Minecraft

  • Autor subiect DeletedUser19407
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Asa se intampla cand joci cu prietenii:

2012-09-15_225933.png

2012-09-15_223420.png

NOTA: Din caramizile alea ies gandaci cand le spargi.
 

DeletedUser9859

Guest
Mi-am facut casa de manelist:

2h542v6.jpg



Tot acoperisu' e facut din blocuri de aur:

dcsb5v.jpg



Si pentru dusmanu' meu, Fanel de la Burga King:

N-am avut destul diamant, am factu doar F-ul pana cum, dar o sa scrie: Fanel de la Burgar King n-are valoarea mea.

jqrcxu.jpg

Pot sa-mi fac lejer 7-8 camere in casa da' n-am chef acum.
 

DeletedUser

Guest
Am o mica problema cu un plugin , mai anume preciousstone.
Doar op-eratorii pot pune protectie , adica daca un jucator simplu pune un cub de diamond nu se intampla nimic .
 

DeletedUser

Guest
Am o mica problema cu un plugin , mai anume preciousstone.
Doar op-eratorii pot pune protectie , adica daca un jucator simplu pune un cub de diamond nu se intampla nimic .


si care ar fi problema? o eroare ceva?

apropo. Ai sv de minecraft? daca da dai ip pe privat ca-s curios :D
 

DeletedUser

Guest
Am pluginul , doar ca daca um player pune cub de diamond nu se intampla nimic. Doar daca un op il pune are efect . (face protectie).

:huh:
 

DeletedUser

Guest
Se simte careva in stare sa faca un server de hamachi? Fie 1.6.2 , fie 1.5.2, am chef sa joc.
 

DeletedUser

Guest
Cum pot sa-mi pun un texture pack in minecraft?

Il descarci, apesi tasta windows + r, scrii %appdata% (cu tot cu "%") , cauti .minecraft, te duci la resource packs, nu is sigur daca trebuia dezarhivat sau nu, baga-l si arhivat si dezarhivat, intri in joc > texture packs > alegi texture packul si gata. Parca trebuia ceva gen MCPatcher ca sa mearga bine, dar nu is sigur, nu am mai facut de-astea de mult.
 

DeletedUser5520

Guest
Il descarci, apesi tasta windows + r, scrii %appdata% (cu tot cu "%") , cauti .minecraft, te duci la resource packs, nu is sigur daca trebuia dezarhivat sau nu, baga-l si arhivat si dezarhivat, intri in joc > texture packs > alegi texture packul si gata. Parca trebuia ceva gen MCPatcher ca sa mearga bine, dar nu is sigur, nu am mai facut de-astea de mult.

Multumesc mult :D . Acuma incerc sa vad daca merge .
 

DeletedUser9859

Guest
Mai joaca lumea Minecraft?Credeam ca a fost uitat de mult.As mai juca si eu cateva ore daca apare un server, ceva.
 

DeletedUser

Guest
Aia zic si eu, daca se simte cineva in stare sa faca un server pe hamachi, poate jucam.
 
Sus