Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser7925

Guest
DA, cautam migrarea cu lumanarea de mai bine de 2 ani si nu mai vine, desi sunt 1000 de conturi pe dorado dintre care 900 sunt inactive.
 

DeletedUser2041

Guest
Sa clarificam unele lucruri:
- reclamatiile legate de activitatea echipei de administrare se fac la suport nu pe forum( cititi regulamentul forumului si respectati-l).
- Adresa de contact de pe siteul Innogames nu este pentru suport, trimiteti degeaba e-mailuri acolo.
- Migrarea a fost introdusa pentru marirea activitatii pe unele lumi de joc si eliminarea celor mai putin active, lucru care nu s-a intamplat. Decizia deschiderii sau nu a altor rute de joc nu ne apartine.
Activitatea de pe serverele de joc nu este urmarita doar de echipa de administrare, daca se dorea introducerea unor noi rute de migrare acest lucru se intampla pana acum, cu sau fara implicarea/acordul echipei de administrare. Afirmatii de genul "nu vor adminii de pe ro" nu isi au rostul.
 

DeletedUser26086

Guest
Ai sters anumite comentarii iar asta inseamna ca era ceva adevar in ele :roll: (chiar daca incalcau regulamentul) -dar asta nu conteaza.

Bun, noi am inteles ca NU DEPINDE DE VOI si tocmai de aceea am cerut un mail a persoanei care se ocupa de migrare... Daca voi nu vreti sa ii contactati, sa le expuneti doleantele noastre si sa ne dati un raspuns oficial din partea lor(eventual un printscreen cu conversatia), dati-ne noua un mail sa discutam despre problema migrarii cu respectivul/respectivii. Simplu :up:
 

DeletedUser

Guest
Ai sters anumite comentarii iar asta inseamna ca era ceva adevar in ele :roll: (chiar daca incalcau regulamentul) -dar asta nu conteaza.

Ii place sa stearga aiurea postari care nu-i convin lui, chiar daca nu incalca regulamentu'

Bun, noi am inteles ca NU DEPINDE DE VOI si tocmai de aceea am cerut un mail a persoanei care se ocupa de migrare... Daca voi nu vreti sa ii contactati, sa le expuneti doleantele noastre si sa ne dati un raspuns oficial din partea lor(eventual un printscreen cu conversatia), dati-ne noua un mail sa discutam despre problema migrarii cu respectivul/respectivii. Simplu :up:
Singura voastra legatura cu ai' de sus e community managerul. Prin el va sunt transmise dorintele catre InnoGames. In rest nu e problema voastra cine decide daca se va activa migrarea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26086

Guest
Ii place sa stearga aiurea postari care nu-i convin lui, chiar daca nu incalca regulamentu'


Singura voastra legatura cu ai' de sus e community managerul. Prin el va sunt transmise dorintele catre InnoGames. In rest nu e problema voastra cine decide daca se va activa migrarea.

Bun.. Asta stiu si eu.. Dar ce te faci daca community managerul nu vrea sa le transmita celor de la INNO? :nesigur:
 

DeletedUser25880

Guest
Daca nu vrea community managerul sa trimita mai departe trimiti o scrisoare la cei de la inno sau te duci la ei.
 

DeletedUser2041

Guest
Bun.. Asta stiu si eu.. Dar ce te faci daca community managerul nu vrea sa le transmita celor de la INNO? :nesigur:

Community Managerul a transmis mereu mai departe aceste lucruri. Faptul ca unii va agita pe aici si va spun ca nimeni nu transmite nimic mai departe, nu inseamna ca este si adevarat.
Problema de inactivitate in joc este pe toate market-urile nu doar pe ro, exista oameni peste CM care au acces la acest gen de informatii si pot lua masuri. Nu CM-ul decide de capul lui ce face in joc si ce nu. Sa fim serios, ascultati si parerile altora nu doar bagatorii in seama de pe forum.
 

DeletedUser17189

Guest
- Migrarea a fost introdusa pentru marirea activitatii pe unele lumi de joc si eliminarea celor mai putin active, lucru care nu s-a intamplat. Decizia deschiderii sau nu a altor rute de joc nu ne apartine.

Sunt tare curios cum nu s-a marit activitatea pe L1 si Hawaii.Chiar tare curios.Macar daca ai vorbii cu cineva care nu joaca pe ambele lumi si stie care sunt prezentele si care au fost.
De curand am vazut ceva si pe forum pe .net ca cerea cineva migrarea.Acolo la fel,cand au bagat migrarea,erau super forturi si prezenta.
Nu va mai chinuiti degeaba,oricum in afara de raspunsuri "destepte" nu primiti nimic de la ei.
 

DeletedUser2041

Guest
De curand am vazut ceva si pe forum pe .net ca cerea cineva migrarea.Acolo la fel,cand au bagat migrarea,erau super forturi si prezenta.
Nu va mai chinuiti degeaba,oricum in afara de raspunsuri "destepte" nu primiti nimic de la ei.

Ai zis bine "cerea", daca vei vedea pe .net ca apar rute noi si aici nu, mai discutam atunci. Daca se vor introduce rute de migrare in alte parti, .ro nu va ramane pe dinafara.
 

DeletedUser17189

Guest
Da,am zis cerea.Din nou un raspuns tipic voua.Macar adminii de pe forum pe .net sunt mai capabili sa poarte o discutie cu jucatorii care vin cu anumite plangeri,nelamuriri.Voi mergeti pe principiul romanesc "eu sunt b0$$ si sunt smecher".
Spor la cat mai multe event-uri si astept sa vad sabia Jedi in joc.Sa-l bagati si pe Chewbacca ca animal de calarie sau ceva.
 

DeletedUser26086

Guest
De unde stii ca nu vrea?



:ras:

Pai am cerut si noi o dovada ca au zis ei ca nu au de gand sa bage migrare :d Nimic...
:tumble:

Oricum... Degeaba ne pierdem timpul cu ei . Jucam pana vom fi la forturi 2vs2 si pana cand vom fi 3 online pe chat, poate poate ne vor sustine si ei si se va baga migrarea mult ravnita :sombrero:
 

DeletedUser2041

Guest
Pai am cerut si noi o dovada ca au zis ei ca nu au de gand sa bage migrare :d Nimic...
:tumble:

Oricum... Degeaba ne pierdem timpul cu ei . Jucam pana vom fi la forturi 2vs2 si pana cand vom fi 3 online pe chat, poate poate ne vor sustine si ei si se va baga migrarea mult ravnita :sombrero:

Nimeni din echipa de administrare nu se opune migrarii.
 

DeletedUser

Guest
Da,am zis cerea.Din nou un raspuns tipic voua.Macar adminii de pe forum pe .net sunt mai capabili sa poarte o discutie cu jucatorii care vin cu anumite plangeri,nelamuriri.Voi mergeti pe principiul romanesc "eu sunt b0$$ si sunt smecher".
Spor la cat mai multe event-uri si astept sa vad sabia Jedi in joc.Sa-l bagati si pe Chewbacca ca animal de calarie sau ceva.

Sabia laser s-a bagat deja, ai ramas pe din afara oleaca. Aici doar cu vreo 2 poti purta o discutie. Restu's doar raspunsuri standard :ras:
 

DeletedUser10117

Guest
Ma refeream sa fie ceva banal,sa o aiba toata lumea.


vreau migrare,de ce vreau migrare deoarece lumea e moarta...PS:am primit pct de penalizare ca cica am facut off topic

spune adminu ca lumile erau moarte...de aceea s-au deschis rute de migrare...lumea buffalo,era cea mai activa lume de forturi..toti eram fortisti eram o comunitate...de ce s-a bagat migrare pe acea lume?...sa ne imprastiem pe ici si pe colo?...o intrebare de ce nu ati intrebat unde vrem sa migram(cum s-a facut si cu nivel duel etc..)...multi jucam peste tot,lumea s-a lasat...am fost anuntati din scurt..in fine

Dar totusi pe florida si el dorado cred ca observati cat de moarte sunt acele lumi...daca trimit suport mi se raspunde in 3 zile

Daca am ceva cu un admin,trimit suport?..cui ca e suport nu imi aleg adminu cu care sa vb..pot sa dau peste adminu cu care am probleme...va cunoasteti voi intre voi nu patiti nimic...de aceea vrem si noi niste contacte ale aceluia care se ocupa de zona noastra..trebuie sa aveti un sef care e mai mare ca voi si ii spuneti toate problemele lui...
 

DeletedUser

Guest
Daca am ceva cu un admin,trimit suport?..cui ca e suport nu imi aleg adminu cu care sa vb..pot sa dau peste adminu cu care am probleme...va cunoasteti voi intre voi nu patiti nimic...de aceea vrem si noi niste contacte ale aceluia care se ocupa de zona noastra..trebuie sa aveti un sef care e mai mare ca voi si ii spuneti toate problemele lui...

Daca ai probleme cu un admin si trimiti ticket atunci Community Managerul este obligat sa-ti raspunda. Si nu, nu se va intampla nimic daca faci asta :ras:
 
Sus