Nelamurire

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Daca am Energie 2/100 si pentru construit o cladire in oras imi trebuie 6 . Daca dau sa dorm la Hotel pana fac 6/100 si apoi dau Cancel la Hotel imi raman punctele de Energie ?


Nelamurire!!!

Reguli sectiune
Inainte de a posta o noua intrebare, asigurati-va ca respectati un minim de reguli.

1. Incercati o cautare si verificati daca s-a mai discutat pe acea tema.
2. Asigurati-va ca titlul intrebarii este relevant (nu se admit titluri generice (intrebare, problema, etc)

Poate data viitoare incerci sa tii seama de regulile de aici.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca am Energie 2/100 si pentru construit o cladire in oras imi trebuie 6 . Daca dau sa dorm la Hotel pana fac 6/100 si apoi dau Cancel la Hotel imi raman punctele de Energie ?

nu

daca stai la hotel 8 ore, primesti energia, altfel nu primesti nimic, decat 10$ irositi


Inainte de a raspunde, asigura-te ca raspunsul tau e cel real.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
E gratuit la mine in oras :)
deci dorm degeaba , cand o sa fac 6/100 energie si dau Cancel se intoarce la cat am avut , 2/100 nu ?

Daca e asa , nu fac nimic :(
 

DeletedUser

Guest
nu se intoarce....eu cand dau seara sa doarma 8 ore si il mai opresc in ultimele 10 minute tot atat are nu scade nimik
 

DeletedUser

Guest
Mie mi s-a intamplat ceva ciudat rau de tot: Am gasit aseara un oras cu un hotel, am dat comanda sa dorm la el, 7 ore de deplasare pana la oras si alte 8 ore de somn. La relogare in aceasta seara, icoana charului era tot langa ferma de porci unde lucrasem aseara, dar la comanda sa lucreze mi-a indicat ca trebuie sa se deplaseze...17 ore... nu inteleg, aseara m-am deplasat 7 ore pana la hotel iar acum ma intorc 17... ceva ii dubash aci...


Daca ai o alta problema, o discuti separat, e greu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
deci pana la urma cum este? cum zice nightbox ca nu primesti nimic sau cum zice vandam ca primesti cat a apucat sa doarma?
nu de alta dar si eu sunt intr-o situatie similara si as vrea sa-l pun sa doarma vreo 2 ore.
 

DeletedUser

Guest
Acum testez sa vad ce se intampla , normal daca dormi 1-2 ore si faci energie trebuie sa iti dea energia pe care o faci doar pierzi timpul...:D
 

DeletedUser

Guest
mie m-i se pare ca daca il lasi sa doarma se regenereaza in timpul ala mai mult decat normal ...
adevarul e ca nu am verificat dar asa m-i se pare ca am patit ...
 

DeletedUser

Guest
deci pana la urma cum este? cum zice nightbox ca nu primesti nimic sau cum zice vandam ca primesti cat a apucat sa doarma?
nu de alta dar si eu sunt intr-o situatie similara si as vrea sa-l pun sa doarma vreo 2 ore.


cand esti la hotel energia se incarca mai repede

adica

64/8 = 8 energie pe ora

8 + 3 = 11 energie regenerare/ora


Repet avertismentul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
problema

am ramas la 0 atribute si 0 la indemanare si nu pot sa mai execut misiunile la care am ajuns.
cum pot sa merg mai departe?


Citeste regulile subsectiunii, ajutorul si topicul de FAQ.
Nu e fizica nucleara.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
am ramas la 0 atribute si 0 la indemanare si nu pot sa mai execut misiunile la care am ajuns.
cum pot sa merg mai departe?

1 - Muncesti in joburile care iti dau cat mai multa experienta , dupa ce faci level o sa ai puncte .

2 - Muncesti in joburile in care ai noroc mare ( trifoiul din dreapta sus ) si poate gasesti obiecte care iti maresc atributele sa poti face misiunile .

3 - Provoci la duel alti jucatori si castigi xp , care la marirea levelului iti da puncte de atribute si indemanare .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Merge . Am dat sa dorm 30 de minute si am ajuns la 6/100 Energie , apoi am dat comanda de constructie de 30 de minute cu 60$ si 6 Energie . Apoi am renuntat la Hotel si a mers .
Deci oricat ai dormi la Hotel ( gratis ) si strangi un anumit de puncte de Energie acestea nu ti se ia daca dai Cancel la Somn .

Cred ca se poate inchide . :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus