Fobii

  • Autor subiect DeletedUser5250
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Scoalofobie, Idiotofobie, cretinofobie, imbecilofobie, facebookofobie, tampitofobie.
 

DeletedUser

Guest
Tu ai fobie pentru tine ?
+1.

____________________________
One does simply not post words ending with "fobie" [COLOR="#feeec"](nu stiu cat e de corect, dar nici nu-mi pasa)[/COLOR]

Frica de intuneric, frica de necunoscut, frica de a nu fi violat si frica de papusi Barbie.
 

DeletedUser

Guest
DIDASKALEINOPHOBIA


teama de scoala (sau SCHOLIONOPHOBIA) ...asa m-a facut sa rad

si

teama de oglinzi , tin minte niste cosmaruri cu oglinzi

si

EREMIOPHOBIA


teama de a ramane de unul singur


NECROPHOBIA


teama de cadavre

eremiophobia si eu am avut-o o vreme.. aveam vreo 7 ani si mam uitat la niste porcarii cu fantome si vreo 3 luni ma temeam sa mai raman singur.
 

DeletedUser

Guest
A scris careva hipopotomonstrosecvipedaliofobia?

In fine. Mie nu mi-e teama de nimic in mod special. Singurul mod in care pot fi speriat este sa fiu luat prin surprindere, lucru care ma sperie usor, iar in cazul in care se pune, in unele cazuri sunt mai timid.
 

lord ion

West Marshal
Claustrofobia reprezinta teama de spatiile inchise.
De exemplu: Merg la magazinul unde se vand bauturi alcoolice si ma tem sa nu fie inchis.
 

DeletedUser

Guest
Hai ca nu-ti poate fi frica de asa ceva. :)

MIe si lui Lord nu ne este frica de asa ceva. Ne este GROAZA de asa ceva,un cosmar ce ne face noptile albe. Mereu visez ca vreau sa-mi iau ceva de baut,ma duc la magazin,vad ca e inchis si ma trezesc tremurand si transpirat.

Absolut oribil ca aseara in vis mi s-a oferit doua pahare cu vin si le-am refuzat,am zis ca beau dupa ce fac altceva dar m-am trezit pana sa ma intorc la paharele cu vin...:((
 

DeletedUser

Guest
Untofobie ( mi-e frica sa mananc unt ca ma ingras si nu mai pot sa beau mult )
Claustrofobie ( m-a inchis odata tata-n portbagajul masinii si am mers de la Sibiu pana la Valcea asa )
Acrofobie ( eram parasutist in tinterete si am cazut cu capu-ntr-un butoi cu rachiu , inca nu mi-am iertat-o )
Nictofobie ( cand merg la baie noaptea niciodata nu tintesc cum trebuie de teama ca m-ar putea musca un dinozaur din toaleta )
 

lord ion

West Marshal
MIe si lui Lord nu ne este frica de asa ceva. Ne este GROAZA de asa ceva,un cosmar ce ne face noptile albe. Mereu visez ca vreau sa-mi iau ceva de baut,ma duc la magazin,vad ca e inchis si ma trezesc tremurand si transpirat.

Absolut oribil ca aseara in vis mi s-a oferit doua pahare cu vin si le-am refuzat,am zis ca beau dupa ce fac altceva dar m-am trezit pana sa ma intorc la paharele cu vin...:((

hahahahaha:ras::ras:
si imi mai e frica sa merg sa-mi iau tigari si tot asa... sa gasesc inchis...
acum serios (nu SERIOUS SAM), mie imi e frica sa nu-mi fie frica de ceva, si cum nu-mi e frica de nimic, mi-e tot timpul frica!!!
 
Sus