Interfata_Schimbare icon Cetăţean

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: Interfaţă_Schimbare icon Cetăţean
DESCRIERE SUGESTIE: In interfata jocului, in fereastra Locuitori de la <<Primarie <Oras, langa numele jucatorului fara rang -numit Cetăţean- a aparut o iconita caraghioasa care se vrea a fi un fel de "caşchetă" dar seamana cu un neg, daca vreti. Propun schimbarea iconului respectiv pe motivul ca e pur si simplu urata, eventual revenirea la imaginea veche cu palaria de cowboy.​
AVANTAJE/DEZAVANTAJE:
_Avantantajul ar fi ca fereastra respectiva ar arata mai bine... in orice caz, mai putin dezagreabil. In plus, cromatic si ca semnificatie, maroul respectiv e o culoare parazita care strica paleta si pune accent pe cetatean [care conform ierarhiei functiilor, ar fi trebuit sa aiba imaginea cea mai stearsa]: avem, de o parte -verde/rosu/galben- culorile ce descriu starea jucatorului, de cealalta parte -negru si gri- culorile palariilor de Primar si Consilier. Daca palaria cetateanului ar avea culoarea alba, cred ca imaginea ar fi mai placuta ochiului si mai usor de citit..
_Dezavantajul ar fi ca, poate, unora le place si ar putea sa reactioneze negativ in caz ca sunt la fel de maniaci ca mine. Doamne fereste!​

stiu ca e un detaliu minor, dar m-a zgarie pe ochi de cate ori vad cascheta aia pe chat...nu m-am putut abtine. e o modificare foarte usor de introdus.. cat mai curand, sper :))


Poate ar fi cazul sa-ti revizuiesti limbajul inainte de a propune ceva
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7008

Guest
Pro
avantajele le-ai spus chiar tu:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10287

Guest
PRO ar fi mult mai bine chiar e urata iconita si de implementat nu e greu deci inca odata PRO
 

DeletedUser

Guest
Chiar nu ma asteptam la aceasta propunere, dar mereu am vrut sa propuna cineva :) PRO, doamne ce nu-mi place bascuta aia sau ce-o fi. Si parca sare si mai mult in ochi decat primarul si consilierul, mai bine fara bascuta, serios:)
Mersi de idee :)
<3W
 

DeletedUser

Guest
Pro,
Cand am vazut-o prima oara pe beta nici nu-mi mai venea sa intru la locuitori.Dupa cum s-a mai zis nici nu se mai vede consilieri si primari.
 

DeletedUser

Guest
pro

Inainte arata mai bine primaria fara cascheta aia....acum trebuie sa ma uit atent sa i deosebesc pe primari sau consilieri de cetatenii de rand.....daca dispare palariuta eu nu am nimic impotriva.....dar e buna si ideea schimbarii culorii....
 

DeletedUser5520

Guest
pro--------

Edited by MihaiGavrilescu:
4. Nu se vor accepta posturi de genul: "e buna sugestia" "nu e buna sugestia" ..etc. Daca aveti o parere despre sugestia in cauza trebuie sa va prezentati argumentele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
PRO...caracterizarea a fost perfecta pentru acea...palarie sa ii zicem :))
Arata mult mai bine inainte,acele "palarii" strica umpic aspectul jocului.
 

DeletedUser

Guest
Nu am vazut ceva mai urat decat cascheta aia... Nu e vorba de avantaje/dezavantaje ale jocului, ci mai degraba de un mare dezavantaj estetic. Nu stiu ce'o fi fost in mintea dezvoltatorilor cand s'au gandit fix la basca aia nenorocita. E prea stridenta si atrage atentia asupra ei, in loc sa iasa in evidenta palariile de la primari/consilieri. Asadar, pot zice 100% PRO!
 

DeletedUser4828

Guest
PRO! E oribila si culoarea si forma,cand te uiti in primarie la locuitori e chiar obositor.Deci PRO!!!
 

DeletedUser

Guest
PRO

doar schimbarea culorii in alb.asa ca forma nu este urata;)
 

DeletedUser10446

Guest
Pro,nu arata deloc bine basca aia.Ar trebui schimbata cat mai repede,culoarea e de prost gust:)
 

DeletedUser

Guest
PRO
nu incurca jocul foarte mult dar ii mai bine fara ea :D sau sa o schimbe ...cu ceva mai placut, pe langa asta ea mascheaza celelante palarii asa trebuie sa te uiti de doua ori sa vezi consilierii si primarii.
 
Sus