Magazin

  • Autor subiect DeletedUser113
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser113

Guest
a-si dori daca se poate mai detaliat cladirea MAGAZIN , si anume:
- magazinul a fost creat: in partea stanga am gazit rubrica negustor cu: BANDANA MARO, BANMDANA NEAGRA, SI MAGAR, bun, daca eu am un obiect si doresc sa il pun la rubrica negustor ce trebuie sa fac?

Ce beneficii aveam daca marim nivelul de magazin?
am inteles ca daca cineva vinde la noi in magazin 5% intra in contul bancii. se contabilizeaza undeva asta? adica am posibilitatea de a vedea cate obiecte au fost vandute in magazin de catre vizitatori?

ps. am cautat pe tot forumul :magazin, si nu am gasit o explicatie data clar.

multumesc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1. Nu poti pune obiecte din inventarul propriu in magazin spre vanzare.
2. Beneficiile vin odata cu marirea numarului de obiecte ce pot fi cumparate din acel magazin. Nu toate magazinele au aceleasi obiecte. Difera de la oras la oras.
3. In banca, la fondurile obstei, se vade cand cineva depune/consuma la constructii. Mai exista acolo un mesaj gen: 4$ dobanditi in urma vanzarii unui obiect. Acestia reprezinta acel 5% din pretul de vanzare al unui obiect, insa nu poti vedea ce anume obiect s-a cumparat si nici de catre cine.
 

DeletedUser113

Guest
unde anume? eu am functia de primar, deci ar trebui sa vad. revin cu poza bancii?
 

DeletedUser

Guest
In partea dreapta (scuze), unde sunt trecute sumele donate catre oras. Acele sume reprezinta atat banii personali folositi in constructie, cei depusi in fond faptic si procentajul provenit din magazin.

Arata ceva de genul acesta: Astazi la 9:09 AM $ 4 primiti din vanzarea unui obiect.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser113

Guest
bun, daca ziceti voi, asa este nu va contrazic, credeam ca este o rubrica clara de 5% in banca, de unde sa reiese si cat de evicient este magazinul pentru oras (cu privire la numarul de vizitatori), pana la urma este rentabil orasul ca poti sa cumperi din el daca ai noroc sa aiba vre-o bandana pentru misiuni, si noi ca locuitori sa scapam de bumbac ca sa facem bani.

Multumesc pentru raspuns , si rog inchidere tema, ca sa nu mai iau un ban
 

DeletedUser

Guest
Asa a fost gandit jocul. Poate, daca unele idei sunt bune si agreate de catre creatori, se vor implementa. Nu este insa ceva sigur.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus