Eroare server

doryngfx

Gold digger
Așteaptă 10-15 minute și o să-ți meargă.
Răspuns de la un topic asemănător, dat de just4fun
De obicei aceasta eroare apare in momentul in care exista un numar foarte mare de interogari spre server (spre exemplu cand ridici de la piata foarte multe obiecte) sau poate chiar de la un script care face interogari.
 
Cu alte cuvinte, e o măsură anti-spam să nu poți face prea multe requesturi într-un interval scurt de timp. Cum ar fi să spamezi un buton ce returnează valori (ex. Căutarea în piață ce afișează rezultate din DB). Pe perioada de event-tombolă e indicat să dai 4-5 comenzi rapide și refresh la pagină.
 

SeKkO1121

Greenhorn
Buna ziua acuma mi-am deschis un cont nou pe the west ca nu am mai jucat de mult timp și nu pot intra pe lumea cea noua , pe anterioara pot . De pe telefon mă pot conecta dar pe de laptop îmi spune “Sesiune depașită !” Care ar fi motivul , mulțumesc !
 

zoltes

Trapper
Eu am raportat asta de foarte mult timp iar good old just4fun a zis ceva de genu: ''nu se poate repara aceasta greseala'' si e foarte dezamagitor luand in consideratie ca un event de arme eu l-am pierdut din cauza acestei erori.
Peace.
 

Syntex

Community Manager
Membru personal
Eu am raportat asta de foarte mult timp iar good old just4fun a zis ceva de genu: ''nu se poate repara aceasta greseala'' si e foarte dezamagitor luand in consideratie ca un event de arme eu l-am pierdut din cauza acestei erori.
Peace.
Ne pare rău pentru eventualele neplăceri cauzate. Avem nevoie de informații și posibili screenshoturi despre eroare, ca să-l putem reproduce și să-l raportăm. Te rog, dacă mai apare, să ne contactezi și vom face tot posibilul să te ajutăm.

Mulțumim pentru înțelegere și cooperare!
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
@zoltes @Syntex - Sunt doua cazuri diferite aici. Topicul este despre o functie de protectie antispam a jocului practic, nu o eroare, cea cu "ghinionul te urmareste". Aceasta functie te poate bloca la un eveniment de exemplu daca dai clic prea rapid si despre asta, mai mult ca sigur, spunea zoltes. Acea functie este intentionat asa si nu e ceva de reparat la ea, cum zicea si just4fun. Cealalta raportare, a lui SeKkO1121, se refera la cu totul alta problema, care e legata de sesiune, cookies, cu totul alte componente implicate. Practic e un offtopic nitel confuz. Spor.
 

zoltes

Trapper
@zoltes @Syntex - Sunt doua cazuri diferite aici. Topicul este despre o functie de protectie antispam a jocului practic, nu o eroare, cea cu "ghinionul te urmareste". Aceasta functie te poate bloca la un eveniment de exemplu daca dai clic prea rapid si despre asta, mai mult ca sigur, spunea zoltes. Acea functie este intentionat asa si nu e ceva de reparat la ea, cum zicea si just4fun.
Pacat ca asa greseala nu se poate repara, mai ales la eventuri cand esti in cursa pentru arme...
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Desigur, functia ar putea fi mai putin agresiva pentru a mai evita blocari inutile, din cate stiu s-a mai propus/transmis asta pe parcurs, dar, intr-adevar, nu e o greseala :)
 

Syntex

Community Manager
Membru personal
Pacat ca asa lucru intentionat nu se poate repara, mai ales la eventuri cand esti in cursa pentru arme...
E ca un bot protection. Alternativa ar fi această dilemă :)

8e0.jpg
 
Pentru că sunt prea multe requesturi făcute în prea puțin timp.
E ca atunci când ești mic și enervant și o lovești pe mama ta ușor pe umăr și zici “mama, mama, mama” în continuu până când se enervează și ori te bate ori țipă la tine.
Se poate evita asta cu o verificare client-side care ar “dezactiva” butonul timp de 2 secunde până la următorul click de exemplu. Sunt mai multe metode dar asta ar fi cea mai user-friendly.
Metoda se numește “throttling” și e destul de folosită.
 

Ilene

Viceprimar
E ca atunci când ești mic și enervant și o lovești pe mama ta ușor pe umăr și zici “mama, mama, mama” în continuu
Daca ajungi sa spui de atatea ori mama si nu este nici o reactie, inseamna ca mama ta e satula pana peste cap de tine si esti la ignore :D

zoltes, cati ani ai? pentru ca tu citesti, dar nu reusesti si sa intelegi un lucru simplu
 
Sus