Desene animate vechi

DeletedUser

Guest
Va mai aduceti aminte de urmatoarele desene ?
  • Jim Button
  • Billy si Mandy
  • Evil con carne
  • Jonny Bravo
  • Eu sunt nevastuica

Imi placeau la innebunie ... dar acum au bagat desene de tot rahatul de exemplu : Hanna montana , H20 ... si toate chestiile .. facute de oamenii nu de desene ...

Daca aveti niste linkuri ca sa ma uit la desenele acestea ... va rog sa-mi le dati si mie :D ... si daca aveti in romana este si mai bine ;)



alea nu sunt desene sunt filme desene sunt altele mai ales alea generate pe calculator sunt niste porcari adr oricum si filmele mentionate de tine mai sus sun porcari.
 

DeletedUser17106

Guest
Masca, Asterix si Obelix. ;rolleyes; Imi placeau cand eram mai mic, si acum sunt si filme
 

DeletedUser10446

Guest
Courage the cowardly dog:D
Dar cele mai bune si cele mai faine erau cele de la hanna barbera:(( erau 2 tipi care au creat multe desene faine.
Swat cats sau johhny quest erau faine, cei care au vazut filmul tron....in johhny quest era quest world, o lume generata pe calculator cu motocicletele din tron si altele.
http://www.youtube.com/watch?v=BlRi7kSqIyw
 

DeletedUser

Guest
Va mai aduceti aminte de MUCHA LUCHA sau CUBIX ?

nu se poate :X cat de tari erau si alea :X
ce rau imi pare,cred ca tuturor,ca nu se mai difuzeaza asemenea capodopere :(

mi-am amintit de niste desene de pe minimax,cyber space si salvatorii :X
 

DeletedUser16663

Guest
Erau prin anii 94-96, pe Tele7abc, desene cu soareci motociclisti... Erau 3 sau 4, nu mai tin bine minte... Stie cineva cum se numeau acele desene sau unde le pot gasi???
 

DeletedUser

Guest
ce bine ca in curand vom vedea si basmele romanesti in format 3D. Am citit pe site ca un studio de animatie din Romania (Yeyo Studio) produce 16 scurt metraje animate 3D povesti adaptate dupa basmele romanesti ale lui Ion Creanga si Petre Ispirescu. :up:

Pentru mai mute detalii vezi:

http://www.facebook.com/Basme3D
http://www.youtube.com/user/BASME3D
www.basme3d.ro

Interesant.Totusi decat desenele astea 3d cu basme mai bine ma uit la My Little Pony.Pur si simplu desenele astea 3d mi se par pentru copii MAI mici (daca asta e posibil).Dar astea sunt doar preferintele mele.

ON:

Copiii din 402
Ce-i cu Andy
Si mai era unul cu curse de masini,in care era unul cu un caine si cu o masina mov cu rosu care tot trisa,dar nu castiga niciodata,si mai era un sofer cu o masina din aia mai mulag si cu rotile din spate mari,la care ii placea de o fata cu maisna roz si umbrela.
 

DeletedUser

Guest
Si mai era unul cu curse de masini,in care era unul cu un caine si cu o masina mov cu rosu care tot trisa,dar nu castiga niciodata,si mai era un sofer cu o masina din aia mai mulag si cu rotile din spate mari,la care ii placea de o fata cu maisna roz si umbrela.

Wacky Races. Numaru 7 era gangstah'.
 

DeletedUser

Guest
copii de la 402-casuals.
the terrible thunder lizards,samurai jack,johnny bravo,x-men,spiderman TAS,king arthur and the knights of justice,TMNT(versiunea 2003),inspector gadget,ducktales,ren n stimpy etc.
='(
 
Sus