discutii despre concurs forturi

DeletedUser

Guest
Topic dedicat discutiilor/lamuririlor legate de turneul de forturi.
 

DeletedUser16010

Guest
Interesant :D
Era frumos daca dati si un premiu pentru cel mai mare numar de puncte de viata, per clasa :D
Doar asa, sa mai starnim lumea sa puna pe HP :D
 

DeletedUser24018

Guest
Dacă era și fort construit, cred că era și mai interesant! :)

Btw, așteptăm noi detalii! :d
 

DeletedUser14746

Guest
of mandragore ... e urat asa :| e clar ca va fi o lupta de uzura ... iarba vs iarba :-w iar atacatorii clar v-or fi in avantaj dupa parerea mea,v-or fi mult prea compacti fata de aparatori ...
 

DeletedUser

Guest
of mandragore ... e urat asa :| e clar ca va fi o lupta de uzura ... iarba vs iarba :-w iar atacatorii clar v-or fi in avantaj dupa parerea mea,v-or fi mult prea compacti fata de aparatori ...

Sansele sunt egale. Din acest motiv se vor face 2 batalii, fiecare din cele doua echipe va fi in atac dar si in aparare.
 

DeletedUser14746

Guest
iar legat de coordonator cum va fi? Se supun jucatorii la vot? sau aleatoriu?

"Echipele se vor publica si, in urmatoarele 2 zile se vor face propuneri referitoare la cei care vor conduce bataliile."

scuzele mele :D




e bine ... suna frumos,ramane de vazut cum se va desfasura ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
iar legat de coordonator cum va fi? Se supun jucatorii la vot? sau aleatoriu?

"Echipele se vor publica si, in urmatoarele 2 zile se vor face propuneri referitoare la cei care vor conduce bataliile."

scuzele mele :D




e bine ... suna frumos,ramane de vazut cum se va desfasura ;)

Dupa ce se inscriu jucatorii, vom trage la sorti, cu ajutorul unui soft, echipele. Se vor publica cele 2 echipe si, in urmatoarele doua zile jucatorii isi vor alege conducatorii de batalie. In final se vor publica echipele , conducatorii si organizatorii la fiecare echipa.
Nu stim cum va fi desfasurarea concursului, noi incercam sa facem sa fie bine, dar , probabil, vor fi si unele "deraiaje" care se vor corecta din mers si, mai mult ca sigur, vor exista multi nemultumiti. Speram . cu ajutorul vostru, sa decurga bine si frumos si suntem deschisi la orice sugestie din partea voastra.
 

DeletedUser

Guest
In cateva zile vom anunta exact data de incepere concurs. Este facut un calendar general de desfasurare concurs pe toate lumile.
 

DeletedUser

Guest
Poate nu am fost eu atent, dar nu se da si un premiu pentru castigatori?

Si doar cei incrisi in concurs vor putea participa la batalii?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Premiile care se dau sunt suficiente si motivante.
Vor fi primiti la concurs si jucatori care nu se inscriu initial, in limita locurilor. Intai vor fi gradati cei care se inscriu si, daca mai raman locuri, vor fi primiti si altii.
 

DeletedUser14746

Guest
mandragore...normal ca o sa fie si "deraieri" ca doar e primul concurs de acest gen ^_^ Dar bineinteles,se pot remedia ;)
Pe langa seturile noi care urmeasa sa se bage,acest concurs e un stimulent perfect pentru a se baga lumea pe fort!
In ultima vreme oamenii pe fort s-au rarit dramatic ... Cu siguranta dupa noile seturi si un concurs de acest gen...se v-or inmulti jucatorii axati pe fort,ceea ce nu poate decat sa ne bucure :)

Legat de fort,as prefera unul construit!
Lupta la un fort neconstruit,dupa parerea mea,e prea "mecanica" ... prea "alb-negru".Altfel se implica oamenii si altfel decurge o lupta pe un fort construit ;)
Lupta prinde culoare pe un fort construit,trebuie aplicata o strategie iar jucatorii se implica altfel :)
 

DeletedUser21966

Guest
Sunt curios cum o sa se aleaga coordonatorul, tinand cont ca cel mai mare premiu il ia el, o sa fie ceva competitie.
 

DeletedUser7925

Guest
Aceste concursuri se vor desfasura pe rand pt fiecare server in parte?

Am cateva propuneri, idei prin care consider ca jucatorii ar fi mai atrasi de concurs.
O sa va rog sa nu imi sariti in cap daca vi se par exagerate.. e doar opinia mea.

Propuneri

1.Construirea fortului
Majoritatea suntem de parere ca luptele la forturi neconstruite sunt foarte greu si urat de aparat. Propun ca in cele 2 zile in care se asteapta alegerea conducatorului, detinatorilor fortului sa li se dea ocazia sa il construiasca. Stiu ca e destul de complicat si ca jucatorii ar trebui mutati in cateva orase dar ar fi destul de interesant.

2.Sa se incerce alegerea unor coordonatori diferiti pe fiecare server.
Motivele sunt destul de multe dar cel mai important dintre ele este cel de a da ocazia si altor jucatori, mai putin evidentiati, sa se implice.

3.Sa se puna un mai mare accent pe echipa castigatoare.
Si un premiu de 10-20 OUP/ jucator mi se pare suficient.

4.Un item ca premiu sau o realizare speciala.
Pe serverele noastre concursurile sunt destul de rare si din experienta de pe Florida, unde am castigat o curea de roman la un concurs de duel, va spun ca atunci cand trec prin inventar cureua imi aminteste de acel concurs frumos, nu cele 25oup de care aproape ca am uitat. Asa ca un obiect cat de mic si neinsemnat sau o "realizare" ar ramane o amintire si ar atrage (poate) mai multi jucatori.

5.Evitarea suprapunerii concusului cu un alt eveniment (ca de exemplu o Tombola).
S-ar pierde din participanti si e pacat.

Cam atat pt ora asta. Sper sa aveti si reactii pozitive.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17189

Guest
De apreciat faptul ca va ganditi si la oamenii care sunt axati pe fort,dar ca intotdeauna cu ceva trebuie s-o dati in bara.Toata lumea stie ca ultimul update in materie de fort a stricat si mai rau treburile si a facut sa fie si mai dezechilibrat ca inainte cand domina hp-ul(care inca domina).Orice fortist stie ca atacul e mult mai puternic decat apararea si voi acum propuneti lupte la fort neconstruit.Atacul in ziua de azi este foarte simplu pentru ca este mult prea puternic si pe aparare este greu.Nu mai merge ca pe vremuri sa umplii turnurile si sa faci 100 ferite lejer.Si voi vreti sa luati si acel mic bonus de la turnuri si sa lasati oamenii sa lupte la neconstruit.Apreciez faptul ca incercati sa faceti ceva extra,dar macar sa-l faceti cum trebuie.

Ps:Nu toti jucatorii vor fii online la fort.Cum isi informeaza coordonatorul echipa cu detalii despre tinta,asezare,strategie?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus