Magazin Union Pacific.

  • Autor subiect twightshine
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Salutare, am observat ce dezechilibreaza mult acest joc, ce strica pretul aurelor la piata, ce dezavantajeaza majoritatea playerilor.
Propunerea mea este, ca din magazinul union pacific, sa putem cumpara iteme doar cu obligatiuni, nu si cu pepite.

Avantaje: Pretul corect la piata pentru itemele cu aura, oricine munceste pentru a face inventarul full, nu vor mai fi asa dezavantajati cei fara pepite, si multe altele.

Dezavantaje: Mai putin bani pentru INNO.
 

DeletedUser

Guest
PRO

Avantajul l-ai spus chiar tu:cei fara pepite nu vor mai fi dezavantajati!
 

DeletedUser

Guest
pro:up:

Cei care nu joaca cu pepite, nu ar mai fi dezavantajati atat de mult
 

DeletedUser16953

Guest
Contra , dupa parerea mea ar trebuii si pepite nu doar OUP , ganditi-va ca OUP le faceti din activitate , misiuni si forturi , cu sau fara pepite e aceeasi lucru ca OUP.
 

DeletedUser

Guest
voi va dati seama ca nu va fi niciodata implementat o propumere de aici?

dar totusi ai un pro o idee buna
 

DeletedUser18597

Guest
CONTRA
Cum a zis si iulianp...imposibil!
1.Inno se vor prapadi de ras daca vor cedea asta,nu e in interesul lor sa fie jocul mai echilibrat ,ci sa castige ei bani.
2.Dom'le daca imi permit bravo mie!Este alegerea mea sa folosesc pepite!
 

DeletedUser10117

Guest
CONTRA
Chiar daca nu sunt pepitar sunt contra
De ce?
1.Pai pt a face jocul sa functioneze mai bine ai nevoie de angajati care sa lucreze,iar angazatii trebuie platiti,iar banii trebuie obtinuti din ceva cum ar fi cumparare de pepite
2. Jocul este echilibrat oarecum,deoarece poti face 4 misiuni repetabile deci 4 oup + lupte la fort ale oup + misiunile zilnice(duel,4misiuni,craft) alte oup->deci pe zi poti face vreo 30-35 oup intr-o saptamana 210-245= un cufar sau altceva din shop

Ziceti mersi ca au bagat barem optiunea de a cumpara din shop si cu pepite si cu OUP
 

DeletedUser

Guest
Contra
1.Aurele ar fi foarte scumpe pe piața și ar dezechilibra total preturile acestora.
2.Atunci din ce ar mai câștiga cei de la Inno bani?Jocul ar fi o pierdere de timp pentru ei si l-ar închide.
 
Sus