Noapte in The West

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Propunere: Noapte in The West
Descriptie: ropunerea mea este asa. Intre orele 18:00 si 5:00 va fi noapte cea ce inseamna ca:
Tintirea la fort si la duel va scadea cu 60%
Sansa de a te accidenta la o munca creste cu 40%
Regenerarea creste cu 5%
Nu este asa greu de agaugat. Poze nu cred ca trebuie ca va dati seama.
Avantaje: Ar face jocul mai realist , mai interesant si mai concurent.
Dezavantaje: Poate ca se c-am complicheaza jocul.

E prima mea propunere. Raspundeti cu un PRO sau CONTRA

EDIT: Tintirea scade cu 40%
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
realizezi ce inseamna -60 % tintire...adica dabia daca nemeresti 2 runde din 20 ?dar +40% accidentare....la o munca cu 1 pana la 100 PDM lesini instant?

contra !
 

DeletedUser17638

Guest
realizezi ce inseamna -60 % tintire...adica dabia daca nemeresti 2 runde din 20 ?dar +40% accidentare....la o munca cu 1 pana la 100 PDM lesini instant?

contra !

Cin' te pune sa te duelezi/muncesti noaptea? Mie chiar imi place ideea. Ar face ca totul sa fie mai palpitant si .. realist, evident. Cu toate ca -60% tintire e cam mult .. -30,-40% ar fi ok. Pro.
 

DeletedUser

Guest
realizezi ce inseamna -60 % tintire...adica dabia daca nemeresti 2 runde din 20 ?dar +40% accidentare....la o munca cu 1 pana la 100 PDM lesini instant?

contra !

Nu.. Ai lesina instant daca era 100%... Tu stii ce e aia suta la suta? Daca nu stii nu comenta...
 

DeletedUser

Guest
Cin' te pune sa te duelezi/muncesti noaptea? Mie chiar imi place ideea. Ar face ca totul sa fie mai palpitant si .. realist, evident. Cu toate ca -60% tintire e cam mult .. -30,-40% ar fi ok. Pro.
Da poate ca am pus prea mare la tintire, Il schimb la un -40%
 

DeletedUser

Guest
Nu.. Ai lesina instant daca era 100%... Tu stii ce e aia suta la suta? Daca nu stii nu comenta...

Draga mediocrule,
In cazul in care nu aveai ochelarii pe ochi iti reamintesc ca am spus "intre 1-100 PDM" deja intre 1 si 50 sunt sanse mari sa lesini (bine inteles,asta daca nu muncesti la culegator de tutun)daca mai adaugugam si 40 % la aceasta sansa,rezulta LESIN chear si la 100 sau mai multe PDM !


Ps:inca un exemplu care ne arata de ce INNO nu ia in considerare ce spun playeri :)
 

DeletedUser

Guest
Draga mediocrule,
In cazul in care nu aveai ochelarii pe ochi iti reamintesc ca am spus "intre 1-100 PDM" deja intre 1 si 50 sunt sanse mari sa lesini (bine inteles,asta daca nu muncesti la culegator de tutun)daca mai adaugugam si 40 % la aceasta sansa,rezulta LESIN chear si la 100 sau mai multe PDM !


Ps:inca un exemplu care ne arata de ce INNO nu ia in considerare ce spun playeri :)

Asta nu inseamna lesini instant, depinde cata viata pierzi, eu am zis sansa nu cat HP pierzi. De exemplu daca daca jucatorul ar avea 50 PDM atunci sansa de a se accidenta este 20%(sau cum sa iti mai explic?) dar aia nu inseamna ca lesina instant.

PS: atunci dc draq mai exista forum-ul propuneri si idei?
 

DeletedUser13008

Guest
Propunere: Noapte in The West
Descriptie: ropunerea mea este asa. Intre orele 18:00 si 5:00 va fi noapte cea ce inseamna ca:
Tintirea la fort si la duel va scadea cu 60%
Sansa de a te accidenta la o munca creste cu 40%
Regenerarea creste cu 5%
Nu este asa greu de agaugat. Poze nu cred ca trebuie ca va dati seama.
Avantaje: Ar face jocul mai realist , mai interesant si mai concurent.
Dezavantaje: Poate ca se c-am complicheaza jocul.

E prima mea propunere. Raspundeti cu un PRO sau CONTRA

EDIT: Tintirea scade cu 40%

sunt pro dc? .. uitete mai jos

intradevar cand este noapte nuprea vezi totul dar pe la 18:00 pune -30% tintire pe la 20:00 -40% tintire la 22:00 -60% tintite pt ca noaptea nu apare brusc si e intuneric... e treptat
ai si model...
dar incearca sa faci si tu o poza
 

DeletedUser

Guest
Îmi place cum ai postat.Deci nu vreau sa te descurajez...asa ca:
PRO !!
 

DeletedUser13613

Guest
Gandeste-te ca majoritatea luptelor de fort sunt de la orele 20 incepand..putandu-se prelungi pana la orele 00 , 1...luptele vor fi praf...toate se vor incheia dupa 55 runde cu sanse pt atacator 0...Plus ca daca te-ai gandit la asta trebuie sa iei in considerare ca in fort pot fi torte care ar mari lumina...in timp ce in camp(pt atacatori) ...0(adica -100% sansa de tintire) sau vrei sa adaugi produs torta pe care sa se foloseasca la fort...la munci la fel..de exemplu la munca "Da lectii" este evident ca nu se face afara munca..intr-o incapere luminata nu se poate scadea sansa de accidentare cu -40%...sau la munca "Jefuieste un tren"...in realitate, cel mai bine sa jefuiesti un tren sau o banca este sa actionezi noaptea...pt munci ca astea ar trebui sa primesti bonus daca muncesti noaptea...pe langa faptul ca oricum sansa de ranire e mare...ca sa stingi becul la munci/dueluri/forturi trebuie sa schimbi foarte multe...si raspunsul logic..CONTRA
 

DeletedUser

Guest
CONTRA daca ziceai ca trebuie numa sa se intunece era O.K. dar asa nu
 

DeletedUser12402

Guest
Deci cei care ar sta in atac,in jur neffind nici un soldat,vor rata din prima...CONTRA!Majoritatea bataliilor de fort se desfasoara seara,cand are lumea timp...Acuma vrei sa chiuleasca lumea de la scoala sau sa se invoiasca de 100 de ori pe zi de la servici pentru un amarat de joc?
 

DeletedUser

Guest
1.s-a mai propus
2. iti dai seama ca majoritatea de batalii de forturi sunt seara sau noaptea..deci va fi foarte greu
3.ar fi fost bun dak ai fi adaugat si noaptea pe harta..adica sa arate altfel de cum e ea normala...
4. ar complica putin jocul

CONTRA!!
 

DeletedUser10567

Guest
Contra

S-a mai propus de n ori si a fost respinsa.

Nu ai detaliat, nu ai poze, nu-i nimic organizat.
 

DeletedUser

Guest
prontra dak ar fi de la 21:00 seara bine dar e prea devreme 18
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus