Pe ce sa ma bazez?

  • Autor subiect LegendarulDinVest
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Pe ce ar trebui sa ma bazez? Pe vigoare sau impuscare(sunt soldat)
 

DeletedUser1350

Guest
tinand cont ca primesti la misiuni:
-Camasa galbena in carouri
-Sapca militara
ai multa vigoare si tactica
as zice arme albe.
Acum tu decizi
 

DeletedUser

Guest
tinand cont ca primesti la misiuni:
-Camasa galbena in carouri
-Sapca militara
ai multa vigoare si tactica
as zice arme albe.
Acum tu decizi

Asta e pe o parte, iar pe de alta parte, in majoritatea misiunilor clasei de caracter specifica soldatilor se regaseste impuscarea:
- Păzeşte fortul
- Vânează curcani
- Transportă muniţia (ai nevoie de 3 dinamite)
- Vânzare de arme indienilor
- Înrolare în armată
Si sa nu uitam ca majoritatea muncilor bune cu dificultate mare contin impuscare...
Sa-l citez pe djrok, care de altfel are dreptate, "tu decizi" ce vrei sa faci: dueluri si misiuni sau doar dueluri. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4674

Guest
mai buna e impuscarea parerea mea
iti iei funda la inceput si gata
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser836

Guest
Tomai am invatat ceva zilele astea(de la cineva,bun!)...daca esti aventurier sau duelist cel mai bine e sa te pui pe arme de foc(impuscare) fiindca te imbraci mult mai usor iar dupa level 50-60 ai acces la munci cu o dificultate mare...
Dar daca esti soldat e mai bine sa te pui pe arme albe(vigoare) deoarece atunci cand iti pui atributul pe putere profiti din plin de avantajul clasei de caracter.
Concluzionand,iti recomand sa te pui pe arme albe(vigoare)!
 

DeletedUser

Guest
Tomai am invatat ceva zilele astea(de la cineva,bun!)...daca esti aventurier sau duelist cel mai bine e sa te pui pe arme de foc(impuscare) fiindca te imbraci mult mai usor iar dupa level 50-60 ai acces la munci cu o dificultate mare...
Dar daca esti soldat e mai bine sa te pui pe arme albe(vigoare) deoarece atunci cand iti pui atributul pe putere profiti din plin de avantajul clasei de caracter.
Concluzionand,iti recomand sa te pui pe arme albe(vigoare)!


corect raspuns ! <3W
 

DeletedUser

Guest
iti sugerez impucarea[parerea mea] te ajuta in misiunile tale si in duel
 

DeletedUser

Guest
inpuscare(sunt nai multe itme de inpuscare decat vigoare,la unele misiuni trebuie inpuscare)<3W<3W
 

DeletedUser

Guest
vigoare zic io daca te misti bn si bagi pe vigoare o sa ai la inceput multe joburi cu bani
 

DeletedUser

Guest
Soldat

Descrierea clasei: Mulţi soldaţi caută faimă şi onoare, alţii cea mai ridicată soldă. Aceştia sunt renumiţi pentru vigoarea lor. Chiar dacă sunt răniţi soldaţii luptă mai departe. Soldaţii sunt apărători buni în dueluri, unde le este de mare ajutor şi experienţa de folosire a armelor de duel.

Cei mai multi soldati se bazeaza pe vigoare pentru ca primesc in misiuni haine pe baza de vigoare.Iar armele albe sunt mai ieftine decat cele de impuscare.Eu te indrum sa te bazezi pe vigoare
 

DeletedUser

Guest
majoritatea hainelor ofera mai multe puncte de impuscare si iti gasesti haine mai usor pt impuscare decat pentru vigoare.In schimb daca te bazezi pe vigoare ajungi sa faci munci cu salariu de peste 60%(defrisare de paduri,Mina de argint) , ceea ce iti va fi de ajutor...si iti vei procura estrem de simplu toate hainele de care ai nevoie.CA si colier la inceput este avantajata arma de foc(exista funda neagra/maro cu impuscare si aspect/ferire -la un pret de numai 385$) insa dupa lvl 20-25 soldatii strang cu usurinta bani si isi pot cumpara esarfa maro(13 aspect,13 vigoare - pret 4360$).La ghete ar mai fi o diferenta destul de mare arma de foc avand cizme maro ca fiind cele mai bune cizme ,iar armele albe au cizmele de calarie de lux(au pretul extrem de mare si sunt bune in atac,in aparare avand doar avantajul tintirii si vigorii).
 
Sus