Intrebare duel

  • Autor subiect DeletedUser1088
  • Data de început

DeletedUser1088

Guest
Salut, am fost atacat azi de cineva care avea impuscare mai mica de 455 (nu stiu sigur cat deoarece nu era in top) iar eu avand reflex 421.
Intrebarea mea e cum a reusit tipul sa-mi prinda 320+? chiar si 400 in cap, daca aveam 350 intelegeam dar e diferenta de 30 aproximativ si chiar in halul asta sa prinda damage. Poate ma lamureste si pe mine cu un raspuns, sunt chiar curios.

PS: arma da 136-145
 

DeletedUser24094

Guest
Probabil te-a atacat cu alte haine, cu care face mai multa impuscare.
 

DeletedUser1088

Guest
Cred ca ai dreptate desi nu prea vad rostu ca are haine upgradate... in fine Merci
 

DeletedUser26263

Guest
:) da -probabil tu astepti sa te atace mereu cu ce e pe el cand te uiti tu la proflul lui .

logic, nu ?

daca esti pe reflex, te-a atacat cu un set care ii da mai multa impuscare, apoi dupa ce ti-au tiuit tie urechile, si-a pus la loc setul pentru duel - cel cu update cum ii zici tu.

pe jocul asta mai exista si consumabile, in caz ca nu ai remarcat, care iti dau si alea impuscare la greu :)

si pe langa toate aceste chestiuni, mai exista si posibilitatea ca top impuscare sa nu se fi modificat pentru 5-10 min cat a schimbat adversarul tau ceva la build ca sa ti-o dea tie. :shoot:

DACA TOT DISCUTAM PE AICI, CATA IMPUSCARE TREBUIE SA AI IN PLUS FATA DE REFLEXUL UNUIA CA SA II DAI LOVITURI NORMALE? 30, 40, 100 ?
 

DeletedUser24094

Guest
Depinde si cata rezistenta are.
Reflex = Reflex + 20% din rezistenta, sau cat mai e acum, parca s-a modificat si asta.

Si 10 impuscare peste reflexul (cu tot cu rezistenta )care il are e suficient.
 

DeletedUser1088

Guest
:) da -probabil tu astepti sa te atace mereu cu ce e pe el cand te uiti tu la proflul lui .

logic, nu ?

daca esti pe reflex, te-a atacat cu un set care ii da mai multa impuscare, apoi dupa ce ti-au tiuit tie urechile, si-a pus la loc setul pentru duel - cel cu update cum ii zici tu.

pe jocul asta mai exista si consumabile, in caz ca nu ai remarcat, care iti dau si alea impuscare la greu :)

si pe langa toate aceste chestiuni, mai exista si posibilitatea ca top impuscare sa nu se fi modificat pentru 5-10 min cat a schimbat adversarul tau ceva la build ca sa ti-o dea tie. :shoot:

DACA TOT DISCUTAM PE AICI, CATA IMPUSCARE TREBUIE SA AI IN PLUS FATA DE REFLEXUL UNUIA CA SA II DAI LOVITURI NORMALE? 30, 40, 100 ?

Am zis ca nu are rostu deoarece si eu aveam haine de genu' si nu era mare diferenta adica cu setu normal dadeam 30-34 iar cu hainele alea ajungeam tocmai pe la 50-54 si il nimeream mai greu asa ca am renuntat la ele.

@Doxie eu am reflex 421 si rezistenta 419 asta inseamna ca oricine peste 500 imi poate da 300+?
 

DeletedUser24094

Guest
520+

Nu stiu exact cat e acum procentul din rezistenta care se aplica la reflex.
 
Sus