Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser12588

Guest
Deci..doar 3 lumi disponibile? ce fac daca am 8 caractere pe toate lumile vechi (1-arizona)

doar pe alea 3 poti migra de la 2 pana la 8,arizona,buffalo si celelalte nu vor fi sterse deci,cred ca ai unde sa alegi unde sa migrezi
 

DeletedUser

Guest
Nu mergeti pe hawaii ca acolo rup aia pepitele :))) iar cei care baga mai putini bani ori deloc o sa fie mai slabi si o sa fie o discrepanta mare intre jucatori :D
Si o intrebare : deci banii si itemele pe care le avem acum o sa se stearga de pe cont ?
 
Ultima editare de un moderator:

just4fun

The Boss
@*S*E*X*I*666

la cat de veche este lumea Hawaii nu cred ca cel ce vine de pe ro2 o sa fie rege, din contra, cel ce vine de pe ro2 pe hawaii are de pierdut prin simplul fapt ca acolo sunt jucatori ce au avut posibiltatea sa cumpere indemanari

@ johno
doar pe acele lumi este posibila pentru moment migrarea

@ Sorinel Desteptul
pentru ca nu este un lucru normal ca un jucator sa cumuleze 100 de conturi de pe lumi diferite pe o singura lume - de aici si "obligativitatea" de a sterge contul pe lumea unde vei migra (asta daca ai deja unul).
migrarea nu este obligatorie insa este un necesar pentru anumiti jucatori - mai ales cei care doresc sa aibe parte de activitate mai multa.
lumile ce intra in "program" nu se inchid decat la inregistrari - adica fara noi jucatori si in acelasi timp fara prea multa activitate (asta daca o sa fie jucatori ce vor dori sa se mute)
 

DeletedUser11534

Guest
ca de obicei, o treaba "rromaneasca".... o singura alternativa viabila pentru cei care joaca pe lumile vechi, lumea 1...
o alternativa mult mai viabila era contopirea lumilor 1 cu 7, 2 cu 8, pana la 6 cu 12.....nu v-ati gandit deloc la jucatorii vechi care joaca pe primele lumi....ati gandit in folosul buzunarului inno..ia sa-i obligam pe fraieri sa se mute pe lumile cu pepitari, poate daca vor vedea ca nu mai sunt printre primii dupa migrare vor baga pepite sa-i ajunga pe bastinasii din top...
vax albina crema puca!
 

DeletedUser

Guest
Super,ma duc sa imi pregasesc orasul pe lumea 1, ca nu a mai fost folosit de mult.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser368

Guest
@ Sorinel Desteptul
migrarea nu este obligatorie insa este un necesar pentru anumiti jucatori - mai ales cei care doresc sa aibe parte de activitate mai multa.
lumile ce intra in "program" nu se inchid decat la inregistrari - adica fara noi jucatori si in acelasi timp fara prea multa activitate (asta daca o sa fie jucatori ce vor dori sa se mute)

Multumesc pentru raspuns, doar atat vroiam sa stiu. O zi buna.
 

DeletedUser10780

Guest
O da :X sa vina non pepitari pe lumea 1 :)):shoot: pepitari sunt rugati sa se indrepte spre hawai . Lumea 1 are cei mai multi jucatori din lumile vechii soooo.... daia nu migreaza lumea asta
 

DeletedUser

Guest
--In acelasi timp, pe Buffalo se va putea "merge" catre Georgia sau Hawaii--

vreti sa spuneti DE PE buffalo se va merge catre georgia si hawaii? nu prea are sens ce ati scris acolo..
 

DeletedUser14896

Guest
bine ca a venit si mult asteptata migrare, bun rau, asta e, nu pot fi toti multumiti. un plus pentru inno :up:
 

DeletedUser24788

Guest
la cat de veche este lumea Hawaii nu cred ca cel ce vine de pe ro2 o sa fie rege, din contra, cel ce vine de pe ro2 pe hawaii are de pierdut prin simplul fapt ca acolo sunt jucatori ce au avut posibiltatea sa cumpere indemanari

Just cel de pe l2 are bani cu caruta deoarece este de foarte mult timp acea lume, si faptul ca nu au indemnari cumparate pana acum , o sa isi cumpere cand o sa migreze pe hawai asa ca nu cred ca ati mai avut o idee asa de proasta pana acum , daca era pe el dorado delw maxim georgia va mai intelegeam !
 

DeletedUser

Guest
dar de pe lumea 1 si florida se va putea migra vreodata?
 

DeletedUser

Guest
Migrarea este obligatorie?

Buna! Am conturi atat pe serverele vechi cat si pe cele 2 pe care e posibila migrarea..intrebarea este: migrarea este obligatorie? Am cont pe 3 servere din cele vechi si inclusiv pe cele 2 pe care se poate migra si nu vreau sa pierd munca pe niciunul doar pt ca a revenit "minunata" idee cu migrarea. Toate sunt conturi muncite si nu am de gand sa mut un cont pe care am inceput sa joc acum 5 ani pe Hawai doar pt a popula un server care personal nu imi place (am cont si acolo). In fine ca sa nu o lungesc: ce se intampla cu serverele vechi, daca nu vreau sa migrez, stergeti serverele cu caracterele??
 

DeletedUser

Guest
Buna! Am conturi atat pe serverele vechi cat si pe cele 2 pe care e posibila migrarea..intrebarea este: migrarea este obligatorie? Am cont pe 3 servere din cele vechi si inclusiv pe cele 2 pe care se poate migra si nu vreau sa pierd munca pe niciunul doar pt ca a revenit "minunata" idee cu migrarea. Toate sunt conturi muncite si nu am de gand sa mut un cont pe care am inceput sa joc acum 5 ani pe Hawai doar pt a popula un server care personal nu imi place (am cont si acolo). In fine ca sa nu o lungesc: ce se intampla cu serverele vechi, daca nu vreau sa migrez, stergeti serverele cu caracterele??

Nu e obligatorie migrarea, dar inscrierile nu se vor mai putea face pe lumile vechi si acestea o sa se goleasca.Nu poti sa migrezi pe o lume pe care ai deja 1 cont.
 

DeletedUser

Guest
De cate ori poti sa migrezi?Ca nu prea am fost atent la ce spuneau aia despre migrare pe alte teme.
 

DeletedUser19531

Guest
Nu e obligatorie migrarea, dar inscrierile nu se vor mai putea face pe lumile vechi si acestea o sa se goleasca.Nu poti sa migrezi pe o lume pe care ai deja 1 cont.

Este obligatorie, dupa o anumita perioada de la activarea migrari respectiva lume o sa fie stearsa(la fel si conturile care vor ramane), pe the-west.net s-au sters cateva lumi de joc.
 

p.alexandru23

Greenhorn
as dori si eu un raspuns din partea unei persoane capabile.. nu doresc discutii interminabile sau spam de 2 lei.
Intrebarea mea suna asa... joci pe l2 cu un cont numit X si pe l4 cu un cont numit Y
pot transfera toate itemele posibil transferabile cat si produsele din contul y dupa l4 in contul dupa l2 iar cu acest cont X care o sa aibe produse-iteme din ambele conturi pot migra pe una din posibilitati?? multumesc pentru atentie
 

DeletedUser

Guest
Este obligatorie, dupa o anumita perioada de la activarea migrari respectiva lume o sa fie stearsa(la fel si conturile care vor ramane), pe the-west.net s-au sters cateva lumi de joc.

Pai este obligatorie sau nu ??????? ca unii dintre voi spuneti ca nu e.
Citez ce spune just4fun :"migrarea nu este obligatorie insa este un necesar pentru anumiti jucatori - mai ales cei care doresc sa aibe parte de activitate mai multa".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
as dori si eu un raspuns din partea unei persoane capabile.. nu doresc discutii interminabile sau spam de 2 lei.
Intrebarea mea suna asa... joci pe l2 cu un cont numit X si pe l4 cu un cont numit Y
pot transfera toate itemele posibil transferabile cat si produsele din contul y dupa l4 in contul dupa l2 iar cu acest cont X care o sa aibe produse-iteme din ambele conturi pot migra pe una din posibilitati?? multumesc pentru atentie

Folosirea migrari in scopuri personale pentru a transfera obiecte de la un caracter la altul incalca regulamentul si se va pedepsi cu ban permanent. In cazul suspiciunii de transferare a obiectelor de la un caracter la altul, un script va fi activat si va verifica daca este vreo neregula si in cazul depistari se va primi in mod automat ban permanent.
 

DeletedUser19531

Guest
Pai este obligatorie sau nu ??????? ca unii dintre voi spuneti ca nu e.
Citez ce spune just4fun :"migrarea nu este obligatorie insa este un necesar pentru anumiti jucatori - mai ales cei care doresc sa aibe parte de activitate mai multa".

Normal nu te obliga nimeni, nu in mod direct, dureaza cateva luni pana cand vor sterge lumile ramase, in acest timp poti juca pe respectiva lume, dar cand se vor sterge lumile se va anunta in joc pentru a putea din timp sa pleci.

as dori si eu un raspuns din partea unei persoane capabile.. nu doresc discutii interminabile sau spam de 2 lei.
Intrebarea mea suna asa... joci pe l2 cu un cont numit X si pe l4 cu un cont numit Y
pot transfera toate itemele posibil transferabile cat si produsele din contul y dupa l4 in contul dupa l2 iar cu acest cont X care o sa aibe produse-iteme din ambele conturi pot migra pe una din posibilitati?? multumesc pentru atentie

Nu se poate, citeste aici: http://forum.the-west.ro/showpost.php?p=778908&postcount=436
 
Sus