Desene animate vechi

DeletedUser

Guest
Nils Holgerson era prea misto am urmarit tot serialu :D

adica sper sa nu le incurc,nu era ala cu unu care il transformase un spiridus in pitic parca si dupaia a calatorit cu niste gaste sau ce erau alea ?
 

DeletedUser

Guest
deci e ala cu,copilu ala transformat in pitic si dupaia se plimba cu gastele si mai era si un hamster parca ? :D
 

DeletedUser48

Guest
lol care vechi fratilor?

Tom&Jerry ma pot uita si acum, nonstop.
toata gramada de Looney Toons (Bugs Bunny, Daffy Duck etc)
Cineva mai tinea minte "by your powers combined...i...am CAPTAIN PLANET!"
Speedy Gonzales
Nu mi-a placut in mod deosebit, dar mai era si Mickey Mouse...
sau o groaza de desene Disney (de la Alba ca Zapada - beat that ca vechime-, Cenusareasa, sau mai noi Lion King, Beauty and the Beast )...

A prins cineva Nils Holgerson?

parca mai era pe un post da numai imi aduc bine aminte
 

DeletedUser

Guest
pai Tom si Jerry sunt vechi , dar ori de cate ori te uiti la ele tot amuzante raman , mai era si Macron 1 iarasi fain ....amintiri din copilarie:)
 

DeletedUser

Guest
Lol pokemon diamnat si perla a aparut pe Jetix dar e o ***** infecta jucata de niste actori prosti care nu stiu cum dracu au fost angajati.Pacat ca nu mai e RTL 2 pt ca pe ala erau deastea YU-GhI-OH One Piece Pokemon in germana<bine ca stiu germana> care erau jucate bine si super in regula.Aici romanii si-au batut joc de toate exact la fel ca si in naruto si la unele nici n-a fost nevoie de cenzura sa-si bata joc ci si de actorie proasta si inapta.Mai erau unii care jucau mai binesa zicem dar foarte putini pe langa ceilalti inapti.

Pacat pe RTL 2 ma uitam cand eram mic ,dar acum asta e.Dak mai vad cv ce sa-mi aminteasca de copilarie... sa zicem ca ma voi uita da nu e o prostie.


Note:Nu mai tine minte nimeni de aici de Jonny Quest!!??Lol erau destul de bune in afara de faptul ca de la un moment dat au inceput sa sara peste episoade si sa tot reia aceleasi 10 sau 15 de nu stiu cate ori pana le-au scos definitiv:(

Verifica-ti limbajul!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cand aveam 7 ani era pe cartoon network un desen tare...dar am uitat cum se numea:rolleyes:

era cu aventura...tare imi placea dar dupa un an l-au scos :mad: ca s-au terminat episoadele...

aproape ca nici nu-mi mai amintesc despre ce era vorba totusi imi amintesc ca era un rege al intunericului care avea o masca si conducea o armata a raului...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Majoritatea desenelor descrise aici le am ;))
Imi place sa colectionez desene vechi. Pana in prezent am aproximativ 600GB and going up :D

Daca va intereseaza un desene "pierdut" imi spuneti si vedem noi cum o rezolvam!
 

DeletedUser

Guest
As avea eu unul

Erau mai demult niste desene faine pe Fox Kids :D si imi placeau enorm de mult..
Era cu 2 vrajitori care faceau magii si vroia sa faca rele in lume....
Era un motan galben pe nume Mauritio si un vultur mai batran pe nume Iacob
Ei mergeau la o testoasa pentru a descoperii formula pentru a distruge dorinta vrajitorilor..de la castel :)
Desenu incepe cu aia 2 vrajitori..cand canta si fac vraji
Rog mult daca se poate sa imi spuneti cum se numeste acel desen
Multumesc anticipat :)
 

DeletedUser

Guest
Erau mai demult niste desene faine pe Fox Kids :D si imi placeau enorm de mult..
Era cu 2 vrajitori care faceau magii si vroia sa faca rele in lume....
Era un motan galben pe nume Mauritio si un vultur mai batran pe nume Iacob
Ei mergeau la o testoasa pentru a descoperii formula pentru a distruge dorinta vrajitorilor..de la castel :)
Desenu incepe cu aia 2 vrajitori..cand canta si fac vraji
Rog mult daca se poate sa imi spuneti cum se numeste acel desen
Multumesc anticipat :)

imi amintesc de el...melodia imi amintesc un pic dar numele nu-l mai stiu
 

DeletedUser

Guest
ii stiu si pe vrajito il chema Bubonic,da nu mai stiu numele..........

Da de Pinochio sau Piter Pan va mai amintiti ;) ?

tot de pe Fox Kids "Familia de ce?" era un desene educativ destul de dragut ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nils Holgerson si gastele salbatice...super desen...am citit si cartea.Mai il tineti minte pe Pinocchio,sau Mica Sirena...si bintenteles Viata cu Louie
-Louie .IAr ai stricat frigideru:mad:?
-Nu:D
-A...pai s-a stricat singur...nu?
*Louie nascut in Rambler
-Si remblerul e clasic..are gaura in podea..
*Era el la opera..
-Ambagada-bagada-hhbagada.(Louie)
-Opritil o sa se sufoce!!!(Benglen)
-Shi ascum o sha sharut frumoasha printhesa(louie)

Sau..Jack piratul cel teribil
*Insula pufoasa si roz...
-Hei Snack..pregateste pt cel mai periculos moment al carierei noastre!(jack)
-Unde mergem capitane?Insula panterelor rele,tinutul ursilor otravitori,insula portocalelor explozive?
-Nu mergem pe insula pufoasa si roz.
-Suna incantator..
-Da daca ai capul umplut cu vata


-Mama ce loc groaznic si nisipul e roz..ce cantec oribil se aude in departare groaznic
-Harta indica ca trebuie sa strabatem jungla de menta,sa trecem prin mlastina fericirii pana in padurea pufoasa,de acolo dam i valea florilor cu grai si acolo e dragalesenia absoluta..
-Nu credeam ca o sa ma bucur vad un canis roz care vorbeste
-Sunt uluz,canisul care-ti vorbeste si zboaraaa
-Grozav!!
-Ceaa??
-Hei Uluz,poate ne ajuti sa gasim fortareata dragaleseniei absolute..
-De ce vrei sa ajungi acolo?Hei...esti pirat?
-Nuea..sunt supa la plic..
-Ha,ha,haa..crdeam ca esti pirat..nas fi putut sa te conduc daca erai pirat,dar daca esti supa la plic e-n ordine
-Inainte sa plecam sa cantam ceva: waaaa-wwaaaaa...

-Sunt piticii de meeeennntaaaa...
-Stai..hoo.!Cine-i acolo?Cine!
-Cineva mult mai inalt decat tine..
-Nu sunt din tinutul nostru piticel...nu miros a menta..

-O..capitane..uite ursull!
-Ala-i ursul?
uitativa si voi pe youtube...http://www.youtube.com/watch?v=b2Qs4cvTWR8


sau mai era desenul animat..jack si vrejul de fasole..
 

DeletedUser

Guest
Eram absolut innebunita (si inca sunt, ma mai uit pe internet) dupa desenele Viata cu Louie. Si cele cu donald sau micky mouse si mini sunt super tari. pacat ca acum desenele animate nu instiga decat la violenta (majoritatea)...
 

DeletedUser

Guest
ii stiu si pe vrajito il chema Bubonic,da nu mai stiu numele..........

Da de Pinochio sau Piter Pan va mai amintiti ;) ?

tot de pe Fox Kids "Familia de ce?" era un desene educativ destul de dragut ;)

Ala cu bubonic se numea vunchbunch parca sau cv de genu si mai era vb si despre o matusa tirania un motan Maurizzio si un Corb confundat mereu cu o cioara ,Iacob:P
 

DeletedUser2704

Guest
Ciocanitoare Woodey sau Popey Marinarul.Cum ne abureau parinti sa pancam spanac ca sa fim ca Popey
 

DeletedUser

Guest
Ciocanitoare Woodey sau Popey Marinarul.Cum ne abureau parinti sa pancam spanac ca sa fim ca Popey

vaaaaaaai mie-mi spui? :] cat ma pacalea mama cu Popey ca sa mananc spanac. Uram spanacul si inca il urasc dar mancam ca sa am si eu muschi ca el =]]
 
Sus