Feedback - Politici pentru atacurile multiple spam asupra forturilor

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Eu pe asta nu prea o înțeleg. Adică pentru o lume activă maxim 2-3 forturi/zi sunt de ajuns, dar ce facem cu lumile inactive și fără prea multe lupte de fort. Dacă sunt atacuri de genul 18.00, 20.00. 21.30, 22.30 - nu sunt în regulă. Păi pe o lume inactivă o luptă nu cred că ține mai mult de 20-30 minute, deci 18-23 este ok pentru 3-4 lupte. Dacă este posibil să ai 2 forturi/ zi atunci realizările devin inutile ( cele de fort ).
Pe o lume inactivă nu cred că este înghesuială pe cel ce atacă un fort.
Personal am ales să merg doar la Awesomia duminica pe L1, dar nu înțeleg treaba de mai sus.
Cum este vorba aceea, din cauza capului suferă picioarele, așa și aici pentru Hawaii suferă și lumile celelalte.

Cel mai frumos răspuns cu privire la situația de pe Hawaii.
:boone:Have fun în respectare și aplicarea măsurilor !:boone:
Daca toti cei care participa lumea respectiva sunt de acord cu atat de multe lupte nu e o problema pentru nimeni
 
Daca toti cei care participa lumea respectiva sunt de acord cu atat de multe lupte nu e o problema pentru nimeni
tocmai că o lume devine mai puțin activă pentru că nu se mai dorește implicare în colectiv. Astfel că nimeni nu se supără, dar regula îi regulă și ar trebui să se aplice la fel. Cu Sioux am cam aflat de ce lumea nouă moare ușor ușor.
 

Negan

Gold digger
2. Declararea unui număr excesiv de bătălii strategice multiple într-o fereastră de 1 oră

- În general mai mult de 2 bătălii de către același jucător/oraș/alianță

3. Declararea unui număr excesiv de bătălii într-o perioadă de 24 de ore

- În general, declararea unei bătălii suplimentare în termen de 6 ore de la bătălia precedentă, atunci când 4 sau mai multe bătălii sunt deja programate;

- SAU, același jucător care atacă 3 sau mai multe forturi într-o perioadă de 24 de ore;

- SAU, același oraș/alianță care atacă 4 sau mai multe forturi într-o perioadă de 24 de ore.
Don Jegus.png
Si... o sa fie oare sanctionat stimabilul Don Sebi pt 4lupte declarate in 3ore sau sal ?? Intreb pentru un prieten @Elmer Fudd
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Poate a fost deja sanctionat, de unde stii? Sistemul de penalizari nu este public.
 

SADonix007

Trapper
Daca dau 50 de oameni fake-uri in zile consecutive, fiecare jucator primeste avertizare, nu? si uite asa poti tine o alianta in fake-uri 50 de zile, tutorial :))
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Desi regulamentul este lacunar, masurile se iau in functie de situatie, regulile nu sunt batute in cuie, asa ca nu recomand sa incercati strategii exotice :lol:
Dar asta nu inseamna ca nu puteti da atacuri strategice la diferente scurte de timp, acestea nu sunt interzise.
 

Negan

Gold digger
E bun atunci -_-
RECRUTEZ DOAR JUCATORI FULL CONSTRUCTIE PE SIOUX CA SA DOBORAM CATEDRALA LUI COZMALIVIU, CINE VA FII PREZENT LA UN SINGUR FORT O SA FIE URMARIT DE MAFIA iRaphaell si Dani Mocanu
Rog seriozitate
 

SADonix007

Trapper
@Elmer Fudd Scoatem si noi regulamentul asta inutil din functiune? ca sunt 5 forturi pe zi pe hawaii, macar sa facem 20 daca asa doresc. Sau atacam forturile la 3-4 dimineata "regulamentar" ? ca vad ca ei asa procedeaza si vin 10-14 insi la fort.
 
Sus