Discutii Telefoane

  • Autor subiect Gabygaby21
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Propun acest topic pentru a discuta despre telefoane,deoarece celalalt este doar pentru a ne prezenta "bijuteriile" cu care noi ne tot mandrim.
Daca nu,se poate modifica numele celuilalt topic.

Deocamdata am un Nokia 5800 XpressMusic.
As fi interesat de un Samsung Galaxy Mini.

Ce observ la Samsung si ma cam "dezamageste":
-In primul rand butoanele.Nu apar butoanele pe care raspunzi/inchizi un apel si trebuie sa apesi pe ecran.
-Meniul ceva mai complicat.
-Prea multe aplicatii insirate pe tot meniul principal(Stiu ca se poate rezolva prin crearea unui nou folder in care pui ce iti trebuie)
-Bateria tine cam putin fata de 5800.
-Sunetul ceva mai slab.
-Nu este camera video secundara
-Nu este blitz.

Voi ce spuneti?Merita schimbarea?
Dati-va pareri despre Samsung.
 

DeletedUser

Guest
Propun acest topic pentru a discuta despre telefoane,deoarece celalalt este doar pentru a ne prezenta "bijuteriile" cu care noi ne tot mandrim.
Daca nu,se poate modifica numele celuilalt topic.

Deocamdata am un Nokia 5800 XpressMusic.
As fi interesat de un Samsung Galaxy Mini.

Ce observ la Samsung si ma cam "dezamageste":
-In primul rand butoanele.Nu apar butoanele pe care raspunzi/inchizi un apel si trebuie sa apesi pe ecran.
-Meniul ceva mai complicat.
-Prea multe aplicatii insirate pe tot meniul principal(Stiu ca se poate rezolva prin crearea unui nou folder in care pui ce iti trebuie)
-Bateria tine cam putin fata de 5800.
-Sunetul ceva mai slab.
-Nu este camera video secundara
-Nu este blitz.

Voi ce spuneti?Merita schimbarea?
Dati-va pareri despre Samsung.
nu stiu ce sa iti zic de samsung dar taciscrinu mi se pare un rahat
 

DeletedUser

Guest
Galaxy Mini-ul nu este un telefon care-si merita banii, ori te uiti la un Galaxy 5, un Galaxy Gio, LG Optimus One sau daca ai de gand sa-l iei la abonament, uita-te chiar si la cele high-end, merita cu varf si indesat.
BTW, toate CON-urile care le-ai pus tu acolo se pot rezolva cu Android;).Si asta e tot farmecu' la telefoanele astea, absolut tot poate fi modificat, lag-free, de departe cel mai bun sistem de operare pentru telefoane.
Da, merita upgrade de la Symbian-ul ala slow like hell.
 

DeletedUser

Guest
eu am Samsung Galaxy Mini si sunt foarte multumit."Taciscrinu" merge foarte bine,internetul merge relativ repede,la inceput bateria tine maxim doua zile,dar dupa apox 2 luni(de cand il am eu) ma tine si 4-5 zile daca nu il folosesc foarte des.IN rest nu stiu ce sa iti mai zic,doar ca il recomand.(daca ai intrebi despre el sa imi zici)

@beri sa sti ca isi merita banii,mai ales ca nu este nici scump(cu abonament)
EDIT:in plus mie imi place telefonul si din cauza ca este unul mai mici ca si dimensiuni,de exemplu un Samsung Galaxy S este prea mare(parerea mea)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu stiu ce sa iti zic de samsung dar taciscrinu mi se pare un rahat

parerea ta e proasta. daca tu ai ts rezistiv atunci normal ca e de rahat turcesc dar cel capacitiv e foarte sensibil si foarte comod de folosit(mai ales daca e led si gorrila display) + ca displayul este foarte mare (poti vedea clipuri la o calitate decenta si mai poti intelege ceva din ele)

eu am un lg ku990i
+ este masiv, deci foarte rezistent. l-am scapat de nu stiu cate ori pe ciment/beton/gresie/parchet si nu a patit nimic (nici macar carcasa de aluminiu nu s-a zgariat)
+ are divx deci poti vizualiza filme .avi (ma uit la mr bean in ore :ras:)
+ camera foto maricica 5mp(cand am luat telefonul de fapt puteam sa ma mandresc ca am asa o camera) doar ca n-are stabilizator si trebuie sa ai o mana sigura cand faci poze; camera are si blitz si lumina d-aia rosie si zoom optic 16x
- cand am dat peste display cu o bucata de lemn (n-are stylus) s-a zgariat
- camera foto s-a spart cand l-am prins intre pat si perete si am impins patul cat de tare am putut inspre perete
- bateria tine 2 zile in regim mediu de folosire (cu tot cu web browsing); btw n-are wi fi dar bine macar ca am net pe cartela
- suruburile nu se pot scoate foarte usor...

nota mea este 7.8 dar sunt multumit per total de telefon... mai ales ca a fost primul ts si experienta utilizarii acestuia a fost si este pana iau alt telefon una placuta
edit. am uitat sa spun ca il am de 2-3 ani (nu mai tiu minte exact)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu am Samsung Galaxy Mini si sunt foarte multumit."Taciscrinu" merge foarte bine,internetul merge relativ repede,la inceput bateria tine maxim doua zile,dar dupa apox 2 luni(de cand il am eu) ma tine si 4-5 zile daca nu il folosesc foarte des.IN rest nu stiu ce sa iti mai zic,doar ca il recomand.(daca ai intrebi despre el sa imi zici)

@beri sa sti ca isi merita banii,mai ales ca nu este nici scump(cu abonament)
EDIT:in plus mie imi place telefonul si din cauza ca este unul mai mici ca si dimensiuni,de exemplu un Samsung Galaxy S este prea mare(parerea mea)

Eu nu pot sa clasific un telefon mare decat cand are ecranul de 5-5,3".As visa la un Galaxy SII sau un Sensation, dar deocamdata ma multumesc cu un SGS, ca nu mai am bani din pacate, anu' asta am consumat mai mult decat toata familia la un loc, mai fac si o pauza...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu mi-as lua iphone 5 (daca nu ar fi avut sigla apple) doar pentru tastatura laser si pt displayul holografic :ras: (da, stiu ca e concept -.-)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu nu pot sa clasific un telefon mare decat cand care ecranul de 5-5,3".As visa la un Galaxy SII sau un Sensation, dar deocamdata ma multumesc cu un SGS, ca nu mai am bani din pacate, anu' asta am consumat mai mult decat toata familia la un loc, mai fac si o pauza...

sti cum se zice "gusturile nu se discuta",eu ma simt cam ciudat cand tin un Samsung Galaxy S de dimensini 122.4 x 64.2 x 9.9 care daca mai creste putin este cat palma mea si in plus mi se pare si cam fragil(la prima vedere)
 

DeletedUser

Guest
Vedem cu ce vin peste cateva zile.Da' sincer sunt penibili daca raman la spec's-urile rumoured, si cu un pret d-ala de 1000 de euro.Aham, sunt curios cati no-Apple fanboys o sa-l mai cumpere, cati oameni nu stiu care au zburat de pe iOs pe Android si nu-si regreta decizia....
Anyways, din cate vad, Samsung vor sa arunce cat mai multe modele in Top End, cand am vazut Note-ul si Nexus Prime/Galaxy SIII, Galaxy SII HD...
Cat despre SGS, mi-ar lua 4 pagini sa-l laud si 2 randuri sa-l fac de "rahat", un telefon excelent.
 

DeletedUser

Guest
Vedem cu ce vin peste cateva zile.Da' sincer sunt penibili daca raman la spec's-urile rumoured, si cu un pret d-ala de 1000 de euro.Aham, sunt curios cati no-Apple fanboys o sa-l mai cumpere, cati oameni nu stiu care au zburat de pe iOs pe Android si nu-si regreta decizia....
Anyways, din cate vad, Samsung vor sa arunce cat mai multe modele in Top End, cand am vazut Note-ul si Nexus Prime/Galaxy SIII, Galaxy SII HD...
Cat despre SGS, mi-ar lua 4 pagini sa-l laud si 2 randuri sa-l fac de "rahat", un telefon excelent.

sa stii ca samsung a evoluat foarte mult in foarte putin timp... imi aduc aminte cand treceam pe la raionul cu electronice si cand vedeam ceva samsung ziceam "eh asta e samsung nu-l iau ca probabil maine se strica) si plecam mai departe :ras: se mai invarte roata si uite asa acuma maincompetitorul lui apple a devenit samsung :nu:
cat despre i9000 ai dreptate e foarte bun... cam cu aparitia lui a inceput sa creasca si calitatea brandului samsung
 

DeletedUser

Guest
Eu inca de prin 98' stiam ca monitoarele Samsung sunt cele mai bune, in domeniul asta intradevar au evoluat super repede de putin timp, dar telefoane au facut de ceva timp.Nokia au pierdut pasul, HTC se tin bine, Motorola lafel, si LG dar cu mai putine telefoane, si ofc Apple, da' nu le mai dau mult timp.
 

DeletedUser

Guest
Eu nu pot sa clasific un telefon mare decat cand are ecranul de 5-5,3".As visa la un Galaxy SII sau un Sensation, dar deocamdata ma multumesc cu un SGS, ca nu mai am bani din pacate, anu' asta am consumat mai mult decat toata familia la un loc, mai fac si o pauza...

Berindea,da-mi un id de mess
 

DeletedUser

Guest
Hmm,mai vedem noi ce se intampla cu Androidul.Din moment ce Google a cumparat motorola,e destul de clar ce marca o sa fie avantajata,si nu stiu daca la celalalte le a conveni asta.
 

DeletedUser10567

Guest
Eu am HAIFON 4.

PRO
Bateria are momente cand ma tine si 5 minute. :>

CONTRA
IEFTIN. DOAR 3000 RON.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Hmm,mai vedem noi ce se intampla cu Androidul.Din moment ce Google a cumparat motorola,e destul de clar ce marca o sa fie avantajata,si nu stiu daca la celalalte le a conveni asta.

Sincer, Motorola e far behind Samsung si HTC.Si pana la urma, de ce ar fi un dez-avantaj?I mean, cine Dumnezeu mai foloseste stock Android, si utilizatorii de Nexus One si Nexus S folosesc Custom ROM-uri.
Eu incerc ca disperatu' sa-l root-uiesc si sa trec pe Cyanogen Mod sau Darky's ROM(lol).
 

DeletedUser

Guest
Eu as vrea sa-mi iau un nou telefon. M-am uitat pe internet la telefoane cu abonamente cosmote se cel care parea cel mai fiabil parea Cosmote Sense. Daca aveti telefon de asta spuneti-mi ce parere aveti despre el.
 

DeletedUser4243

Guest
Sincer, Motorola e far behind Samsung si HTC.Si pana la urma, de ce ar fi un dez-avantaj?I mean, cine Dumnezeu mai foloseste stock Android, si utilizatorii de Nexus One si Nexus S folosesc Custom ROM-uri.
Eu incerc ca disperatu' sa-l root-uiesc si sa trec pe Cyanogen Mod sau Darky's ROM(lol).

don't hump my ROM dude :/
 

DeletedUser

Guest
Salut.
Nu stiu ce sa imi iau : Iphone 4 sau Samsung Galaxy Fit.
Ce ziceti?
 

DeletedUser

Guest
Samsung Galaxy Ace.
De ce?
Mie imi place acest telefon deoarece:
-Are Android
-Nu este greu sau prea mare
-Are flash(blitz)
-Are baterie foarte buna
-Este un telefon rezistent si nu se pun probleme de genul "jocurile sunt rare pentru aceasta dimensiune a ecranului"
Pareri despre telefon?
Sa il cumpar?
 

DeletedUser

Guest
Salut.
Nu stiu ce sa imi iau : Iphone 4 sau Samsung Galaxy Fit.
Ce ziceti?

Faci comparatie intre un telefon de 7 milioane si unu de 27.Hotaraste-te, daca ai bani de iPhone 4, ai bani si de Samsung Galaxy S II, care isi bate joc de iPhone.
 
Sus