Oktoberfest 2023 - temă de discuții

DARCK-BOSS

Greenhorn
Fără calarie setul de tanc...
Set de femeie si barbat la duelist, îți cad item de femeie ieși pe -, dezamăgitor
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Set de femeie si barbat la duelist, îți cad item de femeie ieși pe -, dezamăgitor
Nu scrie nicaieri ca hainele sunt exclusive unui singur gen. Le poti purta indiferent de genul ales. Asa cum poti purta iteme Pearl, Helen, Josephina etc., asa poti purta si setul feminin de Oktoberfest.

Fără calarie setul de tanc...
Nu doar setului de tanc ii lipseste calaria, ci tuturor seturilor, niciodata nu s-au dat calarii la Oktoberfest, mereu au fost arme. Calarii se dau doar la Ziua Independentei si Ziua Mortilor (aici se da tot setul). Doar setul gratuit este complet, asta fiind cazul tuturor seturilor gratuite de la toate eventurile posibile. In ultimii 2 ani au fost vanzari separate pentru itemele lipsa din seturi, e foarte posibil sa fie si aici la fel.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Sunt seturi diferite, unul de fort, altul de aventuri. Ambele sunt bune si pot fi echipate indiferent de genul personajului ales. Setul de fort are foarte multe indemanari si aparare, compenseaza cu asta pentru indemanarile relativ putine. Compara cu Cortina mai bine, nu are sens sa compari mere cu pere :)
 

batras

Trapper
pana sa ajungem sa vedem ca alea sunt mere si celelate sunt pere,vedem intai pomii..mie,asta mi-a sarit intai in ochii.. dif mare de atribute si nu doar intre cele 2 seturi care,teoretic,ar trebui sa fie putin asemamatoare ,ci si fata de celelalte arme de la toate celelalte seturi ever..
ma uit si ma minunez,bat la cur inclusiv pe cele de la date ca bonusuri de event de pana acum..(ma rog,pe 99% din ele).
 

batras

Trapper
am cautat si pe alte site-uri..la noi ,in poza,e trecut gresit .era bine dc se rectifica,atat la setul fem cat si la cel masculin.. este intre 0,040 si 0,045,nu aberatiile de sunt date la noi..
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Bonusurile afisate sunt corecte. Unde este greseala?
0.095 x 150 =14.25 adica 15 atribute la nivel 150. Ce ti se pare asa de mult? Ce seturi unice ti se pare ca sunt mai slabe decat astea? Chiar nu inteleg. Vino cu exemple concrete. Daca e o greseala, va fi corectata, dar pana acum am verificat tot si este corect. Tu compari set de aventuri cu set de fort si te astepti sa aiba aceleasi valori la indemanari? :))
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Ala e bonusul pustii, iar in imaginea incarcata de tine anterior era BONUSUL DE SET.
1694331577894.png

Plus ca nu e relevant doar bonusul de atribute, conteaza in final suma dintre atribute si indemanari si iti garantez ca nu se compara armele acestea cu cele de event ;)

1694331807336.png

Daca vrei sa joci la vigoare rezistenta poate ca sunt putin mai bune armele acestea noi, dar pentru orice alta combinatie de indemanari (r/r tintire, r/r tactica, r/r aspect, r/r vigoare aspect etc.) sunt mult mai bune cele de event. Si uita-te ca in final tot armele unice au mai multe atribute :)
Repet, ai comparat mere cu pere si ai tras concluzii despre prune :))

adevaratul bonus
Realizezi ca sunt 2 arme diferite, nu? Le-ai citit macar numele?
 
Ultima editare:

batras

Trapper
:)))))))))))) prost sa fiu,noroc ca sunt..dupa atatia ani,acum,cu tine am obs ca acolo zice bonusul setului de arme..intotdeauna am crezut ca arata doar bonusul pustii,nu am citit niciodata pana la capat..
dap,ai dreptate.
mea culpa.
 
Sus