Concurs Poveste din Vestul Sălbatic

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Marian-21

Greenhorn
În timp ce Henry se plimba prin carciumă, își dădu seama că pe mese apăruseră cărți de tarot și că fiecare băutor încerca să-și prevadă viitorul în ciocnirea de pahare și râsete hohote.
 

Ovidiu940

Greenhorn
,,Auzi, sa-si prevada viitorul'' isi spuse Henry, carciumarul care le-a vazut pe toate. ,,Singurul lucru pe care puteti sa-l vedeti in viitor este cresterea pretului damelor de companie si a gumelor de mestecat orbit'', adaugase acesta in timp ce ii facea semn lui Kiki, dansatoarea cu mustata ca vrea sa-i arate cum si-a decorat dormitorul.
 

white snake

Greenhorn
O doamna distinsa cu fuste lungi si salba de galbeni la gat intra in saloon. Incepe sa se plimbe pe la mese: hai sa-ti ghicesc moo frumocsule, sa-ti dau in bobi si-n ghihoc, sa-ti spuna baba cine-ti pica cu tronc la h'asternut! Henry, vizibil iritat, ii arunca de peste bar: plimba ursu ca rugineste lantzu'!!
 

batras

Trapper
da,asa este,daca stati si va mirati,Henry a gasit intr-un final ursu in cămara,statea intr-o rână cu butoiul de bere draft langa el si inca se zarea pe la nas niste urme de praf alb,semn ca bagase botul in ....sacul de faina???
 

thean

Trapper
Era chiar sacul cu faina primit de la mama lui pe cand inca era in studentie. Aceasta era ultima amintire a lui Henry cu mama lui. Nervos, Henry il ia de ceafa si il da afara din camara zicand: "Pentru asta vei veni cu mine la forturi ursule kodiak drept pedeapsa pentru ce ai facut".
 

nydaime

Gold digger
Dar care dintre forturi era intrebarea? Caci indienii cand sunt frustrati ataca nu unul, nu doua, ci zeci de forturi concomitent.
 

nydaime

Gold digger
Vraciul din tribul lui Wauppe vine de indata si incepe un ritual pentru a-i readuce sufletul lui Henry; toti privesc inmarmuriti cum ritualul da roade- Henry respira din nou!
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Între timp, ursul ajunge în cămară unde îl surprinde pe șeriful John întins pe jos cu vechiul număr 7 ținut strâns în mână. Volumul de lichide din cămară este mult mai redus decât își amintea ursul.
 

SADonix007

Trapper
Intre timp, wauppe plin de lacrimi din cauza mortii lui Henry, calca intr-o capcana de urs. Ramane fara picior si la cateva minute moare.
 

Gabone

Greenhorn
Șeriful John se trezește și, privind la haosul din jur, exclamă: "Am uitat să vă spun că orice persoana care vede ursul este blestemata."
 

thean

Trapper
Eu, seriful mondial al vestului din orasul "Oblong", dupa o lunga si indelungata trecere pe acest pamant trecator, in care am prins toti țeparii, hotii de orase, clonarii si sifonarii, doar banditul Mircea the Rotten scapand basma curata, las in scris urmatoarele directive si dorinte:

 

Ovidiu940

Greenhorn
-urmatorul serif va fi Smoki the Straight. Flacaul n-are pic de talent, dar n-am pe altcineva mai bun. Toate armele mele vor ramane mostenire acestuia, iar apoi fiecarui serif care va urma.
-sticlele de alcool pe care inca nu le-am baut vreau sa fie donate lui Thean the Conqueror.
-restul averii doresc sa o donez casei de placeri din apropierea saloonului.
In ultimul rand vreau sa trimit salutari mamei care n-a avut incredere in mine nici macar o zi si care m-a obligat sa mananc racituri toata copilaria, repetandu-mi zilnic ca altii n-au ce manca.

Cu multa dragoste, al vostru Serif John "Iute de picior" Fitzburn.

P.S: Mircea, te voi prinde in viata urmatoare
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus