Discutii Construire duelist

  • Autor subiect DeletedUser2948
  • Data de început

DeletedUser12358

Guest
kod daca ai testat caracterul super-ofensiv zi-mi si mie daca dadeai 8/8 la fiecare duel sau minim 6/8...si la ce ajuta aspectul in a nimeri? stiam ca e bun la ferire
 

DeletedUser2948

Guest
kod daca ai testat caracterul super-ofensiv zi-mi si mie daca dadeai 8/8 la fiecare duel sau minim 6/8...si la ce ajuta aspectul in a nimeri? stiam ca e bun la ferire

L-am testat, sigur ca l-am testat.

Mai era cand nu dadeam 8/8, depinde de adversar. Testeaza tu asa: 100 tintire, 0 aspect, iar apoi 100 tintire, 100 aspect si sa imi zici diferenta. ;)
 

DeletedUser

Guest
Deci ar trebui sa scoatem rezistenta si reflexul , nu o sa mai fie bune ...


Iar eu tocmai am schimbat vreo 50 de puncte pe rezistenta . :|
 

DeletedUser

Guest
Buildul super-ofensiv nu cred ca ar trece de un soldat cu ~250 tactica(cp caracter) si cu vreo 200 ferire:)..tactica>aspect=naspa:hmf:
 

DeletedUser2948

Guest
Buildul super-ofensiv nu cred ca ar trece de un soldat cu ~250 tactica(cp caracter) si cu vreo 200 ferire:)..tactica>aspect=naspa:hmf:

250 tactica, 200 ferire, impusca putina => folosesti haine cu reflex si il bati ca nu iti face daune. Tie ti-e destul sa dai 1/8 ;)

Voila! Fiecare build isi are nasul ;)
 

DeletedUser

Guest
Buildul super-ofensiv nu cred ca ar trece de un soldat cu ~250 tactica(cp caracter) si cu vreo 200 ferire:)..tactica>aspect=naspa:hmf:

da dar acel build nu este atacat decat din joi in pasti si de aceea isi merita tactica marita
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
kod ce ai alege intre un caracter blindat sau un distrugator v2?

tot ma contrazic cu un prieten ca ii mai tare 'killeru' ca pe atac nu o sa fi nimerit( 1/2 lovituri),iar el spune ca ii mai tare blindatul ca ii taricel si pe aparare ca nu primeste daune si spune ca daca esti atacat pe distrugator tio iei urat. dar ce sanse sunt ca taman pe tine sa ii pice pata unui jucator?

si la distrugator v2 poti ceva munci taricele?
 

DeletedUser2948

Guest
kod ce ai alege intre un caracter blindat sau un distrugator v2?

tot ma contrazic cu un prieten ca ii mai tare 'killeru' ca pe atac nu o sa fi nimerit( 1/2 lovituri),iar el spune ca ii mai tare blindatul ca ii taricel si pe aparare ca nu primeste daune si spune ca daca esti atacat pe distrugator tio iei urat. dar ce sanse sunt ca taman pe tine sa ii pice pata unui jucator?

si la distrugator v2 poti ceva munci taricele?

Eu aleg distrugatorul, am mai zis-o ca sunt fanul daunelor. Cand am fost pe rezistenta/reflex sau mobilitate ma enervam ca nu faceam daune. :))

Da, blindatul o duce mai bine pe aparare decat distrugatorul.
 

DeletedUser

Guest
Eu aleg distrugatorul, am mai zis-o ca sunt fanul daunelor. Cand am fost pe rezistenta/reflex sau mobilitate ma enervam ca nu faceam daune. :))

Da, blindatul o duce mai bine pe aparare decat distrugatorul.

dar pe atac cine face mai multe duele? ca oricum apararea nu cont ca din atatia jucatori pe tw sunt sanse mici sa te dueleze taman pe tn :d
 

DeletedUser

Guest
ca oricum apararea nu cont ca din atatia jucatori pe tw sunt sanse mici sa te dueleze taman pe tn :d

Chiar nu conteaza apararea?
Daca tot ataci si castigi, creste nivelul duelului..... dupa care o sa vezi cum ajungi in criza de aparare.
Daca mai esti si pe lista cu "aia 15" o sa te atace toti muncitorii.
Si uite asa buildul tau o sa devina inutil.
Mai bine ar fi de luat in considerare ca exista lumi si etape in care anumite builduri functioneaza o perioada de timp.
Nu poti bate continuu. Nimeni care este pe duel si "o ia frecvent" nu ramane pe acelasi build. Oricine ataca si castiga suficiente dueluri, o sa fie tinta pentru "aia mari". Intodeauna 1 din 20 de dueluri este ilogic. Daca un "oaerecare" te ataca si in primul duel iti da 0 lovituri, zici ca ai build bun, vine omu a 2-a tura si iti da 4-5, deja nu mai ai build bun... :) vine a 3-a tura si iar iti da 0, deja accepti ca este ilogica treaba..... (oricum ai build bun si nu te intereseaza apararea)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19580

Guest
a testat cineva ferire+tintire+vig sau ferire+tintire+impuscare?
 

DeletedUser

Guest
Chiar nu conteaza apararea?
Daca tot ataci si castigi, creste nivelul duelului..... dupa care o sa vezi cum ajungi in criza de aparare.
Daca mai esti si pe lista cu "aia 15" o sa te atace toti muncitorii.
Si uite asa buildul tau o sa devina inutil.
Mai bine ar fi de luat in considerare ca exista lumi si etape in care anumite builduri functioneaza o perioada de timp.
Nu poti bate continuu. Nimeni care este pe duel si "o ia frecvent" nu ramane pe acelasi build. Oricine ataca si castiga suficiente dueluri, o sa fie tinta pentru "aia mari". Intodeauna 1 din 20 de dueluri este ilogic. Daca un "oaerecare" te ataca si in primul duel iti da 0 lovituri, zici ca ai build bun, vine omu a 2-a tura si iti da 4-5, deja nu mai ai build bun... :) vine a 3-a tura si iar iti da 0, deja accepti ca este ilogica treaba..... (oricum ai build bun si nu te intereseaza apararea)


oricum nu sunt sigur ca am sa fac acel build... dar daca pun 100% carisma ,45% ferire si 55% aspect? de buildul ista ce mai spui? mai ales daca esti si soldat... o sa le fi king

si intreb de distrugator v2 pt ca sunt pe motrica si ies mai bine cu banii la buildul ista :P
 

DeletedUser19576

Guest
la caracter normal daca as face ceva sicbari este problema

Schimbari:
-120 dexteritate
-impuscare 130+120(dex)
-tintire 0+120(dex)
-aspect 150
-ferire 80
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8396

Guest
care este cel mai bun echipament pentru caracter normal pe arma alba ?:)
 

DeletedUser

Guest
daca sunt muncitor full construire si as vrea sa ma fac pe duel, cu ce caracter as iesi mai bine cu banii?
 
Sus