Indemanari duel

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE:Indemanari duel
DESCRIERE SUGESTIE:In mod normal, atunci cand folosesti o arma te obisnuiesti cu ea, devii mai bun in a te lupta cu ea, daca folosesti o sabie/pumnal/etc. incepi sa fi mai capabil cu ea. Propun ca atunci cand avansezi doua nivele in duelului sa ti se dea un punct de indemanare pe vigoare/inpuscare, depinde de ce arma folosesti. Daca ai arma alba ti se va adauga un punct pe vigoare, daca ai arma de foc ti se va adauga un punct pe impuscare. Se va face diferenta dinte nivelul duelului si nivelul normal, iar apoi diferenta se imparte la doi, deoarece primesti un punct din 2 in 2 nivele. Ca sa explic mai bine va dau un exemplu: jucatorul X are nivel 20 si 20 in duel. Avanseaza la nivrelul 24 in duel: 24 (nivel duel)-20(nivelul normal)=4, 4:2=2 puncte de indemanre primite. Cam asta ar fi formula de calcul. Daca iti schimbi arma din arma de foc in arma alba, sau vicecersa, nu ti se schimba indemanarile. Daca ai avansat in nivelul duelului cu pumnul(putin probabil) ti se va pune un punct de indemanare pe vigoare.
AVANTAJE: mai multe puncte de indemanare si ar da o tenta mai realistica jocului
DEZAVANTAJE:rata dueluli ar creste deoarece vor vrea sa aiba mai multe puncte de indemanre, aici muncitorii ar fi dezavantajati
 

DeletedUser

Guest
Contra..am in oras jucatori de level 40 cu levelul duelului 92 asta inseamna 26 puncte de impuscare/vigfoare:eek:

CONTRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
 

DeletedUser

Guest
Buna idee:) Adevarul e ca momentat nivelul duelului nu prea are un rol pozitiv, cel putin pe mine ma enerveaza, el creste, tu iei din ce in ce mai putina experienta, fiind nevoit sa ataci oameni din ce in ce mai mari, pana ti-o iei :)) Io nu vad rolul pozitiv al nivelului duelului. Acum ar primi si el o valoare ceva, iar muncitorii nu sunt asa defavorizati, nivelul duelului creste si odata cu nivelul, deci ar primi si ei, dar mai putin. Acum, e normal sa fie si diferente, si duelistii/soldatii fac munci, dar nu asa bogate (in $, sau experienta) ca ale muncitorilor/aventurierilor. Verdict final:
PRO
 

DeletedUser

Guest
E buna idea.Eu votez PENTRU

4. Nu se vor accepta posturi de genul: "e buna sugestia" "nu e buna sugestia" ..etc. Daca aveti o parere despre sugestia in cauza trebuie sa va prezentati argumentele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8846

Guest
pai si cei care nu se dueleaza? ar fi dezavantajati cumva?:rolleyes:
iti dai seama cat de mult destabilizeaza jocul?
CONTRA
 

DeletedUser

Guest
Pai daca am 50 de lvl-uri la duel peste lvl-ul meu ar insemna 25 de puncte..totusi sunt cam multe,nu crezi?contra,ai destule puncte de indemanare,trebuie doar sa sti sa le pui unde trebuie.
 

DeletedUser

Guest
si eu daca sunt pe altceva
de ce sa nu primesc si eu gratis
CONTRA dezavantajeaza ceilalti jucatori
 

DeletedUser9930

Guest
contra.cei care nu sunt duelisti ce ar face? terminati cu astea...
 

DeletedUser

Guest
Contraaaaaaaa

Contra!
chiar dac m-ar avantaja......... ar destabiliza jocul si ar dezavantaja pe cei care sunt axati pe munci
 

DeletedUser

Guest
Ma dar voi cand cresteti in nivel, nu va creste si nivelul duelului? Pe la nivel mare, 20-30 de puncte nici nu o sa mai fie asa mare diferenta. Sa-mi spuna si mie cineva la ce-l ajuta in prezent nivelul duelului?
Edit: sa nu iau warn :) Tot PRO, motivele le-am prezentat deja.
 

DeletedUser

Guest
Contra,
Dupa cum s-a mai spus sunt jucatori de lvl 30-40 si au lvl duelului 98-100 pai iti dai seama cate puncte primesc ei.
 

DeletedUser

Guest
se va da prea multa vigoare/impuscare si muncitorii ar fi si mai usor de lesinat
contra
 

DeletedUser

Guest
Alin Doru?Ma indoiesc de chestia cu muncitori usor de lesinat,iti dai seama cate puncte de viata au ei????

Raman contra
 

DeletedUser

Guest
Buna idee:) Adevarul e ca momentat nivelul duelului nu prea are un rol pozitiv, cel putin pe mine ma enerveaza, el creste, tu iei din ce in ce mai putina experienta, fiind nevoit sa ataci oameni din ce in ce mai mari, pana ti-o iei :)) Io nu vad rolul pozitiv al nivelului duelului. Acum ar primi si el o valoare ceva, iar muncitorii nu sunt asa defavorizati, nivelul duelului creste si odata cu nivelul, deci ar primi si ei, dar mai putin. Acum, e normal sa fie si diferente, si duelistii/soldatii fac munci, dar nu asa bogate (in $, sau experienta) ca ale muncitorilor/aventurierilor. Verdict final:
PRO

pro de acord cu el:)
 

DeletedUser12402

Guest
Iti dai seama ce repede ar face puncte pe Impuscare/Vigoare duelisti???CONTRA!
 

DeletedUser

Guest
eu votez pentru

:D votez pentru

ne spui si noua de ce?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus