Desene de mana ...

DeletedUser

Guest
226042_249656055062402_100000540278058_964771_1087418_n.jpg


Timisoreana:cooln:. Nu prea reusit dar .. merge:D.
 

DeletedUser

Guest
Aici talent adevarat.
Nu sunt facute de mine, eu nu stiu sa desenez nici macar un copac sau o casa.
[YOUTUBE]8_7y7DBpxXE&feature=related[/YOUTUBE]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Aici talent adevarat.
[YOUTUBE]8_7y7DBpxXE&feature=related[/YOUTUBE]

Unele sunt usor de facut, altele sunt interesante:). Fiecare se pricepe la desen doar ca unii nu stiu sau nu vor sa arate acest lucru iar altii nu au posibilitati sa arate acestu lucru:).
 

DeletedUser5629

Guest
Majoritatea desenelor mele sunt pe banca din clasa :ras:
Poate gasesc niste hartie igienica prin casa sa vedeti si voi capodoperele mele
 

DeletedUser

Guest
am si eu cateva desene ...dar nu stiu cum sa le pun ..ma ajutati putin ..:nesigur:
 

DeletedUser

Guest
Am si eu 2 picturi :)

1. (Pescarita de la Granville - departati-va putin de monitor cand o priviti, deoarece arata mai bine de la departare)

scan0002cl.jpg


2. O tentativa de peisaj montan

scan0003p.jpg
 

DeletedUser16553

Guest
am si eu cateva desene ...dar nu stiu cum sa le pun ..ma ajutati putin ..:nesigur:

http://imageshack.us/ - apoi descarci ce vrei tu- cand se termina dai click stanga pe imagine- apoi dai click dreapta pe poza si dai Vezi imagine- apoi copiezi linkul de sus dai click pe
insertimage.gif
la postul de oe TW Forum si pui linku in casuta deschisa.
 

DeletedUser16553

Guest
Am si eu 2 picturi :)

1. (Pescarita de la Granville - departati-va putin de monitor cand o priviti, deoarece arata mai bine de la departare)

scan0002cl.jpg


2. O tentativa de peisaj montan

scan0003p.jpg

Imi place pescarita, continua sa pictezi , foloseste videoclipuri de pe youtube si ai sa progresezi:d
Eu asa fac ma uit cum picteaza cei de pe youtube si pictez si eu asemanator(la procedee ma refer)
 

DeletedUser

Guest
Imi place pescarita, continua sa pictezi , foloseste videoclipuri de pe youtube si ai sa progresezi:d
Eu asa fac ma uit cum picteaza cei de pe youtube si pictez si eu asemanator(la procedee ma refer)

Prefer sa invat din propria experienta si sa folosesc propriile metode.
 

DeletedUser16553

Guest
Prefer sa invat din propria experienta si sa folosesc propriile metode.

Uitandute pe youtube observi anumite chestii pe care nu le faceai sau moduri de a picta, de a combina culorile pe pictura si de a adauga umbre, e ca si cum ai avea un profesor, ajuta:d
 
Sus