Misiuni noi....

DeletedUser

Guest
1.Amenintarea (Imprumutul)

Maria Roalstad:"name" te asteptam.Am intrat intr-o problema foarte mare si poate poti sa ma ajuti tu.Am luat un imprumut mare de la Johnny Hurt, un bandit cautat, foarte periculos.Imi trebuia bani pentru boala parintilor mei si eram disperata.Acum nu am cu ce sa platesc imprumutul, iar Johnny ma ameninta la moarte.Mi-a spus sa ii aduc niste bijuterii, aur si pietre pretioase intr-o saptamana.Ajutama te rog cu materialele.

Tinta: Fa rost de materialele cerute de Maria Roalstad!
Necesar
Aurul nebunilor 0/10
Bijuterii 0/5
Pietre pretioase 0/5

Recompensa: 850 puncte de experienta
1 bere

Text final:
Maria Roalstad:Iti raman datoare "name". Lui Johnny i-a placut plata. Am descoperit ceva foarte interesant.Sa vii pe la mine inspre seara.

2.Amenintarea (Jaful)

Maria Roalstad:Vad ca ai venit "name". Ti-am spus ca am descoperit ceva foarte interesant. Cand am ajuns la barlogul lui Johnny cu plata am auzit ceva de la usa. Vorbea cu partenerii lui. Am ascultat mai detaliat si spunea ceva despre un jaf la o banca dinspre est. La miezul noptii vor jefui banca. Daca doresti mai bine sa le furi banii jefuiti.M-am gandit la un plan.Ai nevoie de o arma si ceva materiale. Trebuie sa fim pregatiti dupa ce vor da jaful.Ce zici?

Tinta: Pregatestete sa furi banii jefuiti de banditi!
Necesar
Schofield 0/1
Dinamita 0/2
Harta 0/1
Masca 0/1
Gloante 0/5
Sa 0/1
Cazma 0/1

Recompensa: 1000 puncte de experienta

Text final:
Maria Roalstad: Bravo "name"! Te-ai pregatit destul de bine pentru furt. Iti voi arata coordonatele la barlogul banditilor, pe harta. Putem sa trecem la partea finala.

3.Amenintarea (Jaful 2)

Maria Roalstad:"name", aceasta misiune e foarte periculoasa dar stiu ca poti. Dupa ce banditii vor da jaful la banca va trebui sa mergi la barlogul lor sa furi banii, inspre nord. Sa te conduci dupa harta si coordonatele explicate. Iata planul:Ajungi la barlog. Iti pregatesti gloantele la pistol si masca pe fata. Planteaza dinamita la usa casei. Dupa ce explodeaza intrarea intri cu forta si furi banii. Nu te va vedea nimeni prin fumul ala.Cand te intorci acasa sa te asiguri ca nu esti urmarit. Mult noroc!

Tinta: Mergi dupa coordonatele explicate de Maria la barlogul banditilor.
Necesar
Sa 1/1

Recompensa: 200 puncte de experienta

Text final: ...

4.Amenintarea (Banii)

Tinta: Fa ce ti-a spus Maria si ia banii jefuiti de banditi.Va trebui sa te duelezi cu Johnny.
Necesita
Schofield 1/1
Dinamita 2/2
Masca 1/1
Gloante 5/5
Cazma 1/1
Castiga duelul cu Johnny

Recompensa: 25 000 Bani lichizi
Documente 1/1

Text final:Maria Roalstad:Esti cel mai bun "name". Cu banii astea vei face multe! Foloseste documentele false daca te intreaba cineva de impuscaturile trase aseara.

5.Amenintarea (Ce s-a intamplat?)

Şeriful John Fitzburn: "name", niste oameni mi-au spus ca te-au vazut aseara in locul unde au fost trase niste impuscaturi.Convingema ca nu tu ai fost. Si te rog sa dai niste anunturi despre moartea lui Johnny Hurt.

Tinta: Foloseste documentele pe care ti le-a dat Maria si convingel pe Serif ca nu tu ai fost cel vazut in locul ala. Da anunturi despre moartea lui Johnny Hurt.

Necesar
Documente 1/1
Lipeste afise 0/8 ore

Recompensa: 300 puncte de experienta

Text final:
Şeriful John Fitzburn:"name", scuze ca te-am confundat si multumesc pentru serviciile indeplinite.

6.Amenintarea (Razbunare)

Maria Roalstad:"name" am niste vesti proaste pentru tine. Banda lui Johnny Hurt vine dupa tine sa il razbune pe partenerul lor. Mai bine ai pune banii intr-un loc sigur si te-ai antrena.

Tinta: Pregatestete sa te duelezi cu cei din banda lui Johnny.!
Necesita
Duel cu Bob
Duel cu Jack
Duel cu Tom
Duel cu Harry

Recompensa: 2000 puncte de experienta
1000$
Text final:Maria Roalstad:"name", vad ca ai supravietuit. Esti foarte puternic in dueluri dupa cum se vede. Ne mai vedem!


Instructiuni misiuni:

Aceste misiuni apar la nivelul 75 la orice clasa...A 4-a misune se va indeplini la locul dinspre nord unde trebuie sa furi banii.
Johnny Hurt
Indemnari:
Reflex 60
Impuscare 60
Ferire 55
Tintire 80
Tactica 67

Bob
Indemnari:
Reflex 45
Impuscare 95
Ferire 60
Tintire 55
Tactica 67

Jack
Indemnari:
Reflex 43
Impuscare 50
Ferire 85
Tintire 59
Tactica 61

Tom
Indemnari:
Reflex 50
Impuscare 65
Ferire 43
Tintire 89
Tactica 44

Harry
Indemnari:
Reflex 40
Impuscare 67
Ferire 45
Tintire 60
Tactica 90

Medalie:
imagescrop.jpg
other3crop.png
Foarte rezistent (Nu e foarte super imaginea dar dati si voi idei)


NUME SUGESTIE: Misiunile Amenintarea
DESCRIERE SUGESTIE: O misiune cu scopul de a obtine niste bani buni si experienta...
AVANTAJE/DEZAVANTAJE: Sunt foarte bune pentru dezvoltarea jucatorului, doar ca trebuie sa ajungi pana la niv. 75..

:cool:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nice...
Ai idei foarte bune !!
PRO !! Misiunile astea sunt perfecte, nu sunt greu de făcut și se pare ca, câștigăm foarte mulți $$.
Îmi place.Congratulations !!
 

DeletedUser

Guest
SUNT PRO LA IDEE
BRAVO
totusi unde scrie 40000 $ mie mi se pare exagerat umpic
era mai bine 4000$
oricum este dezvoltata si foarte reusita
 

DeletedUser17702

Guest
PRO

ideeia e bine gandita..dar masca de unde o iei?...:D
 

DeletedUser

Guest
E o munca, daca nu stii.
Se găsește la vânător de recompense.
 

DeletedUser

Guest
misiunea 4...bani lichizi? :D, si 40.000:eek:
mai gandeste :rolleyes:
revin ulterior cu pro sau contra
 

DeletedUser

Guest
Asta cam asa e...40.000 recompensa????? e cam mare.. dar in rest totul e ok..PRONTRA!!!
 

DeletedUser

Guest
Nu va fortati norocul... Am schimbat 40 000 cu 15 000...Daca si 15 000 $ e mult spunetimi voi ce suma...
 

DeletedUser

Guest
chear este frumoasa misiunea....cerintele sunt grele dar si recompensele pe masura
PRO ::)
 

DeletedUser14918

Guest
PRO.Este bine 40000 $.Aia jefuiesc banca si iau doar 15000$?.Este bine 40000 dar johny ala sa fie greu de ucis.Gandeste-te si punei niste indemanari asa sa fie mai greu de ucis.Daca te gandesti bine dai 5000$ sau cat ii schofieldu si te alegi cu 10000?Nush dar este bine gandita misiunea.Oricum sunt putine misiuni.Dar ai putea aduce o continuare cu misiunea parca este cam scurta:D

TOTUSI PRO
 

DeletedUser

Guest
PRO
1.Frumos detaliata.
2.Un nou set de misiuni.
3.Mai multa activitate pentru jucatori.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Doar o observatie, mai trebuie sa scrii atributele fiecaruia din banda lui Johnny Hurt si vezi ca fiecare sa aiba o indemanare a sa in avantaj fata de ceilalti .Unul dintre banditi sa aiba 70 tintire,altul sa aiba 99 tacitca,etc.<3W
In rest a fost foarte bine:detaliat,banii au fost pusi in proportii bune si ideea de a te bate cu toata banda lui Johnny Hurt e super!
(Ar trebui sa creezi si o medalie pentru misiune!)

AI UN :DPRO:D CLAR DE LA MINE !
 
Sus