Feedback - Politici pentru atacurile multiple spam asupra forturilor

lord ion

West Marshal
cu alte cuvinte să nu se dea sâmbătă atacuri în acel interval orar, să meargă toată lumea la Awesomia, nu să se împartă de frică că vor pierde fortul/forturile cu pricina.
 

batras

Trapper
bun,f bun..sunt chiar surprins de implicarea,schimbarea,incercarea echipei.ro de a drege busuiocul intr-un timp asa scurt dupa ani lungiiiii de asteptare.
felicitari si la mai bine.
am incredere ca usor-usor se vor rezolva multe,inclusiv probl aventurilor..m-am saturat sa astept 4h31min sa prind o avent, si atunci sa prind cu clona lui starcraft..de-aia nici eu nu mai intru desi,poate,mereu am investit in cel mai bun set de aventuri de pe L1
 
bun,f bun..sunt chiar surprins de implicarea,schimbarea,incercarea echipei.ro de a drege busuiocul intr-un timp asa scurt dupa ani lungiiiii de asteptare.
felicitari si la mai bine.
am incredere ca usor-usor se vor rezolva multe,inclusiv probl aventurilor..m-am saturat sa astept 4h31min sa prind o avent, si atunci sa prind cu clona lui starcraft..de-aia nici eu nu mai intru desi,poate,mereu am investit in cel mai bun set de aventuri de pe L1
Am observat că pe beta există o funcție de a face camere separate de joc, cred că ar fi utilă și pe ro. Așa joci cu cine vrei...
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Off topic si eu putin : Pentru aventuri cum bine a mentionat batras , e vorba de premii , nu se joaca pentru ca nu se poate castiga absolut nimic util , ..mai joaca unii dp lumiile noi pt bilete la circ ( care uneori stau afk sau trolleaza) si pasionatii , iar unii din ei rup clonele si devine o mizerie de joc : Cel mai bun lucru pt aventuri este un update al shop-ului cu pct de veteran dar asta nu este decizia .ro din pacate
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
S-a promis acel update inca de anul trecut, va veni, dar tot trebuie facut ceva impotriva celor care stau afk sau trag intentionat in coechipieri.
 

batras

Trapper
cel mai grav nu e cand stau afk..e clar de la inceput la ce te înhami,mai rau e cand da sa urce pe o cladire si cand e...nu mai urca,sau sta 1 runda si coboara...si asa,constati,ca munca ta va fi in zadar...eu nici pt sarcina zilnica nu mai intru la avent...
 

iulianp

West Sheriff
Membru personal
De aici în jos va rog să nu vă mai abateți de la subiect. Discuțiile despre aventuri și alte aspecte ale jocului le puteți purta în altă parte.
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
@iulianp @Syntex - O ...sa-i zicem "lista" de posibila sanctiuni publicata ar descuraja unele persoane sa forteze fake-urile incontinuu daca aveti ceva ceva pregatit in legatura cu asta dupa parerea mea ar fi util . Stiu ca nu e este intentia voastra sa sanctionati dar mnaa..in Romania nu merge fara bici :))
 

vlad89c

Gold digger
deci daca 3 jucatori din orase si aliante diferite ataca 3 forturi la aproximativ aceeasi ora, e ok nu?
 

DeletedUser28095

Guest
@Elmer Fudd mulțumim mult!
Cum adică rezultatul nu este cel așteptat?
Care au fost așteptările și cu ce încurcă mai exact oprirea bătăliilor abuzive?
Spre deosebire de dueluri, bătăliile implică mai mult de 2 jucători. Să nu uităm că bătăliile de fort țin jocul în viață.
 

Negan

Gold digger
”Va rugam sa retineti, totusi, faptul ca atacurile strategice la secunda, bataliile "fake" sau atacurile multiple nu reprezinta situatii extreme, ele sunt permise de joc.”
Cu asta am inteles tot, cu alte cuvinte daca un jucator sau un grup de jucatori se frustreaza si decid ca au chef sa atace 10-15forturi pe zi au tot dreptul.
Atunci ca propunere, la fel cum unele lumi nu au transferul bancar sau avantaje premium, tot la fel sa se poate face un ”feature” ca un oras sa poata ataca un maxim de 1 fort pe zi.
Motive:
1. Se vor reduce posibilitatile de fake-uri(la fel cum am mai zis obiectivul nostru, al tuturor ar trebui sa fie un joc frumos, benefic pt toti, nu daca se supara cineva isi ia mingea si se duce acasa)
2. Fiind un joc care se bazeaza pe istoria vestului salbatic si il putem categoriza inclusiv la ”simulare” nu este absolut deloc logic ca un oras sa poata ataca 10forturi deodata, cu atat mai mult acelasi jucator
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ce nu intelegeti voi e ca daca cineva vrea sa dea fake-uri, acesta o va face. Mecanicile jocului permit acest lucru. Persoane din orase diferite pot ataca forturi diferite. Daca sunt in aceeasi alianta, aceste orase pot parasi temporar alianta. Daca le interzici, atunci vor aparea conturi noi, orase noi, aliante noi care vor ataca forturi si tot asa. Nu ai ce face. Daca ai forturi, apara-le. Daca nu poti sa le aperi, renunta la ele. Axeaza-te pe un fort anume (mare sa spunem), vorbeste cu ceilati si faceti full la fortul respectiv. Situatiile extreme sunt in continuare sanctionabile.
 

Negan

Gold digger
Deacord cu tine ”mecanicile” permit acest lucru, mai degraba problema fake-urilor nu prezinta prea mare interes dezvoltatorilor. Avand in vedere ca aceste reguli ”fair-play” nu sunt oficiale si au fost create in urma initiativei comunitatii de jucatori(ca si ”just a fact” chiar si in sport exista cateva reguli fair-play nescrise)
Dar scopul fiecaruia nu ar trebui sa fie optimizarea si crearea unui joc frumos si echilibrat pentru toti? Sau satisfactia unora ca au sanse mai mari de castig prin fake-uri si anuntarea bataliei sustinute cu 1-2ore inainte e mai importanta?
 

DeletedUser28095

Guest
El vrea să își ușureze cât mai mult munca. Doar nu credeați că dă 2 bani pe jocu ăsta.
Cu sau fără voi, tot aia e. Csf, ncsf.
Mai pe scurt, reformulat: “Intenția a fost bună dar cine are timp să se ocupe? Nici traducerile nu le fac eu și voi vreți politici pentru lupte?”.
Aștept avertismentele / amenințările de la tine în privat sau de la cine știi tu.
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
(ca si ”just a fact” chiar si in sport exista cateva reguli fair-play nescrise)

Regulile "fair-play" nu sunt tocmai reguli in primul rand, ele se aplica de catre participantii la joc in mod exclusiv (aici jucatorii), nu vine arbitrul sa aplice reguli "fair play".... Asadar, cum spuneam si eu, cade in sarcina voastra sa va organizati luptele dupa propriile reguli ce le considerati "fair-play". Nu se poate face politie/arbitraj din afara la asa ceva cat timp jocul permite acele lucruri mecanic, iar regulile in sine pot fi ocolite in fel si chip sau ajung sa fie aplicate partinitor, doar pentru a multumi una dintre parti.... sau la simplul ghici sau cum a spus viper foarte bine, absolut eronat cand chiar sunt jucatori diferiti, cu atacuri legitime, care fac acest lucru sau multe alte variante despre care nu vreau sa va dau si eu idei daca nu le-ati intuit de la bun inceput....

El vrea să își ușureze cât mai mult munca. Doar nu credeați că dă 2 bani pe jocu ăsta.
Cu sau fără voi, tot aia e. Csf, ncsf.
Mai pe scurt, reformulat: “Intenția a fost bună dar cine are timp să se ocupe? Nici traducerile nu le fac eu și voi vreți politici pentru lupte?”.
Aștept avertismentele / amenințările de la tine în privat sau de la cine știi tu.

Poti sa spui ce vrei si sa presupui ce doresti in limita regulamentului de limbaj, care la mine e foarte relaxat. E strict parerea ta si iti etalezi doar caracterul in aceste postari... Dar na, inteleg, nu e vina voastra, asa ati fost obisnuiti, sa vi se puna pumnul in gura probabil si sa va faca altii regulile de joc :)
 

Negan

Gold digger
Regulile "fair-play" nu sunt tocmai reguli in primul rand, ele se aplica de catre participantii la joc in mod exclusiv (aici jucatorii), nu vine arbitrul sa aplice reguli "fair play".... Asadar, cum spuneam si eu, cade in sarcina voastra sa va organizati luptele dupa propriile reguli ce le considerati "fair-play".
:njub: :njub: :njub: :njub:
2propozitii si ai scapat de lumea rea, in fine, oricum n-are importanta si dupa cum am zis daca nu a fost o implicare constanta si cat de cat decenta in atatia ani probabil nici de acum nu o sa fie(in sensul sa fie un changelog cu altcv decat 10realizari penibile, 2-3bug-uri si schimbari de text).
Dar eu zic sa luati in considerare si sa ganditi o schimbare in bine pt viitor, altfel jocul asta in catiga ani o sa se transforme un yahoo messenger mai putin popular( asta daca o sa mai existe populatie pe 80% din lumi)
 

DeletedUser28095

Guest
Spre deosebire de tine, dragă Elmer, eu am făcut voluntariat de plăcere și din dorința de a ajuta comunitatea.
Politica ta e foarte greșită și sper ca foarte curând un superior să se răzgândească cu decizia luată. Îmi pare rău că oamenii ca tine ajung în această poziție. Oameni cu două fețe și cu tupeu nesimțit. Dacă nu îți pasă de joc și de comunitate te rog dă-ți demisia.
Vorbesc foarte frumos și elegant cu tine. Nu cred că am zis ceva nepotrivit.
După cum ai spus și tu, unele cuvinte sunt în dicționar și sper să nu îmi ștergi comentariul doar pentru că am folosit “nesimțit”.
 
Sus