O.Cinzeaca​
 
Ultima editare de un moderator:
Sus