Misterul pustii de aur

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
NUME SUGESTIE: Misterul pustii de aur
DESCRIERE SUGESTIE: O sa va scutesc de detalii plictisitoare si va voi prezenta direct ideea:


13271939.jpg

Am pus in mai multe posturi pentru ca nu aveam loc intr-un singur post (prea multe poze).

Acest set de misiuni va aparea doar daca:
-Misiunile clasei de caracter au fost terminate.
-Ai nivel minim 100.
-Ai sabie/colt de aur echipat.
-Ai celelalte doua chei in inventar.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
50525533.jpg


  • Acest hotel va aparea aleatoriu pe harta langa o padure.

90103363.jpg


85914601.jpg


72964756.jpg
 

DeletedUser

Guest
17839988.jpg


  • Va fi o misiune la orasul fantoma in care vei gasi un biletel pe care scrie sa te duci in cea mai apropiata padure, nu va avea text de final si nici vreo descriere, doar vei gasi un biletel in care scrie ca se va intampla ceva in cea mai apropiata padure, dupa care va aparea un npc la nici 5 minute de mers:
41667037.jpg

75352452.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
25450657.jpg


  • Pentru a continua misiuni va trebui sa ne rugam de 2x (30 de minute).
  • Urmatoarea munca va aparea doar cand a-ti incheiat misiunea precedenta si va disparea cand/daca veti gasi cheia numarul 3. => nu se va castiga prea mult timp profit de pe urma acestei munci:
21896180.png

17634521.jpg

Pentru a putea face aceasta munca va trebui ca indemanarile sa fie puse doar pe conducere si aspect, iar atributele pe carisma.Hainele sunt:
  • Acoperamand de cap din pene
  • Esarfa neagra
  • Geaca din piele de lux
  • Pantofi de sarlatan
  • Aparatori moi galbene pentru picioare
  • Curea maro cu pistoale
  • Maceta lui nat
  • Mustang
  • Elixir


AVANTAJE: O noua modalitate de a lua pusca de aur, o noua aventura.
DEZAVANTAJE: Gasiti voi destule, nu vreau sa va stric fericirea.

Scuzati claritatea pozelor, sunt facute in paint. :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Hmm..
Interesant !!
Cea mai tare parte e aia cu munca la care găsești a treia cheie.
PRO !!
 

DeletedUser

Guest
Pro dar chestia cu bani si experienta nu prea 95$ in 5 minute atunci intr-o ora ar veni cam 1140 si experienta la fel plus poate pe deasupra mai ai activat si "Salariu mai mare". Oricum eu zic Pro
 

DeletedUser

Guest
Detaliat,bine pus la punct,ai si model de postare !Plus ca misiunea in sine este de folos si destul de interesanta !:)
:D PRO ! :D
 

DeletedUser

Guest
Pro dar chestia cu bani si experienta nu prea 95$ in 5 minute atunci intr-o ora ar veni cam 1140 si experienta la fel plus poate pe deasupra mai ai activat si "Salariu mai mare". Oricum eu zic Pro

Nu cred ca ai prins partea jocului cand norocul, banii, experienta s.a.m.d erau scrise in procente, nu cum este acum, intra aici si iti vei da seama despre ce vorbesc. Multumesc tuturor, mai astept si alte pareri.
 

DeletedUser

Guest
-Pana ajung eu la nivelul 100 mai este,dar e bine pentru cei care au deja.
-Foarte frumoasa ideea si dezvoltata + originala.
-Asa au misiuni si activitate cei peste 100.


PRO
 

DeletedUser14918

Guest
contra
-Este deja o misiune pentru pusca de aur!Daca ar mai baga aceasta misiune tot pentru pusca nu se mai chinuie nimeni sa faca reskill pe dexteritate sa-si bage premium,sa munceasca pana gaseste cheia3.
-Este cea mai buna arma de fort si cred ca misiunea asta a ta este prea usoara pentru asemenea obiect.
-Plus ca are un lvl prea mare pentru a putea fi folosita.100:O poi pusca de aur poate fi folosita la nivel 75.
-Nu are rost sa propui o misiune pentru pusca cand exista una!
contra
 

DeletedUser

Guest
contra
-Este deja o misiune pentru pusca de aur!Daca ar mai baga aceasta misiune tot pentru pusca nu se mai chinuie nimeni sa faca reskill pe dexteritate sa-si bage premium,sa munceasca pana gaseste cheia3.
-Este cea mai buna arma de fort si cred ca misiunea asta a ta este prea usoara pentru asemenea obiect.
-Plus ca are un lvl prea mare pentru a putea fi folosita.100:O poi pusca de aur poate fi folosita la nivel 75.
-Nu are rost sa propui o misiune pentru pusca cand exista una!
contra

Daca tu poti bate acel mexican si apoi sa faci si acea munca, fara sa bagi in reskill macar 100.000$ si minim 50 de pepite imi dau stergere cont pe toate lumile pe care joc! Si e problema mea cat pun eu nivelul pentru misiune, cei de la inno pot pune cat vor 70,90,120, ce zic eu acolo e doar "un exemplu. :rolleyes: Asa ca succes la jefuitor de morminte. :P
 

DeletedUser8304

Guest
interesant, as fi pro, dar acea munca cred ca e imposibil de facut pe o lume normala ...
 

DeletedUser

Guest
Singura modalitate de a gasi cheia este sa o gasesti la munci cu noroc mare ! Asa se mult mai bine ! Si mai usor decat misiunile astea !
Contra
 

DeletedUser

Guest
Pro, dar modifica alea cu 200 impuscare etc, pune sabia de aur/cold de aur
 

DeletedUser12402

Guest
CONTRA!!!Deja exista o misiune pentru Pusca de aur...Misiunile tale sunt chiar usoare,cu recompense mari iar munca aceia este imposibila(trebuie sa fie o indemanare x 2 ca sa poti face acea munca:)nimeni nu poate atinge leval 900 sau sa cumpere 400 de Indemanari)
 

DeletedUser

Guest
mhm.. deci daca faci misiunile, dezgropi o noua munca?
misshto Pro.
 

DeletedUser

Guest
interesant, as fi pro, dar acea munca cred ca e imposibil de facut pe o lume normala ...

Am facut o lista cu hainele cu care s-ar putea ajunge, si am reusit sa strang un total de ~792 pdm (~ +12),insa indemanarile trebuie puse doar pe conducere si aspect, iar atributele pe carisma.Hainele sunt:
  • Acoperamand de cap din pene
  • Esarfa neagra
  • Geaca din piele de lux
  • Pantofi de sarlatan
  • Aparatori moi galbene pentru picioare
  • Curea maro cu pistoale
  • Maceta lui nat
  • Mustang
  • Elixir


Pro, dar modifica alea cu 200 impuscare etc, pune sabia de aur/cold de aur

Nu inteleg ce vrei sa spui, un edit te rog.

CONTRA!!!Deja exista o misiune pentru Pusca de aur...Misiunile tale sunt chiar usoare,cu recompense mari iar munca aceia este imposibila(trebuie sa fie o indemanare x 2 ca sa poti face acea munca:)nimeni nu poate atinge leval 900 sau sa cumpere 400 de Indemanari)

Nu este chiar usor sa poti ajunge la munca, apoi sa o termini , dupa cum vezi, acel npc este destul de bun cu o arma pe masura, apoi va trebui sa cheltuiesti o suma, zic eu, destul de mare pentru reskill, cat despre pdm, poti face acea misiune, uitate la acel reply care i lam lasat lui Roland Del Nord.
 

DeletedUser

Guest
Hmmm... daca tot se plang oamenii astia ca exista pusca de aur de ce nu inventezi altceva, cum ar fi schofield de aur, cea mai buna arma de duel, 112-216 pierdere. Oricum sunt pro acestei idei, misiunea e bine gandita si chiar imi place aceasta aventura. PRO
 

DeletedUser14918

Guest
vad ca ai idei!Gandeste-te la o continuare a misiunii cu pepita de aur!ar fi mai folositoare!Si nu zic ca este chiar asa de usor de facut munca aceea dar gandestete daca ai pus sansa de a gasi misiunea este de 1% in 30 min!nu?deci sunt sanse de 4% sa gasesti cheia in 2 ore!Ceea ce nu este imposibil!Poate daca veneai cu ideea asta inainte sa se gaseasca cheia la jefuitor de morminte poate era implementata!TOt contra raman
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus