Muncitor

DeletedUser

Guest
Parerea mea e ca muncitorii par inofensivi dar sunt cei mai smecheri playeri ...zic ca daca-i atacam suntem lasi si ne dau mesaje de genul "De ce m-ai atacat nu ai mila fata de un muncitor inocent?".Sunt duelist si atac muncitori fara numar.Este drept ca trebuie respectati pentru ca contruiesc dar nu trebuie scutiti de dueluri.Adica noi celilalti aventurierii , soldatii , ciar si duelisti de ce nu suntem scutiti de atacurile adversarilor?Oricum muncitorii SUNT CEI MAI SMECHERI PLAYERI
 

DeletedUser

Guest
Fiind muncitor nu ma deranjeaza duelurile pentru ca nu am mai nimic de pierdut: doar ceva energie in cazul unui lesin si bani putini daca stii sa nu umblii cu cashul gros la tine si ii bagi la timp in banca. Nu ma tine nimeni pe bara cate 2 zile pentru ca nu e treaba mea sa atac, poate doar 2 zile de liniste sa-mi vad de treaba. Ca dovada sunt pe ultimul loc la dueluri si nu m-am plans niciodata: de atacatorii mei se ocupa armata din oras. Ei ma razbuna si mai linistesc, atat cat pot ei spiritele atacatoare :).
Nu-i inteleg insa pe cei care ataca muncitorii cu de la care nu primesc mare experienta nici bani. Ei nu castiga nimic, fac doar risipa de energie... dar au un punct in plus la dueluri: mare smecherie! :eek: Acestia sunt singurii atacatori carora le-am trimis mesaj de genul: Pentru ce atata risipa de energie? (fara sa ma vait , sa cer indurare sau sa-i jignesc in vre-un fel))... dar n-am primit decat raspunsuri de genul: "de-al draq", "c-asa vreau io/ muschii mei" sau n-am primit deloc raspuns... :confused: Daca gresesc cu ceva sau daca poate cineva il rog sa ma dumireasca si pe mine ca eu chiar nu vad nici un avantaj la atacurile astea...
In rest ca sa fii muncitor adevarat nu-i chiar asa simplu, iti tb. ceva expeirenta si sa stii niste secrete ale "meseriei" astfel incat la terminarea unui lvl. la negustor sa ai iteme bune. Smecheriile le aflii din experienta si de la altii incercand toate sfaturile posibile. Unele merg altele nu... Cine vrea sa stie tb sa incerce tot!
De asemenea tb sa comunici cu celalti muncitori pentru ca treaba sa iasa bine si ieftin. Un oras cu un singur muncitor, oricat de multe puncte de constructie are el, nu va avea niciodata multe iteme bune, la fel si un oras cu multi muncitori care nu stiu unul de altul si fiecare munceste in legea lui doar ca sa faca puncte multe si repede. In general primele orase construite sunt mai slabe in iteme decat academiile lor: asta pentru ca prioritar la inceput este sa construiesti cat mai repede pentru ca orasul sa poata lua cat mai repede un fort sa-l dezvolte. Cum il pasteaza ramane de vazut!:P
Cam asta e cu muncitorii, tb. sa stie sa se "muleze" dupa nevoile orasului, sa stie sa coordoneze muncitorii \ sa stie sa asculte de coordonatorul muncitorilor, nu sa muneasca in nestire si alandala.
In final nu cred ca exista o clasa de caracter "cea mai importanta" pentru ca fiecare are rolul lui in oras la fel de importat: unii construiesc mai repede, unii ataca mai bine, altii apara mai bine, altii aduc banii in oras etc.
De ce nu exista atunci orase numai de aventurieri... sau numai de soldati ... sau numai de muncitori, etc.?
 

DeletedUser

Guest
eu pe l 8 sunt muncitoare,si chiar imi place :)
daca va uitati la dueluri la mine veti vedea ce indur:)
asta e,mi-am asumat un sacrificiu...
si pe cat de des sunt de atacati muncitorii,cu atat mai multcreste respectul victimei si scade onoarea atacatorului
 

DeletedUser

Guest
In rest ca sa fii muncitor adevarat nu-i chiar asa simplu, iti tb. ceva expeirenta si sa stii niste secrete ale "meseriei" astfel incat la terminarea unui lvl. la negustor sa ai iteme bune.

"Smecheriile" gen : roaga-te de 3 ori inainte sa construiesti si stai in cap de 5 ori inainte sa mergi la baie nu functioneaza. Cand adaugi un nivel in plus la magazin primesti obiecte la intamplare.
 

DeletedUser

Guest
"Smecheriile" gen : roaga-te de 3 ori inainte sa construiesti si stai in cap de 5 ori inainte sa mergi la baie nu functioneaza. Cand adaugi un nivel in plus la magazin primesti obiecte la intamplare.


esti tu asa sigur ???;)
 

DeletedUser

Guest
eu pe lumea 7 eram muncitor
Dar fac in duel orice soldat si nam nicio medalie de constructor
Am facut asta pt a le arata tutuorr ce inseamna un muncitor
Trebuie sai tratati cu respect
Ei ne fac orasele
Sper ca am invatat ceva jucatori sa nu se mai puna cu muncitori
Apropo pt cei ce probabil au auzit de mine ma numeam Vladutzul inainte de stergere
 

DeletedUser

Guest
eu pe l 8 sunt muncitoare,si chiar imi place :)
daca va uitati la dueluri la mine veti vedea ce indur:)
asta e,mi-am asumat un sacrificiu...
si pe cat de des sunt de atacati muncitorii,cu atat mai multcreste respectul victimei si scade onoarea atacatorului

:)) pe lumea7 la nivel 65 muncitor cei care ma bumbaceau nonstop au inceput sa ma ocoleasca nu ma laud ca-i bat pe toti dar multi au realizat ca pierderea in viata nu merita atacul.
asta s-a intamplat dupa ce am terminat orasul si am inceput sa investesc strict in duel. mai am putin si incep sa-mi platesc si politele nu de alta dar nu e frumos sa ramai dator :cool:
 

DeletedUser

Guest
"Smecheriile" gen : roaga-te de 3 ori inainte sa construiesti si stai in cap de 5 ori inainte sa mergi la baie nu functioneaza. Cand adaugi un nivel in plus la magazin primesti obiecte la intamplare.

Nu toate smecheriile cu rugaciuni functioneaza, dar crede-ma ca sunt cateva care lovesc, si nu ma refer numai la rugaciuni.;) Nici eu nu le stiu pe toate dar mai invat... Primul oras pe care l-am construit (si la care nu am aplicat smecheriile) nu are iteme bune lei iar la celelalte am incercat sa prind cel putin itemul de lux din fiecare nivel, si mi-a cam iesit in proportie de 80%. Deci smecheriile exista, totul e sa incerci si sa ai rabdare! :cool:
 
Sus