Discutii Cronicile din Noobland

  • Autor subiect DeletedUser9859
  • Data de început

DeletedUser

Guest
buna si partea a v-a da tot mai mult stilu lui rege imi place :)
 

DeletedUser

Guest
Super capitolul,sper doar ca nu il deranjeaza pe lord ion ca i-ai pus si copilul acolo.
 

DeletedUser16869

Guest
parca erau 6 noobi.

de ce vorbeste doar Dany ?

wtf?

asta e singurul capitol dezamagitor .
 

DeletedUser

Guest
foarte fain capitolul facut de adi,mai ales ca e si lung si ai ce citi
 

DeletedUser16869

Guest
cand iese capitolul VI ?

si cel mai important, cate capitole o sa aiba toata cronica ?
 

DeletedUser

Guest
Pentru altii care au idei de capitole,trimiteti-mi le si daca is bune va zic ce sa le schimbati (daca trebuie) si sa l puteti pune in poveste. :ras:
 

DeletedUser2854

Guest
In primul rand,imi cer scuze pentru comentariul lasat aici. SCUZE,rege1,scuze,scuze si iar scuze dar trebuie: DE UNDE PLM SA STIM NOI CARE SUNT PERSONAJELE???

Tu cand citesti o carte iti zice in stanga numele personajului inainte de replica ?
 

DeletedUser

Guest
Da . In cele mai multe cazuri intervine el zicand numele personajului . Adica mai mereu :ras: .

Mda,pai in principal cand is mai multe persoane care vorbesc mai baga si randuri de narare intre liniile de dialor,dar cum ceea ce facem aici nu ii o carte,eu am ases sa scriu inainte numele celui care vorbea,mai ales ca asa era si in versiunea triburile.
 

DeletedUser2854

Guest
Mda,pai in principal cand is mai multe persoane care vorbesc mai baga si randuri de narare intre liniile de dialor,dar cum ceea ce facem aici nu ii o carte,eu am ases sa scriu inainte numele celui care vorbea,mai ales ca asa era si in versiunea triburile.

Ar fi fost mai aranjat . Nu neaparat tre sa iei de pe aia originala . Daca le pui alea inainte unele replici devin banale .
 

DeletedUser2854

Guest
Cum adica devin banale ?Devin mai usor de inteles si e si mai usor sa combini replicile mai multor personaje.

"HSS , Lord Alex si Dany : AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa ! "
E chiar banala asta . Se putea face printr-o naratiune .
 

DeletedUser

Guest
"HSS , Lord Alex si Dany : AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa ! "
E chiar banala asta . Se putea face printr-o naratiune .

Eu zic sa vedem din curiozitate ce crez alti cititoti...cum li se pare mai bine,cu linii de dialog sau cu numele inaintea replicii.
 
Sus