O mare problema

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cand am inceput sa joc acest joc eram foarte confuz nu stiam ce sa fac ... acuma miam dat seama ca e super tare!
La inceput amfacut misiunile alea si am investit pctele din indemanare unde nu trebuia iar acum nu pot sa fac unele misiuni de exemplu sa gasesc ciocanul sau sa fiu culegator de ceva... va rog spuneti-mi ce sa fac! Am muncit in jur de 5 zilein toate muncile si degeaba am inventarul full!...va rog hellp:confused:
 

DeletedUser

Guest
Trebuie sa faci muncile care iti dau cel mai mare XP astfel incat sa faci level si automat puncte de abilitate .

Poti folosi si obiectele gasite la munca ( cele care se pot purta si care iti ofera bonusuri la indemanari ) .

Spor !
 

DeletedUser

Guest
In primul rand scapi de obiectele care nu-ti aduc plus la skill. Ai grija sa nu dai Berries, ziare, afise, steag. Cel putin pe moment, pentru ca o sa ai nevoie de ele la alte misiuni. Vinzi, catuse, lemn, pahar cu apa, aur, peste, zahar, cereale etc. Punctele de indemanare le poti schimba abia la lvl mai mare, la optiunea de joc Shaman. Trebuie inainte sa termini niste misiuni si sa avansezi in nivel. Al sfat este sa te rogi in biserica din cand in cand, apoi sa accepti munci. iti aduce un plus de noroc si in felul asta poti termina mai repede misiuni sau gasi obiecte indispensabile acestora misiuni. Pe viitor gandeste-te bine ce anume vrei sa faci si astfel sa-ti distribuio mai bine si corect punctele.
 

DeletedUser

Guest
In primul rand scapi de obiectele care nu-ti aduc plus la skill. Ai grija sa nu dai Berries, ziare, afise, steag. Cel putin pe moment, pentru ca o sa ai nevoie de ele la alte misiuni. Vinzi, catuse, lemn, pahar cu apa, aur, peste, zahar, cereale etc. Punctele de indemanare le poti schimba abia la lvl mai mare, la optiunea de joc Shaman. Trebuie inainte sa termini niste misiuni si sa avansezi in nivel. Al sfat este sa te rogi in biserica din cand in cand, apoi sa accepti munci. iti aduce un plus de noroc si in felul asta poti termina mai repede misiuni sau gasi obiecte indispensabile acestora misiuni. Pe viitor gandeste-te bine ce anume vrei sa faci si astfel sa-ti distribuio mai bine si corect punctele.

cum vand ceva _? mie si rusine sa intreb... desi am level 9 .. nu stiu cum vand...
 

DeletedUser

Guest
Te duci in orice oras, preferabil in cel din care faci parte, la magazin general.
Sa nu vinzi arme, camasi, bandane, banderole, palarii, coliere, cizme/bocanci. Acestea te ajuta foarte mult in indeplinirea diverselor munci.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Te duci in orice oras, preferabil in cel din care faci parte, la magazin general.
Sa nu vinzi arme, camasi, bandane, banderole, palarii, coliere, cizme/bocanci. Acestea te ajuta foarte mult in indeplinirea diverselor munci.

aha deci acuma ma duc in sat si imi fac level 1 caa nam ms mult!
 

DeletedUser

Guest
Dureaza sa ridici magazinul la lvl 1. Mai ales ca nu ai puncte de indemanare la constructii, vigoare, tenacitate... zona rosie de skill.

Later edit: Incearca prima oara intr-un oras aproape. sa aiba magazin si sa mai golesti din traista, castigi si niste bani in plus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mai cum am facut si eu un topic sa pun o intrebare am si primit warn si mi sa inchis topicul. Si tot nu am primit raspuns.Acum poate primesc warn sau imi inchid astia contu pentru can sunt la offtopic.Oricum vroiam sa va anunt si pe voi cu ce se intampla.Se putea totusi sa fie mai intelegatori.Nu toata lumea sa nascut invatata. hai bafta la toti.

Warn ai primit pentru faptul ca ai postat intr-o alta sectiune, titlul temei era neconcludent si ai incalcat regulamentul. Acum mai primesti unul pentru Off-Topic, de la mine pentru tine. Ideea era sa citesti mesajul de warn si sa te conformezi prin parcurgerea regulamentului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mai cum am facut si eu un topic sa pun o intrebare am si primit warn si mi sa inchis topicul. Si tot nu am primit raspuns.Acum poate primesc warn sau imi inchid astia contu pentru can sunt la offtopic.Oricum vroiam sa va anunt si pe voi cu ce se intampla.Se putea totusi sa fie mai intelegatori.Nu toata lumea sa nascut invatata. hai bafta la toti.

Pai la ce naiba te asteptai... Bine ca ai stiut sa ajungi in topicul acesta sa postezi aiurea, dar nu ai stiut sa te mai uiti putin peste celelalte intrebari...

Si uite si un raspuns la intrebarea ta: Alege slujba ce iti ta o pana de cioara(mura in gura: Sperietor de ciori)

P.S. Nici noi nu ne-am nascut invatati, dar am cautat in joc.. Poate par mai rau, dar daca de pe acum intrebi ce sa faci fara sa cauti, nu stiu ce ai sa faci mai tarziu
 

DeletedUser

Guest
Cum vad care munci au xp mai mare? sa stiu pe care sa le fac o recomandare:-?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus