Concurs Poveste din Vestul Sălbatic

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

SADonix007

Trapper
In timpul schimburilor de focuri dintre Henry si banditi, wauppe profita de un moment de pauza si bea o tinctura minunata(adusa de cei batrani din satul sau), brusc i se dilatase pupilele si prinsese energie.
Wauppe tipa in timp ce trage in banditi.
"Acum sa inceapa petrecerea!!!"
 

batras

Trapper
-Haide-ti lasilor,e momentul sa-mi testez noul build de fort si proaspatul set unionist cumparat din pepitele pe logari ca doar am si eu ceva vechime in westul asta salbatic si de voi ramane singurul supravietuitor din aceasta lupta acerba,garantat voi face realizarea cuvenita dupa care ravneste orice soldat ,aventurier,muncitor sau duelist pasionat de viata-n preerie.
 

EmyLegend

Gunman
În timp ce Mircea the Rotted se pregătea să-și testeze "noul build de fort," Henry, Waupee, Maria și Rusty îl privesc nedumeriți. Atmosfera din saloon era încărcată de tensiune și confuzie, iar această ieșire bizară a lui Mircea nu făcea decât să adauge la haosul general.
 

nicumur

Greenhorn
Cu toata agitatia, Seriful nu observa cum misteriosul cowboy se strcura afara din salon si reusise sa-i fure pretiosul lui cal. Un Mustang de culoare neagra cu stea in frunte, pe care il crescuse de cand era un biet manz.
 

Ciocarlia

Greenhorn
In fata Serifului apare Mircea cu o fata desfigurata; avea un brat taiat iar in mana sanatoasa tinea o proteza rudimentara imbracata int-o manusa. Batalia se opreste brusc, toti cei prezenti sunt supefiati, aparent indiferenti la faptul ca dinaminta imprastiata in salon incepuse sa fumege. Waupee, le explica: cand Mircea a jefuit ferma Cunningham, a fost impuscat in mana. Rana s-a cangrenat si a inceput sa-i putrezeasca mana, care in final a fost taiata. De aceea i se spune Mircea the Rotten.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus