Duelist assistance

Shady72

Greenhorn
Salutare. Imi puteti recomanda si mie cum sa imi pun stats pentru Duelist ?
Vreau sa ma tin de joc si imi e interesanta clasa de Duelist [pe care o si am] si doresc sa fac "1v1" cu playerii sau chiar si batalii la fort.

Daca ma puteti ajuta si pe mine, va rog. Sa imi spuneti cum sa imi pui punctele si pentru ce set ar trebui sa imi bat capul.
Chiar si misiuni. Deocamdata am lvl 18 si fac misiunile una cate una de cum apar.

Va multumesc !
 

TheWho

Trapper
Te salut, incep prin a-ti spune ca este foarte costisitor sa fi duelist. Trebuie sa investesti foarte multi bani in iteme si utilizabile (cele care iti incarca hp-ul, energia, motivatia de duel etc). Cat despre build, nu iti recomand sa iti faci build de duel la acest lvl fiindca nu este rentabil deloc sa dai dueluri de la lvl mic... Pe viitor, cand vei decide sa iti faci un build de duel, fa-ti unul hibrid, care sa te ajute atat pe atac cat si pe aparare (nu sa pui full aspect sau full tactica fiindca este o prostie). Inca o chestie, sa stii ca nu exista build de duel invincibil, orice build poate fi contracarat cu lejeritate (asta sa stii pe viitor, sa nu iti faci idei ca daca iti faci un build anume, nu va reusi nimeni sa te bata la dueluri). :))
Ca tot ai zis ca vrei si forturi, iti recomand sa pui full carisma si full conducere. De ce asa? Fiindca conducerea este cea mai buna pentru duelisti la forturi, totodata, acest bonus ajuta si la foarte multe munci, iti creste numarul de puncte de munca.
Daca joci pe Lumea1, da-mi telegrama/soapta pe TheWho, te voi ajuta eu cu cateva iteme, banuti, etc.
 

Shady72

Greenhorn
A, ok. Nu, nu am pe lumea 1. Am unul de 49 (pe care nici nu mai stiu cand l am crescut) pe Hawaii dar acum ma joc pe asta noua.
Am bagat 20 lei ca nu sunt o avere, si am aproape tot setul Blue Thunder (fara sa si arme) care da o gramada la Daune.
Ma gandesc ca pot folosi asta pentru duel de atac si sa incerc sa fac rost si de alt set care sa ma ajute la rezistenta/ aparare. Dunno, doar zic. Voi va pricepeti mai bine.

Inca nu am pus punctele in ceva anume, deocamdata incerc sa vad daca reusesc sa iau si armele de la set ca par interesante. Plus ca arata fain si sunt dinala care pune pret si pe cum arata characteru. :D.

PS: nu am niciun titlu, cum pot face rost de unul ? :))))

1712088530817.png
 

Shady72

Greenhorn
A, ok. Nu, nu am pe lumea 1. Am unul de 49 (pe care nici nu mai stiu cand l am crescut) pe Hawaii dar acum ma joc pe asta noua.
Am bagat 20 lei ca nu sunt o avere, si am aproape tot setul Blue Thunder (fara sa si arme) care da o gramada la Daune.
Ma gandesc ca pot folosi asta pentru duel de atac si sa incerc sa fac rost si de alt set care sa ma ajute la rezistenta/ aparare. Dunno, doar zic. Voi va pricepeti mai bine.

Inca nu am pus punctele in ceva anume, deocamdata incerc sa vad daca reusesc sa iau si armele de la set ca par interesante. Plus ca arata fain si sunt dinala care pune pret si pe cum arata characteru. :D.

PS: nu am niciun titlu, cum pot face rost de unul ? :))))

Vezi atașament 7021
Nu mai pot da edit:

PS2: Am uitat ca am primit niste bonusuri VIP de la misiuni deci cred ca si ele au contribuit la acele cifre pe statusuri.
 

Atașamente

  • 1712089017240.png
    1712089017240.png
    140,2 KB · Vizualizări: 2

TheWho

Trapper
Termina de facut setul Blue Thunder fiindca este un set foarte bun pentru produse, mai este si free totodata, il poti completa lejer, fara a baga pepite.
PS: nu am niciun titlu, cum pot face rost de unul ? :))))
Daca tot vrei neaparat un titlu, cel mai usor de facut este cel de "Cinefil", urmarind 5 reclame din oras. Titlurile le poti obtine facand realizari din toate activitatile acestui joc (farm, dueluri, forturi, misiuni, construirea bisericii, aventuri etc)

Renunta sa dai dueluri cu setul Blue Thunder fiindca nu are bonusuri specifice de duel... Nici macar nu are xp, farmeaza la 15 secunde sa faci bani si xp. Sunt multi "magnati" pe ultima lume, poate te ajuta moca cu un set de xp/bani :D.
 

Shady72

Greenhorn
Termina de facut setul Blue Thunder fiindca este un set foarte bun pentru produse, mai este si free totodata, il poti completa lejer, fara a baga pepite.

Daca tot vrei neaparat un titlu, cel mai usor de facut este cel de "Cinefil", urmarind 5 reclame din oras. Titlurile le poti obtine facand realizari din toate activitatile acestui joc (farm, dueluri, forturi, misiuni, construirea bisericii, aventuri etc)

Renunta sa dai dueluri cu setul Blue Thunder fiindca nu are bonusuri specifice de duel... Nici macar nu are xp, farmeaza la 15 secunde sa faci bani si xp. Sunt multi "magnati" pe ultima lume, poate te ajuta moca cu un set de xp/bani :D.
Umm. Te referi, sa iau un job random si sa bag in el cate 15s 15s 15s ?
De terminat chiar vreau sa il termin.
Singurele dueluri de care am avut parte sunt cele cu Big Fred si Banditi :D.

And also:
In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the women.
 

TheWho

Trapper
Umm. Te referi, sa iau un job random si sa bag in el cate 15s 15s 15s ?
Da, dar ideal ar fi sa dai la muncile care au acel cerc de argint/aur, fiindca atunci cand este cercul ala, muncile respectiva iti ofera un boost de xp, bani si o valoare mai mare a itemelor primite.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
valoare mai mare a itemelor primite.
Valoarea e aceeasi, doar ca pica mai multe iteme. Primesti 50% bani, xp, si iteme daca dai la munci cu aura. La produse functioneaza putin diferit, daca ai set de produse, vei primi mai putin, ar trebui sa fie 30% extra din valoarea de baza.

Inca nu am pus punctele in ceva anume, deocamdata incerc sa vad daca reusesc sa iau si armele de la set ca par interesante. Plus ca arata fain si sunt dinala care pune pret si pe cum arata characteru. :D.

Cat despre duel, pentru atac ai nevoie de iteme cu tintire, ferire , aspect si vigoare/impuscare sau rezistenta, reflex, tintire si vigoare/impuscare in functie de arma ta. Pentru aparare, ori rezistenta reflex ori tactica tintire ferire. Sunt foarte multe iteme si combinatii, dureaza destul sa te obisnuiesti cu ele si sa inveti sa le combini corespunzator.

Setul blue thunder e pentru produse, nu duel, dueleaza doar primii 2 banditi si reseteaza cooldown-ul daca vrei sa termini mai repede setul.
 

Laurențiu P.

Greenhorn

batras

Trapper
alooo..terminati bre cu porcii zburatori si cu pestii ce merg pe uscat..omu se vede ca-i versat si cu cunostinte mari despre joc..el vrea doar sa va agațe.nu cred ca se gasi Shady72 sa fie ala 0,001% sanse ca pers nou intrata in acest joc..
 

Shady72

Greenhorn
alooo..terminati bre cu porcii zburatori si cu pestii ce merg pe uscat..omu se vede ca-i versat si cu cunostinte mari despre joc..el vrea doar sa va agațe.nu cred ca se gasi Shady72 sa fie ala 0,001% sanse ca pers nou intrata in acest joc..
Chiar sunt. Poti sa ma cauti si pe alte lumi, ca de exemplu Hawaii unde am un cont (pe care abia l am restaurat) de lvl 45/49 la care am facut cam totul de capul meu, am pus cum m a dus capul punctele, nu prea am seturi, am facut doar misiuni, am facut bani lasand caracterul cred ca o luna (Daca imi aduc bine aminte) la muncit ore in sir pe ceva cu ziare care dadea mai multi bani :))))
Deci da, sunt nou, incepator as putea spune.
Am vazut iar reclama pe FB si cum mai caut un joc de pauza de la alte jocuri m am gandit hai sa mai dau o sansa iar la The West.

Edit:
Uite mi semnatura:
Arat a jucator versat ? :)))



si abia am dat restaurare la New york



Pe asta ce ii drept am primit putin ajutor din partea unui random dar la fel, doar misiunile din saloon si munca munca munca pt bani :)))
 

batras

Trapper
ticule,lasa aroganta ascunsa si ochii ca de măță blândă..suntem la curent ca sa dat drumul si in Germania la LEGALE dar nici chiar asa fumați ,nu suntem..
 

Shady72

Greenhorn
Chiar crezi ca ma intereseaza daca ma crezi sau nu ?
Vrei sa dai un sfat, bine. Daca nu, sanatate in viata.

Edit:
1712144137404.png

Poate te convingi cu Login date din 2019. Cum cred ca aveam si pe celelalte lumi pe care nu am mai jucat de 100 ani.
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Daunele pe care le vezi ca bonus la seturile de la acest eveniment sunt daune in batalia pentru fort, nu au o legatura cu duelul. In primul rand pentru duel ai nevoie de ceva lvl pentru a putea profita de bonusurile seturilor si a putea purta anumite articole din croitor/magazin etc
 
Sus