Gloante si Ascutire

  • Autor subiect RabbidGamer
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Titlu Propunere: Gloante si ascutire
Descriptie: Ideea mea e sa fie nevoia de gloante la armele de foc iar la armele de vigoare sa fie nevoie de ascutire sau ceva de genu'.
Armele de foc vor avea in numele pustii ce fel de calibru este nevoie. Glontele si ascutitoarele se vor afla la armurier. Inca nu m-am gandit la preturi dar vor decide INNo daca o sa foloseasca ideea mea. Gloantele o sa fie si la armele de fort, dar in cazul arbaletei si arc-ului vor fii sageti. Singurele arme ce nu vor avea nevoie de gloante sau asa ceva vor fii Toate prastile, Coasa Mortii, Piatra, Cremen,Granit,Trompeta,Zbici,Cheie,Surubenita(scuzati de gresirea literelor),Boomerang si Pumn.
Avantaje:
-Ar face jocul mai realist si mai interesant.
-Ar mai ajuta muncitor pentru ca nu pot fii atacati de multe ori din cauza lipsei de gloante sau ascutire.
-Ceva pe care sa se mai foloseasca bani
Dezavantaje:
-Ar cam complica jocul.
-Probabil cam greu de programat.
(Daca mai stiti voi mai puneti)

Vreau Raspunsuri cu PRO(0) si Contra(0)
 

Atașamente

  • Puscacugloantethewest.jpg
    Puscacugloantethewest.jpg
    8,2 KB · Vizualizări: 41
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Contra... Armele de foc vor avea nevoie de gloante nu? Atunci cei mai mici care nu pot pune mana pe aceste gloante (din lipsa de bani sau pentru ca nu au un oras) vor fi dezavantajati si faza cu ascutirea e ciudata edeoarece si pumnul este arma alba si acum ce faci? Ascuti pumnu?
 

DeletedUser

Guest
Contra... Armele de foc vor avea nevoie de gloante nu? Atunci cei mai mici care nu pot pune mana pe aceste gloante (din lipsa de bani sau pentru ca nu au un oras) vor fi dezavantajati si faza cu ascutirea e ciudata edeoarece si pumnul este arma alba si acum ce faci? Ascuti pumnu?

Gloantele o sa fie tot timpul la Vanzatorul Ambulant si tu macar ai citit tot ce am scris acolo? Am zis ca pumnul este unul dintre armele care nu are nevoie de ascutire deci e infinit. Citeste si dupa aia vorbeste.
 

lord ion

West Marshal
Eu nu de asta vorbea. Eu stiu cum sa caut dar in loc sa imi deie topicuri cu gloante mi-o dat topicuri mai noi.

si mie de ce mi-a dat toate topicurile de aici care contin cuvintul gloante?
oricum 98,9% din utilizatorii de pe forum nu stiu ca exista "cautare avansata"...
 

DeletedUser

Guest
si mie de ce mi-a dat toate topicurile de aici care contin cuvintul gloante?
oricum 98,9% din utilizatorii de pe forum nu stiu ca exista "cautare avansata"...

Am incercat si cautare avansata si tot nici un topic ce are de a face cu gloante...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus